یک «قوم گرا»، مدیر بزرگترین اداره کل استان خوزستان میشود؟!

خورنا- ماراتن انتخابات مجلس به دقایق استعفا رسیده و خبرها حاکی از استعفای قریب الوقوع تقی زاده، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان برای نامزدی انتخابات مجلس دارد.

در میان گزینه های جانشینی وی، معاون پژوهشی کنونی این اداره کل، حرج چلداوی نیز از جمله افرادی است که تمایل بسیارزیادی برای کسب این صندلی دارد. همراهی وی در تمام دید و بازدیدهای دو نماینده اهواز(ساری- کاظم نسب) وی را به نیروی نمایندگان تبدیل کرده است.

حرج چلداوی برای تقریبا تمامی فرهنگیان خوزستان به دلیل عملکرد ضعیف و انتصاب های قومیتی اش شناخته شده است. در میان تمامی زیرمجموعه های وی، تقریبا افرادی از قومیت های دیگر خوزستان دیده نمی شود. این مسئله وی را به سردمدار نیروهای فعال قومی تبدیل کرده است بطوریکه برخی صاحب نظران، دامن زدن به مسایل قومیتی را تنها ویژگی چلداوی می دانند.

حرج چلداوی هم چنین تلاش نافرجامی برای کسب معاونت پشتیبانی و جایگزینی خدادادی معاون سابق داشت که از راهیابی به این جایگاه بازماند. اکنون سوال جدی این است چرا فردی را که به ده راه نمی دادند سراغ خانه کدخدا را می گیرد؟

شنیده ها حاکی است در روزهای اخیر ۶ نماینده قومگرای خوزستان که برای مسائلی همچون ریزگردها، سیل و دهها ابرچالش خوزستان صدایی از آنها بر نمی آید همزمان در دفتر وزیر آموزش و پرورش حاضر شده و به وی قول داده اند در صورتی که حکم سرپرستی چلداوی صادر شود در اسرع وقت نسبت به برطرف کردن حواشی این حکم برای صدور حکم مدیرکلی وی اقدام خواهند کرد. یعنی وقت گرانبهای نمایندگان خوزستان که از جیب ملت پرداخت می شود صرف دوندگی برای تایید حکم مدیرکلی چلداوی می شود.

چلداوی هم چنین در بخش جذب نیروهای حق التدریس نیز ید طولانی ای داشت. آیا عقل سلیم حکم می کند کسی که اینگونه به تاراج منابع ملی و حذف افراد شایسته می پردازد مدیرکل بزرگترین اداره کل استان خوزستان شود؟

حواشی پیرامون چلداوی زیاد است. از مجوز خروج تعداد زیادی نیروی رسمی ابتدایی به پرورشی برای جا دادن نیروی های حق التدریس در مناطقی که نیاز نداشتند و انتصاب های قومیتی و جلسه های متعدد با فعالان قومی تا ماجراهای هیجان انگیز زندگی شخصی اش و مدرسه غیرانتفاعی در گلستان؛ همه اینها تنها فقط نمونه ای از عملکرد فردی است که بیشترین تاثیر را در کسب رتبه ۳۰ آموزش و پرورش خوزستان در بین ۳۱ استان دارد.

در استانی که بیشترین میزان ناهماهنگی نیروها در مناطق وجود دارد، بطوریکه در برخی مناطق کمبود شدید و در برخی مازاد نیروی انسانی وجود دارد، چلداوی مسئول مستقیم است.

هنوز فراموش نکردیم گزارش سال گذشته روزنامه همدلی از شهرستان بستان که در آن دانش آموزان کلاس ششم دبستان نمی توانستند فارسی را صحبت کنند و حتی قادر به نوشتن نام خود به زبان فارسی نبودند. این موارد مستقیما نتیجه عملکرد شخص چلداوی است که اصرار بر مدیریت نیروهای قومی و افراد زیر مجموعه خود دارد. با مدیرکلی وی ، احتمالا با اختلاف، ضعیف ترین استان کشور در کسب همه نتایج و عناوین لازم خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • سلام. چرا نویسنده متن مشخص نیست؟
  طوری قلم زدید انگار تنها مدیر قومگرای استان این آقاست. آیا این شهامت را دارید تا درباره دیگر مدیران قومگرا اینگونه قلم فرسایی نمایید؟ زمانی این نوشته ها قایل قبول هست که شامل تمام قومگرا ( آنهم از تمام قومیتها) باشد .

