وزیرآموزش‌ و پرورش درگذشت معلم هندیجانی را تسلیت گفت

محسن حاجی میرزایی، وزیرآموزش‌ و پرورش با صدور پیامی درگذشت معلم هندیجانی (بندر هندیجان در جنوب استان خوزستان واقع است) بر اثر تصادف را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری خورنا و به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، مرحومه سرکار خانم پروانه آغاجاری هرروز برای رسیدن به مدرسه محل خدمتش در روستای طلاگه شهرستان هندیجان، جاده زیدون را طی می‌کرد که هفته گذشته در این مسیر با خودروی شخصی، دچار واژگونی شد و جان خود را از دست داد. در پی این حادثه محسن حاجی میرزایی با ارسال پیامی درگذشت معلم هندیجانی در سانحه تصادف را تسلیت گفت.

متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

«انالله و انا الیه راجعون

به همت بلند معلمان این سرزمین، پرچم سه رنگ و پرافتخار جمهوری اسلامی ایران حتی در صعب‌العبور‌ترین مناطق روستایی و عشایری این کشور بر سر در مدارس در حال اهتزاز است و این سندی ماندگار از عشق و ازخودگذشتگی سرداران دانایی، دانش و آگاهی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

معلمان ما همواره ثابت کرده‌اند که در مسیر مقدس تعلیم و تربیت و کمک به پرورش و بالندگی آینده‌سازان این کشور از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند و برای حاضر شدن در کلاس‌های درس حتی از جان خویش نیز می‌گذرند و امروز در جای‌جای این کشور از خون پاک معلمان فداکاری که مسیرهای صعب، ناهموار و پرخطر را برای رسیدن به مدرسه و حاضر شدن در سنگر علم و دانش سپری کرده‌اند، هزاران جوانه روییده است.

خبر تأسف‌بار درگذشت معلم خوزستانی، مرحومه سرکار خانم آغاجری، در سانحه تصادف در مسیر مواصلاتی روستای طلاگه شهرستان هندیجان و در هنگام رسیدن به مدرسه محل خدمتش موجبات اندوه خانواده بزرگ آموزش‌ و پرورش را فراهم آورد.

اینجانب این ضایعه تلخ را به‌ تمامی همکارانم در آموزش‌ و پرورش خوزستان، فرهنگیان و دانش‌آموزان شهرستان هندیجان و خانواده آن عزیز از دست‌رفته تسلیت عرض می‌نمایم. امید آنکه خداوند روح پاک ایشان را با بی بی فاطمه زهرا (س) و ارواح طیبه معلمان شهید محشور فرماید.»