طنز/موج شادی مردم خوزستان در پی کشف میدان نفتی/شعار مردم: اصلاح طلب-اصول گرا، بسه دیگه چقد رفاه!

🔹با اعلام خبر کشف میدان نفتی جدید در خوزستان توسط رئیس جمهور، موجی از شادی سراسر استان خوزستان را فرا گرفت

🔹در مرکز این استان، مردم با بستن خیابان‌های اصلی شهر به توزیع شربت و شیرینی پرداخته و تحولی شگرف را به هم دیگر مژده می دهند.

🔹از آبادان و خرمشهر نیز خبر می رسد مردم بجای صف آب نیمه‌تصفیه، بشکه های خود را زیر لوله گذاشته و منتظر شیر و شربت آبلیموی لوله کشی هستند.

🔹ده ها هزار نفر از مردم مسجد سلیمان هم با حرکت به سمت چاه شماره یک، با دکل این چاه تجدید خاطره کردند.

🔹در رامهرمز، رامشیر، هفتکل و امیدیه نیز بسیاری از مردم هلهله کنان، به صدها دکل نفت این مناطق دخیل بسته‌اند.

🔹از دیگر شهرهای استان نیز خبر می رسد مردم با انداختن کارت یارانه خود در سطل آشغال، با این چندرغاز کمک دولتی و زند‌گی بخور و ایضا بمیر وداع کرده‌اند.

🔹اما در ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) اوضاع به گونه دیگریست و مردم با برگزاری تجمعات اعتراض آمیز، به این خبر واکنش منفی نشان داده اند.
آنها با حمل پارچه نوشته‌هایی، انزجار خود را از رشد بی رویه رفاه و امکانات زندگی سالم و بی دغدغه اعلام کردند.
برخی از این پارچه نوشته ها عبارت بود از: “خدایا بسّه دیگه، خسته شدیم”، “چه خبرتونه؟ چههه خبرتووووونه؟”، “بدادمان برسید بخدا مردیم از خوشی”،”رونق اقتصادی، نمیخوایم نمیخوایم” و…

🔸عده ای نیز با ایجاد حلقه‌هایی چند نفره، شعارهایی همچون”اصلاح طلب اصول گرا، بسه دیگه چقد رفاه” و “نفت نمیخوایم رو سفره، ‌برش گردون تو حفره” سر می دهند.

🔸البته یکی از مسئولین نیز با بلندگوی دستی، در پاسخ به مردم، شعارهایی همچون: هی نگو من نمیرم، پول نمیخوای؟ به کیفم (یعنی ایراد ندارد پول را میگذارم توی کیفم) و نیز “تا آخرش می‌مونم، بیا برو تو کوچه” مردم را به متفرق شدن و رفتن به کوجه و محله خود دعوت می کند اما از آنجا که سرش به مسئولیتش گرم است، چندان به قافیه شعارها توجهی ندارد.

🔹در دیگر شهرها نیز تحولات و جشن های بزرگی مخابره می شود که به محض اطلاع از جزییات آنها، به سمع و نظر شما خواهیم رساند‌.