امام جمعه اهواز: نام‌گذاری سال ۹۸ از سوی رهبری نقشه راه کشور خواهد بود

امام جمعه اهواز گفت: آنچه که دولت، قوای مختلف، مسؤولان و مردم باید برای سال آینده بدانند، نام‌گذاری این سال از سوی رهبری نقشه راه کشور خواهد بود و هیچکس اجازه ندارد کمترین مسامحه ای را در این خصوص داشته باشد.

آیت‌الله سید ابوالحسن حسن‌زاده، در خطبه‌های امروز شهر اهواز، ضمن دعوت از نمازگزاران به رعایت تقوا و نظم در امور، با اشاره به مناسبت‌های پیش وی در هفته آینده اظهار کرد: اعتکاف از برکات انقلاب است و پیش از انقلاب هم وجود داشت، اما به صورت یک برنامه اجتماعی و گسترده اصلا و ابدا جود نداشت.

وی با اشاره به حادثه انفجار در ۲۴ اسفندماه سال ۶۳، یادآور شد: یکی از جنایاتی که منافقین انجام دادند و چندین نفر نیز به شهادت رسیدند، آنها سند رسوایی آمریکایی ها و غربی ها هستند و در حال حاضر نیز در آغوش آمریکا هستند و جنایات خود را به اشکال دیگر انجام می‌دهند که خود نشان دهنده دروغ بودن ادعاهایی است که از حقوق بشر و دموکراسی دارند.

حسن‌زاده با اشاره به سالگرد بمباران شیمیایی حلبچه در اسفند ۶۶، عنوان کرد: سلاح‌های شمیایی در اختیار صدام نبود و این از سوی اروپایی‌ها به سمت دولت بعث گسیل شد و چراغ سبز به صدام نشان داده شد که از این قبیل سلاح‌ها در جنگ استفاده کند و نه تنها علیه رزمندگان ما بلکه علیه مردم خود عراق و باز هم سندی دیگر بر رسوایی غربی‌هاست و یک حجت تمام بر اینکه کسی نگاهش به اروپایی ها نباشد.

وی به سالگرد درگذشت یادگار امام و همسر مکرمه امام راحل یادآور شد: مرحوم احمد خمینی یک نیروی ارزشمند وبه معنای واقعی کلمه ولایی بود، در زمان حضرت امام(ره) نه تها یک فرزند، بلکه یک مرید به تمام معنا بود و پس از رحلت امام نیز یکی از کسانی که در تثبیت رهبری مقام عظمای ولایت نقش داشت ایشان بودند، همچننین همسر مکرمه امام در تمام سختی‌ها در کنار ایشان بودند که حق عظیمی بر گردن ما دارند.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به روز ملی شدن صنعت نفت در ۲۹ اسفندماه، اشاره کرد: ملی شدن صنعت نفت یکی از رویدادهای مهم در تاریخ معاصر است و یکی از قدم‌هایی است که در استقلال ما برداشته شد.

حسن زاده ادامه داد: همان زمان عده زیادی به این بهانه که ما قدرت اداره صنعت نفت را نداریم، با ملی شدن صنعت نفت مخالفت می‌کردند و می‌گفتند انگلیسی‌ها همانطور که نفت را کشف، استخراج و بردند، الان هم باید انگلیسی‌ها برای اداره آن حضور داشته باشند، جا دارد که از کارکنان نفت تمجید شود که در پیروزی انقلاب و با برداشتن گام‌های عملی، حرکت خوبی در مسیر استقلال و خودکفایی آغاز کردند.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته آخر سال است و آغاز سفرهای راهیان نور و مردم، عنوان کرد: امیدواریم کسانی که به استان خوزستان وارد می‌شوند، یک سفر امن و خاطره خوشی را از این استان به همراه داشته باشند و به همه کسانی که در این ایام بدون توقف و تعطیلی برای ایجاد امنیت تلاش می‌کنند خدا قوت می‌گوییم.

امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: سفر موفقیت آمیز رئیس جمهور به عراق در مقایسه به سفر رئیس جمهور آمریکا بسیار موفقیت آمیز بود، در حالی که آمریکایی‌ها شبانه و تحت تدابیر شدید امنیتی و بدون استقبال از سوی مسؤولان عراقی روبرو شدند، رئیس جمهور ما با عزت و سربلندی و استقبال گرم مردم عراق روبرو شد و این نشان دهنده این موضوع است که مردم و مسؤولان عراقی می‌دانند که چه کسی دلسوز آنها است.

