دادستان بندرماهشهر بدون تعارف مدعی حقوق مردم است

مهدی محمدی را میتوان یکی از بدون تعارف ترین دادستانهای سالهای اخیر در بندرماهشهر و شهرستانهای خوزستان دانست‌. دادستانی که با هیچ مسئول و دانه درشتی در شهرستان تعارف ندارد و اگر تخلفی ببینید، اجازه نمیدهد متخلفین شب را به صبح برسانند.

هرچند مدت زیادی از حضور وی در شهرستان بندرماهشهر نمیگذرد، اما همین مدت کوتاه کافی بوده تا مردم از داشتن یک دادستان مسئولیت پذیر در شهرستان احساس رضایت و امنیت کنند.

هرچند عامه مردم تنها وظیفه دادستان را شاید مبارزه با فسادهای مالی و اداری بدانند اما دادستان هر شهرستان شاید تنها فردی است که میتواند در تمام مسایل شهر دخالت کرده و احکام مرتبط صادر کند. دادستان میتواند هرجا که سلامت، رفاه، آسایش، آرامش و امنیت مردم را در خطر ببیند با قاطعیت با خاطیان برخورد کرده و یا با تذکرات جدی و قانونی راه قانون گریزی را مسدود کند. دفاع از بیت المال و جلوگیری از فسادهای مالی البته از بدیهیات وظایف و اختیارات دادستانان است.

دادستان محمدی اما از روزهای ابتدایی حضور در بندرماهشهر نه تنها پابه پای مسئولان اجرایی که یک گام جلوتر از همه آنها نگران مسایل شهرستان بود.

رسیدگی به تخلفات مالی در برخی شهرداری ها و شوراهای شهر شهرستان بندرماهشهر از روزهای ابتدایی حضور دادستان محمدی در شهرستان نام وی را بر زبان ها انداخت‌.

ورود قاطعانه و جدی به پرونده دخترکی که توسط نامادری خود مورد آزار و اذیت قرار گرفت نیز از پرونده های پرحاشیه ای بود که در رسانه های کشور مورد توجه قرار گرفت اما دادستان محمدی با ورود به موقع و قاطعانه به این پرونده توانست خشم عمومی را آرام کند. برخورد قاطع با مخلان امنیت و تیراندازی های شبانه نیز از اقدامات قابل تحسین محمدی بود.

بازدید و سرکشی از جاده ها، محلات، بازار و اماکن عمومی شهرستان شاید مستقیما وظیفه شخص دادستان ها نباشد اما دادستان محمدی با حضور فعالانه در سطح شهرستان توانست ضمن شناخت کافی از شهرستان، با مشکلات، موانع، بحران ها و پتانسیل های منطقه به کلی آشنا شده و بتواند در بسیاری از موارد با دستورات و تذکرات قاطعانه گره های زیادی باز کند‌‌.

دادستان محمدی در ماجرای خط مرزی بین بندرماهشهر و سربندر نیز توانست با اتخاذ تصمیمی عادلانه، منصفانه، مبتنی بر واقعیت و به دور از جانب‌داری ضمن تذکر و برخورد جدی با مسئولینی که هیزم بر آتش تفرقه انداختند، فضای شهرستان را کنترل کند و از هرگونه اتفاق ناگواری جلوگیری کند.

اینطور میشود گفت که در این مدت هرجا مافیایی برای منافع شهرستان کیسه دوختند، هرجا اقدامی علیه امنیت، آسایش و آرامش مردم انجام‌ شد، هرجا کم کاری صورت گرفت که باعث نارضایتی مردم شد، دادستان محمدی با اقدام بدون تعارف، قاطعانه از اقدامات خلاف جلوگیری کرد‌.

دادستان محمدی را شاید نتوان تنها قهرمان داستان نامید و قطعا اقدامات وی در کنار تلاش سایر مسئولینی که دل در گرو انقلاب، کشور و استان پر افتخار خوزستان دارند نتیجه بخش بوده و خواهد بود اما قطعا میتوان از وی به عنوان بازوی پرتوان و بی تعارف عدالت در شهرستان یاد کرد که اگر اقدامات وی نبود شاید زور و زر افراد با نفوذ و ناسالم بر سایر مدیران میچربید و ساز توسعه شهرستان با همان آهنگ ناکوک همیشگی مینواخت.

البته پر واضح است که هر تلاشی علیه فساد و کم کاری مسئولان مخصوصا اگر دانه درشت باشند با خطراتی همراه است. اما بعید به نظر میرسد که این، آزمون سختی برای مرد شماره یک عدالت شهرستان باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • احسنت به ایشان خدا بهشون توفیق روز افزون عنایت بفرماید و قطعا دعای خیر ما مردم شهرستان نیز همراه ایشان خواهد بود

  • خدا حفظشون کنه ..
    واقعا یکی از پاک ترین و مخلص ترین افرادیه ک تو زندگیم دیدم ..

  • وقتی برای خدا کار کنی مطمئنا رضایت عمومی مردمی رو هم به دست می آوری