فرماندار بندرماهشهر: جدایی روستاها با درخواست آنها ممکن است انجام شود/ بخشدار سابق: جدایی روستاها تخلف است/ عضو شورای البوعلایج سفلی: خواستار پیوستن به بندرامام هستیم/ رئیس شورای البوعلایج علیا: افراد ناشناس برای اخذ امضا به منزلم آمدند

فرماندار بندرماهشهر: جدایی روستاها با درخواست آنها ممکن است انجام شود/ بخشدار سابق: جدایی روستاها تخلف است/ عضو شورای البوعلایج سفلی: خواستار پیوستن به بندرامام هستیم/ رئیس شورای البوعلایج علیا: افراد ناشناس برای اخذ امضا به منزلم آمدند

محسن بیرانوند فرماندار شهرستان بندرماهشهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خورنا اظهار کرد: فرمانداری بندر ماهشهر تا کنون هیچگونه مکاتبه‌ و درخواستی جهت تهیه امضا برای پیوستن به بخش بندرامام از هیچ اداره و روستایی به دست ما نرسیده است و کاملا از این موضوع بی اطلاع هستم.

 

وی ادامه داد: طبق قانون فرآیند انتزاع روستایی از بخشی به بخش دیگر بدین گونه است که اعضا شورا و روستا درخواستی جهت پیوستن به بخش دیگر تهیه کرده که پس از بررسی های تبعات اجتماعی و سیاسی، این موضوع ممکن است انجام شود.

 

سالم عبادی بخشدار سابق بندرماهشهر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خورنا اظهار کرد: چندی پیش برخی از اعضاء روستاهای بخش مرکزی بندرماهشهر جهت کسب تکلیف در مورد طرح الحاقی پیوستن ده روستا به بخش بندرامام با من تماس گرفتند که در همان تماس من این موضوع را تخلف عنوان کردم و سریعاً جلسه‌ای با اعضا شورای این روستاها جهت شفاف سازی و بیان تبعات اینگونه اقدامات برگزار کردم.

 

وی ادامه داد: اینکه برخی از روستاها بدون هماهنگی با بخشداری و به صورت پنهانی با مهر و امضای شورا اقدام به تهیه طومار جهت انفصال از بندرماهشهر و پیوستن به بخش دیگری را داشته باشند تخلف است و این گونه اقدامات می بایست از طریق راه های قانونی خود انجام شود.

 

وی افزود: بخشداری مرکزی تا کنون هیچگونه مکاتبه‌ای جهت انضمام یا انفصال روستاهای بخش مرکزی انجام‌ نداده ولیکن برخی افراد با دادن وعده و وعید این موضوع را پیگیری کرده اند که مرتبا از طریق بخشداری مرکز تذکرات لازم داده شده و تخلف بودن این موضوع را بیان کرده‌ام.

 

عبادی تصریح کرد: طی دو سال اخیر اقدامات مؤثری در بخش های عمرانی، بالا بردن کیفیت تحصیل و آب شرب سالم در روستاهای بخش مرکزی انجام‌ شده و شوراها فریب افرادی که با دادن وعده‌ و وعید میخواهند تنش های را در منطقه ایجاد کنند و از فضای ملتهب آن بهره برداری های سیاسی ببرند را نخورند.

 

مقدم رئیس شورای روستای البوعلایج سفلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خورنا با تایید خبر جدا شدن برخی از روستاهای بخش مرکزی، گفت: ما به اتفاق اعضای شورای روستای گرگر و چند روستای دیگر با هماهنگی بخشداری و فرمانداری نامه الحاق برخی از روستاهای بخش مرکزی به بندر امام را امضا کردیم اما تا کنون جوابی مبنی بر تایید این نامه برای ما ارسال نشده است.

