یادداشتی از عباس مدحجی؛

دولت انتقال آب کارون به اصفهان را رسما تصویب کرد/ جسارت دیگران به اندازه سکوت ماست

استاندار اصفهان درحالی انتقال رسمی آب کارون به اصفهان را بهترین مصوبه خواند که درکمال انفعال و هیاهوی توخالی نمایندگان استان خوزستان ، دولت رسما این مصوبه را به تصویب رساند.تصویب این مصوبه ، رسما مهر تایید را بر شکست نمایندگان پرهیاهو و پر سروصدای خوزستان در مجلس زد و آخرین امیدهای مردم این استان را پرپر کرد.

خورنا- عباس مدحجی نوشت: استاندار اصفهان درحالی انتقال رسمی آب کارون به اصفهان را بهترین مصوبه خواند که درکمال انفعال و هیاهوی توخالی نمایندگان استان خوزستان، دولت رسما این مصوبه را به تصویب رساند.تصویب این مصوبه، رسما مهر تایید را بر شکست نمایندگان پرهیاهو و پر سروصدای خوزستان در مجلس زد و آخرین امیدهای مردم این استان را پرپر کرد.

این اتفاق ثابت کرد هیاهو و و فریاد  هرچقدر هم باعث جلب توجه شود اما درنهایت ، نمایندگانی موفق اند که باسواد سیاسی و قدرت لابی گری و ارتباط فرا استانی وارد مجلس شده باشند. در تمام زمانهایی که نمایندگان خوزستان درگیر عوض کردن فلان رئیس اداره و بهمان مدیر مدرسه بوده اند ، اصفهانی ها سعی میکردند نقشی فراتر بازی کنند تا توجه دولت را برای تصویب این مصوبه جلب کنند.

خوزستانی ها در مظلومانه ترین وضعیت چندسال اخیر دست و پامیزنند. کهنسالانشان از نبود امکانات پزشکی ، فرزندانشان از تعطیلی های مکرر مدارس ، جوانانشان از ریزگردها ، کشاورزانشان از آب شور ، کارگرانشان از بی حقوقی و بیکاری ، و شهروندانشان از نبود امنیت رنج میبرند در حالی که میتوانستند در بهشتی از آب و نفت و کشاورزی هم خود زندگی کنند و هم به کل کشور زندگی ببخشند.

دولت با تصویب مصوبه ی انتقال آب کارون به اصفهان نشان داد هنوز نمیخواهد از خوزستان حداقل به اندازه هست سال جنگ تحمیل شده قدردانی کند. قدردانی بماند ، که با انتقال منابع و ظرفیتهایش به استانهای بالادستی روز بروز بر موج مهاجرتهایش بیفزاید. گناه شهادت نفر به نفر نخلهای جنوب خوزستان بپای کسانی نوشته خواهد شد که امروز با کم کاری در لباس نمایندگان خوزستان و پرکاری در لباس نمایندگان اصفهان به تصویب این مصوبه کمک کردند.

دراین میان جایگاه نمایندگان دولت در خوزستان هم به استهزا میماند. نمایندگان دولت در خوزستان با سکوت دربرابر انتقال رسمی منابع استان ، شریک این مصوبه خواهند بود. قطعا اگر دیتای درست و قدرت لابیگیری لازم در نمایندگان دولت در استان بود، اکنون شاهد این اخبار ناگوار نبودیم.

 

متن و لینک خبر ایسنا: استاندار اصفهان خبر داد: تصویب مصوبه انتقال آب کارون به اصفهان

استاندار اصفهان: روز یکشنبه(۱۶دیماه۹۷) دولت بهترین مصوبه یعنی انتقال آب کارون به اصفهان را تصویب کرد.عباس رضایی عصر امروز (چهارشنبه) در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان، اظهار کرد: دولت روز یکشنبه بهترین مصوبه یعنی انتقال آب کارون به اصفهان را تصویب کرد. در واقع بدون آب هیچ چیز معنایی ندارد. وی با بیان اینکه تصویب این مصوبه در ۱۵ سال گذشته می توانست مانع بسیاری از مشکلات امروز حوزه آب اصفهان شود، افزود: طبق بررسی ها و بنا بر درخواست صنف کشاورزان در بهمن ماه و در مدت محدود آب رودخانه برای کشاورزی رها می شود.(لینک خبر)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • خلایق هرچه لایق.متاسفانه نماینده هادرخواب زمستانی به سرمیبرند☺
  • مردم باید به خیابان بیایند و تا دولت مصوبه را لغو نکند در خیابان بمانند
 • وقتی دولت تو دست یه مشت درودزد بیوفته همین میشه وضع مون متاسفانه
 • بذارید ببرند . نوش جونشون حداقل اونا بیشتر قدر میدونند. تازه بهتره تا بره به عراق و بریزه الکی تو خلیج فارس
  • نفهمی هم حدی داره اگه تالابهای خوزستان خشک شود استان خوزستان غیر قابل سکونت میشود
 • نوش جان اصفهانی ها.ما مردم خوزستان لیاقت نداریم.که اگه داشتیم وضعمون این نبود.راستی چه خبر از مترو اهواز؟!...
 • اون ناشناسی که به اصطلاح همشهری محسوب میشه بایدگفت که بی بخاری مردم خوزستان از امسال ادمایی چون شماها شروع میشه که لایق نمیدونید که خوزستان سرسبز بمونه واینجوری با اب حیاتی که جزجزء محصولات کشاورزیمونو به نابودی بکشه موافق باشی ، متاسفانه مملکت مامملکتی به ظاهر اسلامیست وعدالت درش اجرانمیشه وحق شهدا رو پایمال کردن با تصویب این مصوبه ....
  • عزیز جان اولا امثال نه امسال.ثانیا شما که با بخاری چه کار کردی؟گوشی گرفتیم دستمون همدیگه رو میکوبیم.مشکل جای دیگریست..