دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر آبادان:

جشنواره‎های نوروزی در آبادان با موفقیت اجرایی شد

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر آبادان و رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان با اشاره به این‎که با همکارای ارگان‎های مختلف، جشنواره‎های نوروزی تدارک دیده ‎شده شهرستان برای گردشگران با موفقیت اجرایی شد، یکی از اهداف این جشنواره‎ها را معرفی ظرفیت‎های شهرستان برشمرد.

به گزارش خورنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان جمال عامری‎نسب امروز پنج‎شنبه ۱۵ فروردین‎ماه ۹۸ اظهار کرد: خوشبختانه طی ایام نوروز توانستیم عمده برنامه‎هایی که برای گردشگران و مسافران نوروزی تدارک دیده بودیم با موفقیت اجرایی کنیم.

او در ادامه به برگزاری جشنواره‌های نوروزی در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف برپایی این جشنواره‎ها در ایام نوروز به تصویر کشیدن ظرفیت‎های گردشگری شهرستان بود که این مهم با همکاری منطقه آزاد اروند و شهرداری محقق شد و غالب گردشگران از برنامه‎های اجرا شده ابراز رضایت داشتند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان با بیان این‎که جشنواره‎های نوروزی آبادان به صورت شبانه در پارک ۱۷هکتاری و ذوالفقاری برگزار شدند گفت: اجرای نمایش‎های کودک و رقص‎های محلی اقوام بختیاری، خراسان شمالی و عرب از جمله برنامه‎هایی بود که برای گردشگران به صورت زنده به نمایش درآمد.

وی برپایی سیاه‎چادرهای اقوام بختیاری، خراسان شمالی و عرب به همراه معرفی غذاها، آداب و رسوم و لباس‎های محلی این اقوام را ازدیگر برنامه‎های اجرا شده طی ایام نوروز عنوان کرد و گفت: در این جشنواره‎ها مسابقات آشپزی، طرح سوالات مذهبی، اجرای موسیقی زنده توسط فرید نظارت و محمد رنجبر و نیز پذیرایی از حضار با قهوه و چای نیز انجام که با استقبال گسترده گردشگزان و مسافران نوروزی همراه شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.