آقای شریعتی، اگر خیرت به زادگاهت نمی رسد لااقل شر مرسان

خورنا | پدرام کسائی: چندی پس از دور قبل انتخابات در بهبهان، خبر انتصاب غلامرضا شریعتی بعنوان استاندار خوزستان، موجی از شور و شعف را در دل شهروندان بهبهانی ایجاد نمود.

این خبر از آن جهت خوشحال کننده بود، که با حضور شریعتی و همراهی دیگر مسئولین بهبهانی در سطوح مختلف استانی و ملی، بهبهانی که سالها از قافله توسعه عقب مانده بود، و در بسیاری از حوزه ها با مشکلات بی شمار مواجه بود را روی ریل پیشرفت بازگرداند.

ولی با گذشت حدود ۳ سال از حضور غلامرضا شریعتی در مسند استانداری خوزستان، آنچه در اذهان شهروندان در خصوص توسعه بهبهان نقش بسته، شهریست که با وجود استاندار همشهری اش همچنان اسیر مشکلات بسیاری است و گویا قصد توسعه ندارد.

یکی از مهمترین موئلفه ها برای حل مشکلات در جوامع در حال توسعه، وجود مدیریت کارآمد و شایسته سالاری در این خصوص است؛ که متاسفانه این امر در دوره تصدی شریعتی بر استانداری خوزستان، مغفول مانده و مورد نکوهش بسیاری از فعالان سیاسی و اجتماعی قرار گرفته است.

آنچه در رفتار سیاسی شریعتی بیش از پیش بچشم آمده، کُرنِش بیش از حد وی در برابر خواسته های نمایندگان مجلس است، که برخی این رفتار وی را تلاش برای حفظ صندلی استانداری می دانند.

مناصب مدیریتی در بهبهان از عالی ترین مقام اجرائی گرفته تا خُرد ترین ادارات و دستگاه های اجرائی طی چند سال اخیر، شاهد عدم ثبات مدیریتی و تغییرات بسیار بوده، و هر چند وقت یکبار خبر تغییر یکی از مدیران ادارات بهبهان بگوش می رسد، و می توان بهبهان را یکی از شهرستان های دارای بیشترین تغییرات مدیریتی در سطح استان نامید، که غالب این تغییرات تحت تاثیر مسائل سیاسی و جناحی انجام شده است.

این امر نشان از سیاسی بازی و باج دهی بسیار در سطح کلان است، و مصداق این امر صحبت های اخیر فرماندار بهبهان در پ جلسه شورای اداری شهرستان در پالایشگاه بیدبلند بود که گفت: مدیر کل فلان اداره گفته می دانیم مدیر شهرستانی مان در بین ادارات استان در رتبه آخر است، ولی به ما گفته اند وی خط قرمز است و تغییرش ندهید.

اکنون نیز زمزمه هایی مبنی بر تغییر فرماندار بهبهان در واپسین ماه های منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی بگوش می رسد.

این اتفاق در شرایطی صورت می گیرد که وزیر کشور ماه ها پیش اعلام نموده بود که، تا پایان انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی هیچ تغییری در فرمانداران و استانداران کشور نخواهیم داشت. (حال نمی دانیم قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را)

حری که خود منصوب شریعتی است، علی رغم همه گلایه هایی که بر عملکردش وجود دارد، توانسته در مدت یک سال و نیم حضورش در منصب فرمانداری بهبهان اندکی به ایجاد جوی آرام و بدور از تنش در سطح شهرستان کمک کند.

به هر حال جناب والی باید بداند که طی سه سال مسئولیتش در استانداری خوزستان، این سومین تغییر فرماندار محسوب می شود، و اینبار این تغییر فرماندار در شرایطی که فقط چند ماه به انتخابات باقی مانده می تواند موجب دامن زدن به حرف و حدیث ها در خصوص سلامت انتخابات پیش رو را دامن بزند.

آقای شریعتی، از شما می خواهیم که اسیر بازی جریانات سیاسی نشده و روی آرامش زادگاه خود با کسی معامله نکنید، و اندکی هم دلتان برای بهبهان مظلوم بسوزد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • دیگه می خواهید بهبهان چه بشه ضمنا مگه عصر حجر هست که اینطور فکر می کنید هرچند که این استاندار لیاقت خوزستان را ندارد ولی حیف که باید تا پایان عمردولت روحانی باید تحملش کنیم