تحلیلی از تفاوتهای فاحش و چشمگیر استانداری دوره مقتدایی با دوره شریعتی/ جولان دامادها و پیمانکاران در مهمترین نهاد حاکمیتی خوزستان

 

 

پس از رفتن عبدالحسن مقتدایی با سابقه دو دوره نمایندگی مجلس و چندین سال تجربه استانداری در چندین استان کشور از عمارت سه گوش خیابان فلسطین و آمدن غلامرضا شریعتی با تخصص پزشکی ژنتیک و سابقه چندین سال حضور در آزمایشگاه خصوصی مختص مشاوره های قبل از ازدواج و سلامت جنین در دوره بارداری بعنوان جایگزین یکی از تاثیرگذارترین استانداران ادوار خوزستان، در همه زمینه ها تغییرات اساسی در مهمترین نهاد حاکمیتی استان زرخیز بوقوع پیوست.
استانداری خوزستان به یکباره از چهره های پرسابقه و کارکشته وزارت کشوری خالی شد و جمعی از دوستان و رفقای گرمابه و گلستان شریعتی که به مرور به حلقه آزمایشگاه معروف شدند جای آنان را در سمتهای مهم اجرایی و سیاسی ستاد استانداری خوزستان پر کردند.
در دوره استانداری شریعتی کسانی به سمتهای مدیرکلی استانداری و فرمانداری شهرستانهای استان تعیین شدند که در دوره مقتدایی هرگز به اینکه شاید روزی به چنین سمتهایی منصوب شوند فکر هم نکرده بودند.
اما آنچه حیرت فعالین سیاسی و احزاب و دلخوری مدیران ارشد استان را در پی داشت حضور گاه و بیگاه داماد استاندار محترم خوزستان در انواع مناسبات رسمی، جلسات و نشستهای شبانه استانداری واقع در مهمانسرای این نهاد و دخالت یکی از پیمانکاران شهرداری اهواز که در چند سال گذشته پروژه های فضای سبز، نیروی انسانی و رفت و روب چند منطقه از اهواز را بر عهده داشته در تصمیم گیریهای کلان استان بوده است.
برای درک هرچه بهتر تفاوتهای ویژگیهای فکری و شخصیتی مقتدایی و شریعتی کافی است فقط به اسامی افراد حلقه اول و نفرات نزدیک به این دو استاندار نظری کوتاه انداخته شود تا به راحتی به میزان تفاوت چشمگیر و فاحش این دو با یکدیگر پی برده شود.
صد البته این تفاوت فاحش مختصات و ویژگیهای فکری و شخصیتی را می توان به عملکرد و ضریب نفود عالیترین نماینده دولت در بین مردم خوزستان و مسئولین استانی تسری و تعمیم داد.
بنابر همین تحلیل گذرا و کوتاه می توان عمده دلایل عدم توسعه همه جانبه و متوازن استان پهناور خوزستان را در تکیه زدن افراد کوچک بجای نفرات بزرگ ارزیابی کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام
    برادر عزیز شما را به تحدی دعوت می کنم کل جذب اعتبارات دواستاندار قبلی با تعداد پروژه هایشان را لیست کنید آقای دکتر شریعتی هم جذب اعتبارات وتعداد پروژه های این ۳۳ ماه خود را لیست می کند بعد مقایسه کنید.ضمنا آقای دکتر شریعتی سابقه مدیرکلی ومعاونت استانداری وسرپرستی استانداری خوزستان را در کارنامه دارد.

  • کاملا تحلیل درستی است شریعتی در حد یک دهیار هم نیست او خوزستان را ویران کرده

  • دو تا از استانداران کشور که در تاریخ ایران اسم دارند وعمرا” کسی بتواند جای. آنها را پر کنند آقایان دکتر مقتدایی،ومهندس اوسط هاشمی است

  • دو تا از استانداران کشور که در تاریخ ایران اسم دارند وعمرا” کسی بتواند جای. آنها را پر کنند آقایان دکتر مقتدایی،ومهندس اوسط هاشمی است

    • سلام دیروز دیدگاهم را نوشتم بارگذاری نکردید چرا

  • ]قای دکتر مقتدایی دوبار هر بار ۳ سال استاندار بود و توسط هم حزبی های خود در دولت آقای خاتمی ودولت آقای روحانی برکنار شد.فقط در جذب اعتبار طرح غدیر در زمان استاندار قبلی ۶۵ میلیارد تومان جذب اعتبار بوده در زمان آقای دکتر شریعتی ۱۹۰۰ میلیارد تومان از دوستان می خواهم سری به پروژه های بزرگ میلیارد دلاری بیدبلند۲،آلومینیم مسجدسلیمان،پتروشیمی مسجدسلیمان،۱۱۰ کیلومتر جاده رامهرمز-بهبهان،بیمارستان سوانح سوختگی اهواز،بیمارستان ابوذر،بیمارستان بقایی ۲،فاز۲پالایشگاه آبادان ،تصفیه خانه شرق اهواز،مرکز مانیتورینگ سد ها وشبکه های آبیاری سازمان آب وبرق،جنگلکاری های اتوبان خلیج فارس واطراف کوت عبدالله ومرکز مدرن مدیریت بحران استانداری به عنوان نمونه بزنند وکارهای انجام شده ودر حال انجام را ببینند.ایام بکام