نهمین دوره انتخابات کانون وکلا :

حضور گسترده وکلای دادگستری در انتخابات کانون وکلای خوزستان

به مناسبت ‎نهمین دوره انتخابات هیات مدیره کانون وکلای خوزستان باحضور در محل برگزاری انتخابات نظر برخی از وکلا و کاندیداهای هیات مدیره را جویا شدیم.

به مناسبت ‎نهمین دوره انتخابات هیات مدیره کانون وکلای خوزستان باحضور در محل برگزاری انتخابات نظر برخی از وکلا و کاندیداهای هیات مدیره را جویا شدیم.

دکتر طاهری نسب وکیل پایه یک دادگستری و رییس اسبق کانون وکلا ضمن خجسته خواندن نهمین انتخابات هیات مدیره کانون وکلای خوزستان به نحوه اجرای برخی از مفاد قانون اشاره کرد و گفت: انتخابات هر دو سال یکبار برگزار و تعداد کاندیدای این دوره ۳۱ نفر می‌باشد که صلاحیت کاندیداها می بایست توسط دادگاه عالی انتظامی قضات تایید شده و هشت نفر با رای اکثریت وکلا به عنوان هیئت مدیره انتخاب (۵ نفر اصلی و ٣ نفرعلی البدل ) میشونددر این دوره ۳ طیف در گروه های ٨ نفره و مابقی به صورت مستقل کاندید شده اندانتخابات در ساعت ۵ بعد از ظهر خاتمه و بازگشایی صندوق شمارش آرا واعلام نتایج با حضور هیئت نظارت بر انتخابات صورت می‌پذیرد. وی  برای همه کاندیداها آرزوی موفقیت کرد.
ایمان سلیمانی وکیل پایه یک دادگستری که از وکلای باسابقه وبومی بندر ماهشهر است نیز اسفند ماه را ماهی پر بار برای جامعه وکلا برشمردکه آغاز ان مصادف با جشن سالروز استقلال کانون ٧ اسفند روز وکیل مدافع و ۱۶ اسفند روز برگزاری نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره کانون وکلای خوزستان است و اظهار امیدواری کرد که به حول و قوه الهی با حضور پرشور وکلا هیئت مدیره ای با پشتوانه بالا انتخاب تا شان و منزلت و استقلال کانون بیش از پیش حفظ گردد .
آقای علیمحمد صالحی وکیل پایه یک دادگستری و یکی دیگر از کاندیداهای عضویت در هیات مدیره با اشاره به تاریخچه استقلال کانون وکلا اظهار داشت که از سال ۱۳۳۳ شمسی کانون وکلا به عنوان یک نهاد مدنی و منفک از دولت با هدف رسیدگی به امور پرسنلی انضباطی و انتظامی وکلا شروع به کار نموده و تنها مرجع رسیدگی به تخلفات وکلا است. وی اهمیت استقلال در شغل وکالت را به مثابه قضاوت دانسته تا با امکان فعالیت آزادانه و به دور از فشارهای احتمالی از ناحیه اشخاص بتواند از حقوق موکلش دفاع نماید.

در ادامه دکتر صالحی اظهار کرد: کانون وکلای خوزستان از سال ۸۱ از کانون وکلای مرکز استقلال یافته و این استان با دارا بودن حدود هزار وکیل نقش بسزایی در دفاع از حقوق موکلین استان را عهده‌دار می‌باشد.
مطابق آخرین اطلاعات کسب شده در پایان رای گیری وشمارش آرای اخذ شده گروه اتحاد و همدلی با حضور آقایان وکیل دکتر طاهری نسب و حمید عزیزی و عبدالرضا مرعشی و دکتر غلامحسن مزارعی و اسماعیل جویجری به ترتیب بیشترین آرا را کسب و به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و آقایان وکیل مهدی مواساتیان وکیل علی فرطوسی و محمدصادق آل محمد به عنوان اعضای علی البدل توانستند اعتماد وکلای استان خوزستان را برای یک دوره ی دو ساله بدست آورند.