عاملان آتش‌سوزی درختان کرخه اندیمشک تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند

خورنا_ سعید عیدی‌گماری اظهار داشت: تفرجگاه‌های مردمی محور جاده سد کرخه شهرستان اندیمشک توسط برخی سودجویان به آتش کشیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: تفرجگاه‌های مردمی سمت چپ جاده L2 سد کرخه شهرستان اندیمشک به دلیل آتش زدن پس چراه‌های گندم (بقایای زراعت گندم برداشت شده توسط کشاورزان منطقه) دچار آتش‌سوزی شده است.

رئیس اداره محیط زیست اندیمشک گفت: پس از این حادثه به دلیل سهل‌انگاری در کنترل آتش، منطقه دچار حریق شده و در این ارتباط به بیش از یک صد اصله درخت کنار و کهور چند ساله آسیب جدی وارد شد.

عیدی گماری افزود: این آتش‌سوزی از دو قطعه زمین مجزا که گندم آن برداشت شده بود با هدف تسریع و تسهیل زمین برای کشت بعدی شروع و زبانه‌های آتش به کنارستان و کهورستان جاده سد کرخه سرایت کرد.

وی عنوان کرد: پس از این حادثه و به دلیل خسارت به محیط زیست منطقه کرخه اندیمشک پرونده‌های قضایی علیه صاحبان اراضی و متخلفان احتمالی تشکیل و این پرونده از طرف محیط زیست و سد کرخه مستقلاً به مراجع ذی‌صلاح قانونی ارائه و پیگیری لازم انجام می‌شود.

رئیس اداره محیط زیست اندیمشک با بیان این که محیط زیست یک ثروت عمومی و اجتماعی است، ادامه داد: با افرادی که در این زمینه دچار تخلف شوند طبق قانون و با جدیت برخورد می‌شود.

وی با اشاره به این که میزان دقیق خسارت به تفرجگاه‌های مردمی محور جاده سد کرخه شهرستان اندیمشک پس از بررسی‌های کارشناسی اعلام می‌شود، بیان کرد: آتش‌سوزی در این منطقه با حضور و مشارکت شهروندان علاقه‌مندان به طبیعت و کارکنان سد کرخه و سازمان محیط زیست مهار شد.

انتهای پیام/