  • هیچ قومیتی در خوزستان به اندازه عربها قوم گرایی ندارند .

 • سلام به رسانای ظاهرابی طرف خورنا.مطلبی ذکرشده بودبامضمون یک قوم گرامدیربزرگترین اداره کل استان خواهدشدسوال بنده این است چراوقتی فردی غیرازعزیزان عرب مسئولیتی دراستان بعهده میگیرد حرفی ازقوم گرایی نیست ولی به محظ اینکه شنیده شودکه یک برادرعرب اون هم ازروی شنیده هاقراراست مسئولیتی رابه ایشون واگذارنمایدجوقومیتی براه می افتدخوب بودهمین الان درهمین اداره کل یه حساب سرانگشتی بعمل می اوردیدومتوجه میشدیدکه چنددرصداین اداره کل غیرعرب هستن البته بنده نسبت به این امراعتراضی ندارم ولی اینکه شمابرای جریانی که هنوزاتفاق نیفتاده مبادرت به نشر خبرهای تفرقه اندازمیکنیدمتاسفم خداوندهمه ماراهدایت بفرماید

  • هیچ قومیتی در خوزستان به اندازه عربها قوم گرایی ندارند .

 • جناب چاروسایی چلداوی هیچ خیری برا قوم هرب نداشت که شما این فرد رو قومی گرا میدونی در صورتی که فردی منفعت طلب شخصی است واتفاقا برای غیر از عرب کار میکرد .دوم جناب چاروسایی نیروهای قبلی مدیرکلی و …اداره کل که هم زبان شما بودن چه گلی برسر آموزش وپرورش خوزستان زدند که جنابعالی سکوت و حتی طرفداری کردین و سوم جناب چاروسایی استخدام حق التدریس که الحمدلله از شهرهای مثل بهبهان و… برای مناطقی مثل رامشیر بعنوان حق التدریس فرستادن که نشان از دخالت غیر از چلداوی داره و… پس جناب چاروسایی بجای اینکه اینقدر بر طبل قومیتها بکوبی بعنوان یک رسانه به فکر اتحاد قومیتها باشید و از برآشفتن بخاطر انتخاب غیر همزبانتان دوری کنید.

 • قصاص قبل جنایت

 • معلومه که خیلی براتون سوزش داره که یه عرب بافرهنگ باسواد وفرهیخته بشه مدیرکل آموزش وپرورش.به کوری چشم دشمنان انشالله میشه .تا بترکه چشمی که نتوانددیدن .درختی که ثمربسیاردارد سنگ بسیارخورد. ت

  • عرب بودن هیچ افتخاری نداره دهها کشور عرب وجود داره که نوکری آمریکا را میکنند و اسراییل بر همشون حاکمه

 • سلام اولا این که دانش آموزان خوزستانی مشکل افت تحصیلی دارند ابتدا معاونت های آموزشی وشخص مدیرکل باید پاسخگو باشد نه معاونت پژوهش دوما معلومه که شما هیچ شناختی از این سازمان ندارید اگر فقط یکبار گذ ارت به اداره کل آپ افتاده باشد خواهید فهمید برادران عرب حتی ده درصد شاغلین در اداره کل را تسکیل نمیدهند سوما نگاه شما تفرقه افکنانه و بیمار گونه است چهارم به شما پیشنهاد میکنم که گزارشی از وضعیت عملکردی و نیروها ی سایر معاونت های این سازمان بزنید شاید با کمی انصاف دیدگاهتون عوض شود

 • زمانی که قوم گرای سایر افراد تو خوزستان غوغا می کنه خناق گرفته بودید الان که یک عرب زبان مدیر شد دهان باز کردید. تا کور شود هر آنکه نتواند دید.