حسن‌زاده به دیدار رئیس جمهور با مرجع بزرگ جهان تشیع آیت‌الله سیستانی، تأکید کرد: آیت‌الله سیستانی در دیدار خود با ریاست جمهور، از همه کسانی که در مبارزه به داعش کمک کردند، قدردانی کردند و آنچه که مقام معظم رهبری مبنی بر افول ابر قدرت‌ها فرمودند، یک نشانه آن این سفر بود.

وی افزود: استان خوزستان سهم مهمی در ارتباط دو کشور دارد و استان همجوار عراق هستیم و در بحث صادرات صادر کنندگان نباید کیفیت را از دست بدهند و اعتماد مردم عراق به محصولات ایرانی باید افزایش یابد، منفعت گذرا و کالای بی کیفیت این اعتماد را از بین خواهد برد و در میان مدت نیز لطمه خواهد زد.

امام جمعه موقت اهواز سخنان مقام معظم رهبری را در جمع خبرگان، راهبردی و کاربردی خواند و گفت: رهبری به درستی اشاره کردند که این مطالب باید به گفتمان عمومی تبدیل شود در این بین، از رسانه‌ها، حوزوی‌ها و نخبگان تقاضا دارم این فرمایشات رهبری باید کاملا مورد توجه قرار گیرد که عمل به این سخنان سعادت دنیا و آخرت ما خواهد بود.

حسن زاده با اشاره به گوشه‌هایی دیگر از بیانات رهبری مبنی بر ابتکار عمل در مواجهه با دشمن، یادآور شد: بن بستی برای اهل تقوا نیست و با دلسوزی و همفکری می‌توان به تقابل با افکار شوم دشمنان پرداخت. اما با سهل‌انگاری، ساده اندیشی و انفعال می‌توان دشمن را به هدف خود نزدیک‌تر کرد.

وی به فرازهایی دیگر از بیانات رهبری مبنی بر عدم اتهام به یکدیگر اشاره کرد و گفت: اینکه در برخی از مسائل مثل برجام و سایر لوایح موجود، اگر کسی خلاف رأی ما بود، نباید وی را به همراهی دشمن متهم کرد، باید اجازه داده شود که نظرات مطرح شود و صدا و سیما بیشتر به این مسائل باید بپردازد.

امام جمعه موقت اهواز با تأکید بر این موضوع که هیچ لایحه‌ای وجود ندارد که سراسر سود و یا سراسر ضرر باشد، ادامه داد: متهم کردن یکدیگر به همراهی با دشمن این اجازه را به طیف‌های مختلف نخواهد داد تا نظرات آزادانه مطرح شود.

حسن زاده افزود: نباید به پیروزی‌هایی که با تمام سختی‌هایی که داشت و خداوند متعال به ملت ایران در میدان‌هایی مثل سوریه و عراق عطا کرد، مغرور شویم، گرچه در مواجهه با این چالشها تنها با آمریکا و اروپا و عمال آنها در منطقه مواجه نبودیم و رهبری به زیبایی نشان ذوالفقار را به سردار سلیمانی دادند.

وی بیان کرد: دشمن در زمینه های فرهنگی، اقتصادی، نرم افزاری و نظامی تهاجم حداکثری دارد و این تهاجم بسیج حداکثری را می طلبد، این بسیج را در مسئله آب خرمشهر و آبادان دیدیم.

حسن زاده توجه به بیانات مقام معظم رهبری را یک امر مهم خواند و خاطر نشان کرد: مردم خوزستان نیز در راه تحقق این بیانات پیشقدم خواهند بود.

خطیب موقت جمعه اهواز با اشاره به حادثه امروز نیوزلند، مقصر اصلی را آمریکا دانست و یادآور شد: آمریکا با ترویج خشونت و ایجاد گروهی در بین مسلمانان به نام داعش، جنایت را به مرزهای اقیانوسیه هم کشانده و امیدوارم انتقام این شهدای مظلوم که در مسجد بودند را به زودی از این امریکای جنایتکار و همه کسانی که حمایت کردند این اقدام را گرفته شود.

وی با اشاره به انتظار در خصوص اعلام نام سال آینده از سوی مقام معظم رهبری، گفت: آنچه که دولت، قوای مختلف، مسؤولان و مردم باید برای سال آینده بدانند، این نام‌گذاری از سوی رهبری نقشه راه کشور خواهد بود و هیچکس اجازه ندارد در فرمایشات حضرت آقا کمترین مسامحه ای را داشته باشد، سال سختی را که در پیش داریم با انجام فرمایشات رهبری حلاوت و شیرینی این سال را بچشیم.