اهالی روستای کیوپ از توابع شهرستان باغملک از ورود مسافران، گردشگران و کوهنوردان به این روستا ممانعت کردند+تصاویر

خورنا/فرشیدفرجی- به گزارش خبرنگارخورنا دیروز جمعه مورخ۹۸/۰۳/۳۱ تعدادی زیادی مسافر، کوهنورد وگردشگر به این روستا مراجعت کردن که به منطقه تنگ کیوپ رفته و از این منطقه گردشگری دیدن واز آب وهوای آنجا استفاده کرده که متاسفانه تعدادی از اهای این روستا به دلیل ملک شخصی بودن تنگ کیوپ ازورود مسافران وگردشگران به داخل تنگه ممانعت وجلوگیری کردند.

به گفته یکی از نیروهای بسیجی که درمحل حضور داشتند و با بخشدار منطقه تماس تلفنی داشتن وایشان اظهار داشتن که کسی از اهالی حق ندارد ازورود به تنگه جلوگیری کنند. درنتیجه  بحث وجدل بین اهالی ومسافران وگردشگران تا آنجا پیش رفت که کار به مداخله بسیج ونیروی انتظامی کشیده شد ولی بازهم متاسفانه اهالی از ورود به تنگه جلوگیری کردند ونگذاشتن کسی وارد تنگه شود.

مسافران وگردشگران زیادی از شهرهای از جمله شهرستانهای بهبهان، بندر ماهشهرو رامهرمزو دیگر نقاط استان پس از طی مسافت های طولانی به این منطقه آمده بودند که متاسفانه با بی مهری ورفتارناخوشایند تعدادی از مردم روستای کیوپ مواجهه شدند.

از فرماندار، بخشدار ومیراث فرهنگی وگردشگری باغملک این انتظار میرود با توجه به این روزهای گرم تابستان و سیل زیاد مسافران وگردشگران به این مناطق که از مناطق ملی هستند وهمه حق استفاده ازاین مناطق رادارند تدابیری اندیشه شود که دگربار شاهد چنین رفتارهای نا خوشایند وبی مهری مردم منطقه نباشیم.

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

مشاهده مطالب زیر به شما پیشنهاد میشود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام خسته نباشیداین خاک وزمین وکوههای آن مال پدر واجداد ما هستند....و حتی بلوط وکوههای ان تقسیم شده که قرنهاست در اونجا درو می کردند...نمیدونم ولی اگر تاریخ دانی برو کتاب بخوان تا بدانی مردم روستای کیوپ از هر لحاظی درجه یک هستند ومهمان نوازیشان زبان زد عام وخاص هست....اختلاف بین مردمش بود حل شد مردم اومدم رو باغ زمینهاشون کار میکنه.....کجا روستای کیوپ گردشگری هست....که تمام ملت کشید اونجا تمام باغات ودرختهای مردم که ایقدر زحمت میکشن اکثرا پیرمرد وپیرزن هستن نابود کردن.....تمام طبیعت نابود کردن با زباله هاشون....کیوپ مثل مال آقا ورباط نیست.....که هرکسی بخواد وارد بشه .....ملک شخصی پولی هم نیست.....تمام ثمرات میوه ودرختانشون چیدن....من از خودت میپرسم تو سه ماه باهزاربدبختی درخت آب بدی تو این مسیر بد وخرابی جاده...تمام میوه هارو نرسیده بچینن وببرنشون روستاهای گردشگری وملی رو همه میشناسن....روستا ما تمام کوهاش تقسیم شده....همه اهالی روستا سند دارن ...لطف کنید شایعه برای این روستا که خودشون بدبخت هزار گرفتاری دارن درست نکنی... ممنون ازشما...
  • این همه مطلب نوشتین که مردم اجازه ی ورود گردشگر به روستا رو ندادن دو خط راجب دلیل این موضوع هم بنویسین دلیل جلوگیری اهالی از ورود گردشگر به روستا پوشش نامناسب گردشگران بود اهالی این روستا فقط نگران فرزندان خود بودند. بهتر قبل از قضاوت کمی تحقیق میکردین
    • بنازم ادم حق گوه
  • با سلام.. اهالی روستای کیوپ از بزرگمردان ایل بختیاری هستن که آداب و مرام و مردانگی و مهمان نوازی انها زبانزد هست در منطقه این روستا کهن ترین روستا در منطقه جانکی میباشد و تنها روستایی هست در منطقه که برای نقطه به نقطه منطقه شون سند دارن جدا از باغات میوه ها و میراث اجداد آنها میباشد . اهالی این روستا اجاز نمیدن به هر کسی با هر پوششی و فرهنگ نامناسبی از این روستا گذر کند و وارد املاک شخصی انها شود چون عفت و حیا و نجابت برایشان مهم هست و مثل دیگر مناطق اطراف نیس ک بخار گرفتن پول به هر کسی با هر پوششی و گروهای مختلط اجازه ورود دهد و هر خانواده ای که با فرهنگ مناسب وارد املاک آنها شود قدمشان را بر دیدگان خود میزارند. در آخر لطف کنید علت موضوع را جویا شوید بعد قضاوت کنید با تشکر.
  • هرکسی که میخواد هر کتافت کاری انجام بده به اونجا سفر میکنه مردم اون روستا مذهبی و همیشه الگوی بودن برای روستای همجوار حالا بشه کاواره برای ی مشت گردشگر بی غیرت