در بازدید از کارگاه تولید موادضدعفونی و لباس محافظتی گان عنوان شد:

تاکید مدیر کل مدیریت بحران خوزستان بر تجهیز نقاهتگاه ها برای قطع زنجیره کرونا در استان

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: نقاهتگاه ها از جمله مکان های بسیار مهمی در بحث مقابله با ویروس کرونا محسوب می شوند چرا که بیماران پس از ترخیص باید 2 هفته در این مکان قرنطینه شده و دوره نقاهت خود را سپری کنند تا به عنوان یک حامل ویروس عمل نکنند و چرخه انتشار ویروس دوباره تکرار نشود.

به گزارش خورنا کیامرث حاجی زاده امروز سه شنبه ۵ فروردین ۹۹ با حضور در قرارگاه جهادی شفا و ضمن بازدید از کارگاه تولید موادضدعفونی و لباس محافظتی (گان) از سوی این قرارگاه بیان کرد: امیدواریم با تمسک به اهل بیت عصمت و طهارت بلایا و ویروس کرونا از کشور خارج شود و هر چه سریعتر سلامتی کامل به هموطنانمان که درگیر با این ویروس هستند را شاهد باشیم.

وی با تقدیر از زحمات گروهای جهادی و بسیج جامعه پزشکی در استان در کنار قرارگاه استانی مدیریت ویروس کرونا بیان کرد: همانطوری که در بحران‌های مختلف استان سپاه پاسداران و به ویژه بسیج جامعه پزشکی عملکرد بسیار خوبی در مقابله با اپیدمی های احتمالی پس از سیلاب داشتند در بحث مقابله با شیوع ویروس کرونا نیز از ساعات اولیه پای کار هستند.

مدیر کل مدیریت بحران با اشاره به مصوبه کشوری در خصوص نقاهتگاه ها بیان کرد: براساس این مصوبه نقاهتگاه ها برعهده سپاه پاسداران و بسیج جامعه پزشکی نهاده شده که در حال حاضر نقاهتگاه ها در حال تجهیز هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر لوازمی مثل تخت، پوشاک و وسایل مورد نیاز تامین شده و تجهیزات پزشکی آن نیز بنا است با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی استان و همچنین شرکت های فولاد و پتروشیمی تهییه و تامین شود.

حاجی زاده تصریح کرد: نقاهتگاه ها از جمله مکان های بسیار مهمی در بحث مقابله با ویروس کرونا محسوب می شوند چرا که بیماران پس از ترخیص باید ۲ هفته در این مکان قرنطینه شده و دوره نقاهت خود را سپری کنند تا به عنوان یک حامل ویروس عمل نکنند و چرخه انتشار ویروس دوباره تکرار نشود.

وی در پایان با تاکید بر رسیدگی به مناطق حاشیه ای استان گفت: گروه های جهادی تاکنون اقدامات خوبی از قیبل تهیه پک های بهداشتی و همچنین بسته های معیشتی داشته اند؛ با توجه به تاکید استاندار ما نیز در قرارگاه و ستاد مدیریت بحران پشتیبان آن‌ها خواهیم بود تا بتوانیم در بحث مناطق محروم که کلونی های جمعیتی هستند حرکت بسیجی وار و جهادی که سپاه و بسیج جامعه پزشکان شروع کرده را تقویت کنیم و کمک بزرگی به قطع زنجیره کنیم.