جایگاه بانوان در شوش تقریبا صفر

 

در شرایطی که شعار جوانگرایی و استفاده از بانوان گوش فلک را کرده است و همه در حرف از حق و حقوق زنان و جوانان دفاع می‌کنند اما عملا چیزی که مشاهده می‌کنیم کاملا خلاف آن است و در حد چند پست و جایگاه نمایشی که بگوییم بانوان هم نقش دارند عمل می‌کنیم.
این در حالیست که همه می‌دانیم نیمی از جمعیت کشور را زنان جامعه تشکیل می‌دهند و یکی از شاخصهای توسعه در دنیا میزان تصدی پستهای مدیریتی و سیاسی است. کشور ما در این زمینه جز کشورهای در حال توسعه دنیا محسوب می‌شود وبه موازات آن استان خوزستان نیز سهم ناچیز یا شاید بگوییم هیچ سهمی به بانوان نداده است. کافی است ادارات کل استان و معاونین مدیر کل را نگاهی بیندازید. خواهید دید زنان هیچ جایگاهی ندارند.
✔ اما در شهرستان شوش نیز همچون سایر جاها زنان تقریبا هیچ نقشی در پست‌های مدیریتی ندارند.
هیچ کدام از ادارات دولتی شهرستان شوش مدیر یا معاون زن ندارند.
✔ البته تا دو سال قبل دو مدیر توانمند زن در ادارات کار و رفاه و اداره ارشاد مشغول به کار بودند که علیرغم عملکرد خوبشان عزل شدند.

حال تصدی پستهای مدیریتی پیشکش سیاسیون.
تصویر منتشر شده خبر را خوب نگاه کنید.

کانون فرهنگی بانوان شهرستان شوش که زیر مجموعه فرمانداری است و باید محلی باشد جهت تدوین برنامه های مربوط به بانوان تبدیل به دبستان و پیش دبستانی غیر دولتی شده و ثابت می‌کند که دیدگاه فرمانداری به بانوان در چه سطحی است. البته تایید ساختمان توسط نوسازی نیز جای سوال دارد.
چگونه ساختمانی که مختص یک اداره است و حیاط ندارد تایید شده و چگونه همزمان هم محل کار بانوان است و هم دبستان و پیش دبستانی.

امیدوارم خود بانوان شهرستان نسبت به حق و حقوق خود حساس شوند و اجازه ندهند اینطور شان آنها زیر سوال رود.
از طرف دیگر اداره آموزش و پرورش شوش نیز باید توضیح دهد چگونه اجازه راه اندازی یک دبستان در ساختمان بدون حیاط داده.
آیا اگر این ساختمان مربوط به یک شخص عادی بود تایید میشد؟؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام جایی که من می توانید دانلود کنید خیل رایگان در وب سایت شما? اطلاعات رو از حمایت شما. زویل واقعا بهترین برنامه برای حل کد امنیتی است اما من نیاز به جدیدترین نسخه از این. ممنون