اندیمشک سرپل اصلی برای ارائه خدمت به زائران اربعین تعیین شد

خورنا- نشست ستاد اربعین استان خوزستان مصوب کرد :زیرساخت های مراسم اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه تا ۱۰ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷ روز قبل از روز اربعین آماده سازی شود.

استاندار خوزستان سه شنبه در نشست ستاد اربعین خوزستان با اشاره به پیش بینی افزایش چشمگیر شمار زائرین اربعین حسینی امسال به علت حذف ویزا، اظهار داشت: همه زیرساخت‌ها شامل راه، بهداشت، امکانات حمل و نقل، مواکب، برق، فاضلاب، پایانه‌ها و امکانات امدادی در ۲ مرز شلمچه و چذابه باید تا دهم شهریور ماه ۱۳۹۸ کاملاً آماده شود.

غلامرضا شریعتی افزود: بخشی از زیرساخت‌های آسیب دیده در جریان سیلاب به ویژه در مسیر چذابه، باید بازسازی و اصلاح شود تا در زمینه تردد زائران اربعین مشکل خاصی نداشته باشیم.

وی بر توسعه توقفگاه‌های خودرو در ۲ مرز چذابه و شلمچه تاکید کرد و گفت: چون امسال تعداد بیشتری از زائران با خودروهای سواری به ۲ پایانه چذابه و شلمچه حرکت می‌کنند نیاز است توقفگاه‌های خودروها توسعه یابند.

استاندار خوزستان تأمین امنیت زائران و افزایش حجم ارائه خدمات به زائران را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید تلاش کنیم نقاط ضعف و نارسایی‌های گذشته برطرف شود تا اربعین باشکوهی داشته باشیم.

حبیب الله آصفی معاون انتظامی امنیتی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه زیرساخت‌های ۲ مرز چذابه و شلمچه در مقایسه با پنج سال پیش بسیار بهتر شده است اظهار داشت: هفته آینده در نشست مرکزی ستاد اربعین در تهران فهرستی از امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مرزهای چذابه و شلمچه ارائه می‌شود.

وی گفت: امسال مسیرهای تردد زائران در جاده‌های کشور ساماندهی می‌شود تا ترافیک پر حجم نداشته باشیم ضمن آنکه شهرهای اندیمشک، خرم آباد و همدان به عنوان سرپل های اصلی برای ارائه خدمت به زائران اربعین تعیین شده است.

انتهای پیام/