 

رئیس شورای روستای تویجیه در گفتگو با خبرگزاری خورنا اظهار کرد: طی هفته های اخیر رئیس شورای روستای گرگر و دو فرد ناشناس دو مرتبه به درب منزل من آمده و نامه‌ای با خود به همراه داشته که در این نامه خواستار جدا شدن برخی از روستاهای بخش مرکزی و پیوستن به بندر امام به جهت شهرستان شدن بندر امام را داشتند.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بخشداری مرکزی تا کنون در این مورد تماسی با ما نگرفته بود من جهت کسب تکلیف با سالم عبادی بخشدار مرکزی تماس گرفتم که در این تماس سالم عبادی گفت که خود را وارد بازی های سیاسی این دو شهر نکنیم و پیگیر مشکلات روستای خودمان باشیم و به همین جهت من نامه الحاق روستاهای بخش مرکزی به بخش بندرامام را امضاء نکردم.

 

یابر مجدمی رئیس شورای روستای آلبوعلایج علیا در این زمینه گفت: پیرو موضوع جدا شدن تعدادی از روستاهای بخش مرکزی چند فرد ناشناس به همراه اعضای شورا و دهیاری روستای گرگر در ساعت بامدادی به در منزلم آمدند و خواستار امضا کردن الحاقیه پیوستن روستای آلبوعلایج علیا به بخش بندر امام شدند.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هیچ گونه دستوری از مجلس شورای اسلامی، فرمانداری، استانداری و یا بخشداری بندر ماهشهر به همراه نداشتند من با امضا کردن این الحاقیه مخالفت کردم و گفتم تمایلی به پیوستن روستای آلبوعلایج علیا به بخش بندرامام ندارم.

 

وی افزود: پس از آن طی تماسی با بخشدار مرکزی ایشان گفتند که امضا کردن این الحاقیه بستگی به نظر خودمان دارد و تصمیم در این خصوص بر عهده خودمان است.

 

یوسف مقدم دهیار روستای خمزه در گفتگو با خبرنگار خورنا اظهار کرد: به دلیل تمام محرومیت هایی که در روستاهای بخش مرکزی وجود دارد و عدم همکاری مسئولان شهرستان، برخی از روستاها از جمله روستای خمزه طرح الحاقیه پیوستن به بخش بندر امام را امضا کردند.

 

وی ادامه داد: من به شخصه تا کنون بیش از ۱۰۰ نامه در خصوص بهبود جاده های ارتباطی روستاها، عدم مجوز کاشت، آلودگی آب شرب، وضعیت بهداشت و تحصیل به بخشداری، فرمانداری و مدیر کل امور روستاها نوشته‌ام اما متاسفانه هیچگونه توجه‌ای به روستاهای بخش مرکزی بندرماهشهر نمی‌شود.

 

وی افزود: تمامی روستا با هماهنگی بخشداری مرکزی و فرمانداری نامه الحاق پیوستن به بخش بندر امام را امضا کرده‌اند و بخشداری مرکزی تا کنون هیچگونه ایرادی بر این الحاقیه وارد نکرد است.

 

مجدم رئیس شورای روستای خمزه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خورنا اظهار کرد: تاکنون هیچگونه نامه الحاقی به دست ما نرسیده اما خبر اینکه برخی از روستاها این نامه را امضا کرده‌اند به گوش ما رسیده است.

 

صباحی مقدم رئیس شورای روستای ثلث بیان کرد: در هفته های اخیر نفرات بخشداری به همراه طرح الحاقیه پیوستن برخی از روستاها به بخش بندر امام به روستای ما آمدند.

 

وی ادامه داد : بخشدار مرکزی در تماس تلفنی به ما اعلام کرد تصمیم پذیرفتن این الحاقی با اعضای شورای روستاها است و با توجه به آینده روستا خودمان‌ در این زمینه تصمیم گیری کنیم.

 

وی افزود: به دلیل وجود مشکلات جدی در مسیرهای ارتباطی، آب شرب و… تصمیم اعضا شورا بر آن شد که طرح الحاقیه را امضا کنیم که پس از شهرستان شدن بخش بندرامام با توجه به کم بودن تعداد روستاها توجه بیشتری به این روستاها شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • روستاها آزاد هستند که تصمیم بگیرند به کدام شهرستان ملحق شوند بندر امام خمینی قطعا حق دارد که شهرستان شود وقتی آغاجاری و اندیکا و لالی شهرستان هستند دلیلی ندارد بندر امام شهرستان نشود