کابوس جاده مرگ ماهشهر تا بهمن‌ماه به پایان می‌رسد

خورنا: قطعه دوم جاده آبادان-ماهشهر قرار بود پس از پایان قطعه نخست و در دی‌ماه به بهره‌برداری برسد اما با آسفالت هشت کیلومتر از قطعه دوم جاده، کابوس جاده مرگ ماهشهر تا بهمن‌ماه به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، جاده آبادان-ماهشهر به دلیل حوادث پی‌درپی که هر ساله در آن به وقوع می‌پیوندد به جاده مرگ معروف شده است.

این مسیر ۸۰ کیلومتری سال‌ها است در پیچ‌وخم وعده‌های تحقق نیافته مسئولان رده‌های مختلف به گرفتن قربانیان خود ادامه می‌دهد.

طرح دوبانده‌کردن این مسیر قرار بود توسط وزارتخانه‌های راه و نفت مورد اجرا گذاشته شود، اما آنقدر مسئله تأمین بودجه آن بین دو وزارتخانه مذکور با تأخیر مواجه شد که با گذشت سال‌ها تنها ۴۰ کیلومتر مسیر دو بانده شده است.

اما وقوع حادثه دلخراش تصادف دو دستگاه خودروی پراید و پژو در آبان‌ماه امسال که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر از هم‌وطنان شد و ادامه تصادف‌های مرگبار این مسیر در ماه‌های اخیر تلنگری را در مسئولان ایجاد کرد تا پیگیری بیشتری را در این خصوص انجام دهند.

بر این اساس مصوب شد تا ۴۰ کیلومتر باقی مانده این مسیر به سه قطعه تقسیم و کار دوبانده کردن آن‌ها به فاصله یک ماه از یکدیگر انجام شود، بدین ترتیب که قطعه نخست به طول ۱۵ کیلومتر در آذرماه، قطعه دوم نیز ۱۵ کیلومتر در دی‌ماه و قطعه سوم به طول ۱۲ کیلومتر در بهمن‌ماه به پایان رسیده و کابوس جاده مرگ تا بهمن‌ماه به پایان می‌رسد.

هرچند در این بین برخی مسئولین اجرای کار باز هم از همان ابتدا از کمبود اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه گفتند اما همگی بر پایان این پروژه تا بهمن‌ماه تأکید می‌کردند.

در هر حال قطعه اول مسیر با توجه به اهمیت موضوع به موقع انجام و با تکمیل مراحل زیرسازی، آسفالت و به بهره‌برداری رسید و قرار بود قطعه دوم نیز پس از پایان ۱۵ کیلومتر نخست انجام و در دی‌ماه به بهره‌برداری برسد.

بر همین اساس رئیس اداره راه‌ وشهرسازی آبادان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان در خصوص روند اجرای قطعه دوم جاده آبادان-ماهشهر اظهار داشت: قطعه دوم این مسیر هم‌اکنون فعال است و مجری در طرح در اجرای مراحل مختلف اجرای طرح است.

سجاد ایجادی افزود: هم‌اکنون هشت کیلومتر از قطعه دوم مراحل کار انجام و آسفالت شده و هفت کیلومتر باقی مانده نیز در حال تکمیل است.

وی ادامه داد: البته یکی از دلایلی که منجر به تأخیر در انجام کار شده است بارندگی‌های اخیر در منطقه بوده است.

رئیس اداره راه‌ و شهرسازی آبادان تصریح کرد: باتوجه به این‌که تداوم بارندگی‌ها در روزهای آینده پیش‌بینی شده است بنابراین روند اجرا کار با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

ایجادی ادامه داد: با این وجود پایان یافتن این مسیر کارها تا آنجایی که امکان انجام وجود دارد پیش خواهد رفت.

وی خاطرنشان‌کرد: با پایان قطعه دوم، مسیر قطعه سوم و پایانی نیز به طول ۱۲ کیلومتر بدون وقفه ادامه خواهد یافت.

رئیس اداره راه‌ وشهرسازی آبادان در پایان گفت: امیدواریم تا پایان امسال شاهد تکمیل اجرای این پروژه و بهره‌برداری کامل از ۴۰ کیلومتر مسیر باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • وحید فلاحی لطفاً بفرمایید : جاده ی آبادان - بندرامام خمینی
  • نام(لازم)...علی متن دیدگاه...جاده هندیجان ماهشهر را اسمش چی بذاریم .؟ این همه کشته
  • نام(لازم)...فاطمه اقای نماینده خجالت هم خوب چیزی است .بیا و از نزدیک مشکلات راببین.جاده هندیجان ماهشهررا ببین .حاجی تو دیگه چرا ؟؟؟؟؟؟؟حاجی بیا و از نزدیک ببین شاید دلت به رحم آید .راستی کسی به تو این تصادفات را نمی گه ؟
  • نام(لازم)...غلام از ماهشهر متن دیدگاه... وقتی نماینده های شهر ها و استان های دیگه رامی بینم که چطور دارند از حقوق مردم دفاع می کنن بخدا خجالت می کشم که چراباید این آقا نماینده ما باشه .؟ اخه دردش چیه که حرف نمی زنه .وقتی بارون زد آب بارون داخل خونه ها شد .کسی هم پاسخگو نیست . حاجی جان ؟؟؟؟؟