زنگ کتاب خوانی با شعار “حال خوش خواندن” در هفتکل نواخته شد

به گزارش خبرگزاری خورنا ، همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی و به منظور اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در این هفته، زنگ کتاب خوانی با شعار “حال خوش خواندن” توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هفتکل در مدرسه حضرت زینب (س) نواخته شد.
🔹افشین یوسفی ، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان در ابتدای مراسم ضمن عرض خیرمقدم خدمت حاضرین در مراسم، کتاب و کتابخوانی را یکی از ارکان اساسی جامعه دانست.
🔹یوسفی همچنین فراهم آوردن زمینه مطالعه مفید برای دانش آموزان را در گرو همکاری و تعامل ادارات آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی دانست وافزود: تنها مطالعه است که با دگرگون کردن حالات افراد زمینه انبساط خاطر افراد را فراهم می آورد.
در ادامه نادر مرادی فر ، رئیس اداره کتابخانه های عمومی هفتکل اظهار داشت: بهترین راهکار برای توسعه فرهنگی جامعه ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین مردم و بویژه دانش آموزان است.
🔹مرادی فر با بیان اینکه والدین و آموزش و پرورش نقش کلیدی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان دارند افزود: نهادینه کردن امر مطالعه در جامعه و بویژه در میان دانش آموزان به معنای تلاش برای علاقمند کردن آنها به مطالعه است و باید مطمئن باشیم با روی آورن دانش آموزان به مطالعه اثرات قابل ملاحضه ای را خواهیم دید.
🔹وی داشتن مطالعه را در موفقیت یک جامعه پویا بسیار موثر دانست و افزود: مطالعه و کسب علم و علاقه دانش آموزان به مسائل کتابخوانی رمز موفقیت جامعه ای درس خوان در آینده است.
🔹گفتنی است در این مراسم ایستگاه نقاشی توسط مدرسه دخترانه حضرت زینب (س) دایر گردید که در در پایان این مراسم به برترین آثار و همچنین دانش آموزان فعال در عرصه کتابخوانی این مدرسه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی تعدادی کتاب اهدا شد.