 • آقای چاروسایی قومگرا
  در زیر مجموعه چلداوی ۲۶ کارمند شاغل هستند که تنها ۵ نفرشان عرب هستند و بقیه ۲۱ نفر بختیاری، لر،شوشتری و دزفولی هستند اگر نیاز به اسم افراد داری که برایت بفرستم
  جنابعالی اسم روزنامه‌نگاری را به یدک می کشی پس لااقل به
  عنوانی که داری احترام قایل باش

 • والاه من نژاد پرست تر و قوم گرا تر از شماها ندیدم که این حرفارو میزنید .اولا اموزش و پرورش چندین معاونت داره که معاونت های اموزشی مسوول رتبه پایین استان هستند نه چلداوی.ثانیا مدیر کل هم زبان شما )تقی زاده،چه خاکی رو سرش ریخته که شما کاسه داغ تر از اش شدید.واقعا” کثیفتر از شما ندیدم

 • این فرد به هیچ عنوان نباید پستی داشته باشد

 • کاری به این آقا ندارم اما چرا برادران عرب ما بجای تعصبات قومی بیجا یه کم به فکر اصلاح رسوم غلط خود نیستن چرا بزرگان طوایف و شیوخ به هیچ عنوان از طوایف خود درخواست نمیکنن قتلهای ناموسی سرقت تیراندازی و سایر رسوم غلط خود را اصلاح کنن به خدا تو شهرهای دیگه تا میگیم خوزسدانی هستیم ذهنشون به سمت این مسایل میره حیفه بخدا اینهمه پیشینه تاریخی خودمون رو داریم نابود میکنیم بابا قرن ۲۱ شده دیگه این مسایل یعنی چی آخه سرمایه‌گذار جرات نمیکنه بیاد اینجا مشکل بیکاری حل میشه؟

 • کاری به این آقا ندارم اما چرا برادران عرب ما بجای تعصبات قومی بیجا یه کم به فکر اصلاح رسوم غلط خود نیستن چرا بزرگان طوایف و شیوخ به هیچ عنوان از طوایف خود درخواست نمیکنن قتلهای ناموسی سرقت تیراندازی و سایر رسوم غلط خود را اصلاح کنن به خدا تو شهرهای دیگه تا میگیم خوزسدانی هستیم ذهنشون به سمت این مسایل میره حیفه بخدا اینهمه پیشینه تاریخی خودمون رو داریم نابود میکنیم بابا قرن ۲۱ شده دیگه این مسایل یعنی چی آخه سرمایه‌گذار جرات نمیکنه بیاد اینجا مشکل بیکاری حل میشه؟

 • اکثریت عربها قوم گرا و دارای تعصب بیجا هستند بجای حرف منطق، داد و شعار دارند و دنبال این نفرند و… بابا الآن ۱۴۰۰سال از زنده بگور کردن دخترانتان گذشته دست از این کارها بردارید، وقتی این آقا محور قوم گرایی و تعصبات کور کورانه شده، دست از حمایت بردارید و بگویید، چشم . خداوند این قوم و قوم یهود را به راه راست هدایت کند . انشاالله .

 • یعنی نمی دونم کسی باش برخورد داشته یا نه که البته خیلی از نیروهای خوزستان باش سر و کار داشتن فقط وفقط عرب هارو میشناسه و کاری برای فارس ها اصلا نمیکنه.
  خدا نابودش کنه خیلی انسان کثیفی
  واءزارش کردیم به بالا سری

 • برنامه واضح برای حذف دیگران با این داستان سازیها بعد چرا از عقل کل ملی حفاری که نژاد پرستیش زبان زد عام وخاص نام نمی بری که اسم دوم ملی حفاری شده ملی بختیاری.به اکثریث کارکنانش