طی هفت ماهه سال جاری محقق شد؛

افزایش ۲۶ درصدی بارگیری کالای کانتینری صادراتی در بندر امام خمینی(ره)

بارگیری محمولات کانتینری صادراتی در هفت ماهه سال جاری با 26 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به بیش 38 هزار TEUرسید.

خورنا|هدایت اله ترحم:به گزارش خورنا بندر امام خمینی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، مهران میدری معاون امور بندری و اقتصادی این اداره کل ۱۸ آبان ماه سال جاری با اشاره به بارگیری ۳۸ هزار و ۴۳۹ TEU محمولات کانتینری تا پایان مهرماه جاری گفت: این محمولات صادراتی معادل ۵۵۶ هزار و ۸۳۲ تن بوده است.

میدری همچنین مجموع تخلیه و بارگیری انواع کالاهای کانتینری را در این مجتمع بزرگ بندری در هفت ماهه سال جاری را در حدود ۶۰ هزار TEU برشمرد که رشدی ۱۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می دهد.

وی بهره وری حداکثری از ظرفیت پایانه کانتینری این مجتمع بزرگ بندری به منظور تحقق شعار رونق تولید را یکی از علل موفقیت در رشد بارگیری محمولات صادراتی عنوان کرده و افزود: ارائه امکانات و تسهیلات مناسب به مشتریان کالاهای کانتینری، افزایش سرعت در انجام عملیات تخلیه و بارگیری و تلاش نیروهای عملیاتی پایانه کانتینری این مجتمع بندری در کنار نظارت مستمر کارشناسان بندری این اداره کل از عمده علل حصول این موفقیت برشمرد.

یادآور می شود همجواری مجتمع بندری امام خمینی(ره) در شمال غربی خلیج فارس با مجتمع صنایع پتروشیمی، توان بالقوه ای را برای رشد و تقویت صادرات محمولات صنعتی را فراهم ساخته است.