کتابخانه عمومی شهر چمران کلنگ‌زنی شد

خورنا : کلنگ احداث پروژه کتابخانه عمومی شهر چمران با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیون تومان به زمین زده شد.

به گزارش خورنا به نقل از فارس، شهردار چمران عصر امروز در آیین کلنگ‌زنی پروژه کتابخانه عمومی این شهر اظهار داشت: شهر چمران با جمعیتی بالغ بر ۳۲ هزار و ۶۰۰ نفر و مساحت یک هزار هکتار تاکنون فاقد کتابخانه بوده است.
مطهر امامی افزود: بالا رفتن جمعیت هر خانوار در شهر چمران که حدود پنج نفر در هر خانوار است لزوم انجام کارهای فرهنگی و احداث زیرساخت‌های فرهنگ‌ساز و ارتقاء فضای کمی و کیفی مطالعه برای دانش‌آموزان، دانشجویان و دیگر اقشار جامعه را بیشتر از پیش می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: با تأکید جدی شورای محترم شهر چمران بر این امر، به این جمع‌بندی رسیدیم که در سال ۹۰ باید کتابخانه عمومی شهر احداث شود.
شهردار چمران ادامه داد: در این راستا، موضوع از طریق صنایع پتروشیمی پیگیری شد و زمینی به مساحت یک هزار و ۱۷۳ متر مربع در اختیار شهرداری قرار گرفت.
امامی اظهار داشت: قرارداد احداث این کتابخانه با مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان منعقد شده و پیمانکار از امروز آغاز به کار می‌کند.
وی تصریح کرد: زیربنای این کتابخانه ۶۰۰ متر مربع است و ساختمان آن به گونه‌ای طراحی شده که ظرفیت احداث ۴ طبقه را دارا است.
شهردار چمران گفت: برای مکان‌یابی و جانمایی این پروژه همه جوانب را بررسی کردیم و در نهایت مکان کنونی که در جوار ۱۰ شیفت مدرسه به فاصله کم‌تر از ۳۰۰ متر و همچنین فضای با طراوت پارک ارم قرار دارد انتخاب شد.
امامی یادآور شد: پیش‌بینی ما برای مدت زمان اجرای این پروژه پنج ماه است که امیدواریم در زمان مقرر بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم.
وی اضافه کرد: از آنجایی که به اعتقاد ما بحث مدیریت کتابخانه از احداث آن مهم‌تر است بنابراین کتابخانه چمران پس از تکمیل در اختیار نهاد کتابخانه‌های استان و شهرستان ماهشهر قرار خواهد گرفت.
شهردار چمران اضافه کرد: به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس نیز از تصاویر شهدای چمران رونمایی شده است.
در پایان آیین کلنگ‌زنی این کتابخانه، منوچهر حیاتی فرماندار ماهشهر پیشنهاد کرد به مناسبت در پیش بودن هفته دفاع مقدس، این کتابخانه به نام شهدای چمران نامگذاری شود که این موضوع با استقبال و موافقت جمع مواجه شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • غلامرضا ناصریان چرا استفاده از تصاویر در پایگاه شما کم و کوچک و بی کیفیت است؟ راستی خبرنگاران و مدیران خودرا معرفی نمایید ! من هم آماده کمک رسانی به شما در حوزه خبررسانی هستم