امام جمعه شهر چمران:

روستاهای جراحی در اختصاص کشت تابستانه مظلوم واقع شده‌اند/ استاندار خوزستان به وعده خود عمل کند/ بخشدار مرکزی بندر ماهشهر سریع‌تر معرفی شود

امام جمعه شهر چمران گفت: نمونه‌ای از ظلم به بخش کشاورزی جراحی و بخش مرکزی شهرستان بندر ماهشهر در کشت تابستانه دیده می‌شود، کشت فعلی به اندازه حتی 5 درصد برخی شهرستان‌های اطراف هم نیست.

به گزارش خبرگزاری خورنا، حجت‌الاسلام سیدمنتصر هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چمران با تبریک روز شهرداری اظهار کرد: عمران، آبادی و توسعه شهری مرهون مدیریت جهادی موفق است.

وی افزود: الحمدلله شهرداری چمران غنی است و لازم است با مدیریت خوب و جهت‌دهی به سمت پروژه‌های عام‌المنفعه و دارای اولویت کام مردم شهر را شیرین کنند. تشکیل جلسات شهرداری و شورای شهر با مردم برکات خودش را دارد ان‌شاءالله این جلسات به صورت مداوم و هرچند مدت یکبار برگزار شود.

خطیب جمعه شهر چمران خاطرنشان کرد: روز دهیاری را نیز به تمام دهیاران و اعضای شورای روستاها تبریک می‌گویم و تأکید می‌کنم که تلاش برای رفاه روستائیان یک عبادت بزرگ است. متأسفانه با وجود ۶۰ روستا در بخش مرکزی شهرستان بندر ماهشهر اما مدتی است این مجموعه مهم و اثرگذار بدون بخشدار مانده است.

هاشمی ادامه داد: ان‌شاءالله سعی شود هرچه سریع‌تر شخصیت دارای اهلیت برای این مسئولیت مهم معرفی شود. سهل‌انگاری در معرفی بخشدار سزاوار روستائیان غیور ما نیست. نمونه‌ای از ظلم به بخش کشاورزی جراحی و بخش مرکزی شهرستان در کشت تابستانه دیده می‌شود، کشت فعلی به اندازه حتی ۵ درصد برخی شهرستان‌های هم اطراف نیست.

استاندار خوزستان به وعده خود عمل کند

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود نماینده مجلس، فرماندار و به ویژه استاندار که این وعده کشت را در روستای گرگر به کشاورزان داده بودند عملی کنند. از مسئولان انتظار می‌رود به این امر مهم ورود کرده و از روستائیانی که در سیل اخیر جانانه و ایثارگرانه غیرت خود را نشان دادند با دادن حق زراعت مناسب تشکر کنند.

صنایع پتروشیمی و خیران بارگاه امامزاده حمزه را بازسازی کنند

خطیب جمعه شهر چمران در فراز دیگری از خطبه‌ها با تبریک دهه کرامت اظهار کرد: این دهه که دهه تکریم امامزادگان و تجلیل از بقاع متبرکه است را گرامی می‌داریم. هر امامزاده می‌تواند جایگاه بلندی برای تبلیغ دین و مذهب و پناهگاه دینی، اجتماعی مناسبی باشد.

هاشمی یادآور شد: امامزادگان واجب‌التکریم همچون امامزاده حمزه فرزند بلافصل امام کاظم (ع) باید به قطب فرهنگی شهرستان تبدیل شود. از شرکت‌های پتروشیمی و مردم خیرخواه و مؤمن می‌خواهیم حرم مناسبی برای ایشان ساخته شود که به پناهگاه معنوی و زیارتگاهی مورد توجه شیعیان جهان تبدیل شود.

وی در پایان اضافه کرد: امیدواریم مسئولان امر همت کنند تا نام نورانی حضرت حمزه فرزند امام موسی کاظم (ع) در تقویم رسمی در دهه کرامت ثبت شود و این مهم در گروء تلاش تمام مجموعه‌های مردمی و مسئولان شهرستان است.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.