نامه کارکنان پتروشیمی غدیر به وزیر کار: آیا تاپیکو و شستا، کمر به نابودی مدیران توانمند خوزستانی بسته اند؟

نامه کارکنان پتروشیمی غدیر به وزیر کار: آیا تاپیکو و شستا، کمر به نابودی مدیران توانمند خوزستانی بسته اند؟

کارکنان پتروشیمی غدیر در نامه ای به وزیر کار و رفاه نوشتند: جناب آقای دکتر شریعتمداری وزیر محترم و آقایان دکتر رضوانیفر و مهندس مخدومی_ مدیران عامل محترم شستا و تاپیکو

با سلام

همانگونه که می دانید پتروشیمی غدیر سالها دچار آفت و زیاندهی بود.
ما هیچگونه امنیت شغلی و اقتصادی نداشتیم و کارخانه در مسیر زیاندهی و ورشکستگی بود؛
با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، باتوجه به اعمال برخی تغییرات مدیریتی در مجموعه های اقتصادی بویژه شستا و تاپیکو، امید دوباره گرفتیم که شاهد شایسته سالاری، پیشرفت و جلوگیری از فساد اقتصادی و سیاسی و دست اندازی به بیت المال باشیم.
در اواسط سال ۱۳۹۵ با انتصاب مدیری بومی و شایسته، پیکره ی رو به افول و نابودی پتروشیمی غدیر؛ جانی تازه گرفت و ما توانستیم به لطف خداوند و مدیریت خردمندانه ی مهندس بیانک در کمتر از ۲ سال، تمام بدهی های شرکت را به صفر برسانیم و به رکورد شکنی در تولید و سود دهی دست یابیم.

ما توانستیم برای نخستین بار رآکتور شرکت را فقط با تکیه بر دانش و تخصص نیروهای جوانمان در کمتر از ۵۰ روز تعمیر اساسی کنیم و به مدار تولید باز گردانیم.

امسال از ما ۴۰ میلیارد تومان سود خواسته بودید اما ما فقط در ۹ ماهه ی اول سال علیرغم ۲ ماه تعمیر توانفرسای رآکتور بیش از ۹۰ میلیارد سودآوری کردیم.

با تدبیر مهندس بیانک جزو نخستین شرکتهای شستا و تاپیکو بودیم که طرح طبقه بندی مشاغل را اجرا کردیم و انقلابی عظیم در زندگی ما و خانواده هایمان به وجود آمد و به آرامش رسیدیم.

حدود یکماه پیش شنیدیم که مهندس بیانک از مسئولیت خود استعفا دادند؛ باورمان نمیشد تا اینکه دیروز نامه ی خداحافظی ایشان منتشر شد.

جناب آقای دکتر شریعتمداری!
جناب آقای دکتر رضوانیفر!
جناب آقای مهندس مخدومی!
در تاریخ چندین ساله ی پتروشیمی غدیر؛ اینهمه موفقیت و سودآوری را هیچکس به چشم ندیده است!

چرا عرصه ی کار و تولید را به شکلی پیش میبرید که بیانک و بیانک ها خسته شوند و استعفا دهند؟

مگر از ما تولید با کیفیت نمیخواستید؟ ما هم pvc مان را با بهترین کیفیت تولید کردیم و برند برتر خاورمیانه شدیم!

مگر از ما سودآوری نخواستید؟
ما هم برایتان ۳ برابر سود درخواستی تان؛ سودآوری کردیم!
مگر شرکتی آرام و دور از تنش نمیخواستید؟
ما هم آرام و نجیب به کار و تولیدمان ادامه میدهیم!

دیگر چه دلیلی دارید که مدیر عاملمان را از ادامه ی خدمت دلسرد می کنید!

چرا نمایندگانتان را بین ما نمیفرستید تا از نزدیک با حرفها و درد دلهای ما آشنا شوید! تا به آنها بگوییم که بعد از سالها شکست و عقب ماندگیهای پیاپی؛ امروز با مدیرعاملی مهندس بیانک؛ حال غدیر؛ خوب است! به امنیت شغلی رسیدیم و شرایط زندگی همه ی ما و خانواده هایمان به آرامش رسیده است.

سخن ما با مجمع نمایندگان استان، استاندار خوزستان، نمایندگان ما در مجلس خبرگان رهبری، امام جمعه ی محترم شهرستان، فرماندار و نماینده مجلس این است که کجاست شعار حمایت شما از مدیران شایسته و توانمند بومی؟

آیا بعد از این باید به وعده های شما به چشم پوچ و واهی نگاه کنیم!

اگر فردا روز سرنوشت پتروشیمی غدیر به سرانجام نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد مبدل شد، کدامیک از شما پاسخگوی ما و خانواده هایمان_ که رنجآلود گرما و شرجی و گرد و خاک و آلاینده های شیمیایی هستند_ خواهید بود؟

درپایان از وزیر محترم و مدیران عامل محترم شستا و تاپیکو می خواهیم مقدمات ادامه ی همکاری پدر مهربان و دلسوزمان مهندس بیانک را به عنوان مدیر عامل بومی و توانمند غدیر فراهم کنند و مژده ی دلنشین ادامه ی خدمت ایشان را با نسیم خوشآیند بهاری به گوش جانمان برسانند.

با تشکر
پرسنل شرکت پتروشیمی غدیر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • خیلی جالبه که این نامه منصوب به کیا هستند تو غدیر
    وضعیت بیانک را همه مطلع هستند

  • سلام بنده خانمی هستم۴۳ساله و مادردوفرزند که همه ی عمرمان در ماهشهر سپری شد ولی همسرم با وجود این همه پتروشیمی در شهر کما کان شغل ندارد و کارگر مغازه است مستاجر هستیم با وجود ۲۳سال زندگی مشترک هنوز قدرت خرید وسیله نقلیه بی ارزشی مثل پراید مدل پایین رو هم ننداریم توروخدا یکی به درد دل ما گوش کنه لطفا