امام جمعه شهر چمران:

سهل انگاری در رفع مشکلات و خدمات رسانی به مردم ابدا قابل قبول نیست

بندر ماهشهر - امام جمعه شهر چمران گفت: سهل انگاری در رفع مشکلات و خدمات رسانی به مردم ابدا قابل قبول نیست

حجت‌الاسلام سیدمنتصر هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چمران با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: تأکید معظم له بر ترویج نماز در جامعه اسلامی و اثرگذارتر بودن آموزش و پرورش نسبت به نمازخوانی نوجوانان، مناسب است اولیاء و مربیان به جد دغدغه نماز نوجوانان را داشته باشند.

وی در ادامه با تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو، افزود: یاد و نام شهدای دانشجو را گرامی می‌داریم. دانشجویان بدانند آینده کشور دست آنان است. هر مسیری که دانشگاه و دانشجو بروند کشور هم به همان مسیر خواهد رفت.

خطیب جمعه شهر چمران عنوان کرد: باتوجه به اینکه مسئولان آینده نظام اعم از رئیس جمهور و نمایندگان و دانشمندان و اقتصاددانان و سیاستمداران از دانشجویان کنونی هستند بنابراین باید خود را آماده کنند. دانشجوی انقلابی می‌داند.

وی گفت: دانشگاه نمایشگاه مد و لباس و آرایش نیست بلکه محل مقدس و مبارک عدالت‌طلبی، حق‌جویی و تحلیل سیاسی صحیح و مبارزه با مفاسد اخلاقی و اجتماعی و اقتصادی است.

هاشمی در بخش دیگری از خطبه‌ها با بیان اینکه در آستانه تقدیم بودجه ۹۸ دولت به مجلس شورای اسلامی و بررسی آن هستیم، گفت: انتظار می‌رود بودجه در راستای شعار سال بوده و دغدغه حمایت از تولید ملی را داشته باشد. مسئولان باید نسبت به کالای ایرانی تعصب داشته باشند و این جاذبه را برای مردم ایجاد کند که مردم حس نکنند جاذبه فقط بازار طلا و ارز و خانه است.

امام جمعه شهر چمران در ادامه به موضوع استعفای خود اشاره کرد و افزود: این مسأله علل مختلفی داشت که برخی قابل بیان و برخی غیر قابل بیان و طرح است. جا دارد ابتدا از مردم با غیرت و با معرفت شهر و منطقه اعم از شهر چمران و شهرک بعثت و روستاهای اطراف و همچنین مردم شهرک طالقانی و بندر ماهشهر که هم در فضای مجازی و هم حضوری محبت خود را نشان دادند تشکر کنم.

وی بیان کرد: این محبت را محبت به نماز جمعه و رسول‌الله (ص) و اهل بیت (ع) و نشان از صفای باطن این مردم می‌دانم. حقیقتاً مردم شهر چمران از تمام اصناف مردمی، حقیر و خادمشان را شرمنده این همه محبت کردند، ان‌شاءالله بتوانم کمی از محبت‌ها را جبران کنم.

هاشمی متذکر شد: الحمدلله این محبت‌ها نعمت بزرگ معنوی شهر هستند. فرصت حاصل شد مسئولان دل‌هایی مملو از ایمان و محبت به دین و نماز جمعه و انقلاب برای آنان نمایان شود، مسئولان قدر این مردم را بدانند.

خطیب جمعه شهر چمران اظهار کرد: سهل‌انگاری در رفع مشکلات و خدمت رسانی به این مردم ابدا قابل قبول نخواهد بود. بنده با توجه به مخالف شدید و قاطع نماینده ولی فقیه در استان آیت‌الله موسوی جزایری و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، فعلاً از استعفای خود صرف نظر کرده و فقط و فقط به عشق مردم در خدمت آنان خواهم بود، جوانی و وقتم ان‌شاءالله کوچک‌ترین هدیه‌ای مقابل محبت‌های گسترده و بی‌دریغ این عزیزان باشد و ان‌شاءالله با تکیه بر حمایت مردمی و روحیه مطالبه‌گری آنان تا حد توان خدمت خواهم نمود.

وی خاطرنشان کرد: مطالبه جدی بنده در این برهه اول کلنگ‌زنی و شروع هر چه سریع‌تر سه مصوبه شورای سیاستگذاری راهبردی است. نخست هنرستان، دوم ساختمان راهنمایی و رانندگی و سوم تسریع در تعیین پیمانکار و شروع شبکه فاضلاب شهر است.

هاشمی افزود: مطالبه بعدی استقرار تدریجی ادارات و سازمان‌های دولتی و خدماتی به شهر چمران که همت نماینده مجلس و فرماندار و شورای شهر چمران و شهردار را می‌طلبد و مهمتر که اعتماد بنده به آن است، روحیه مطالبه‌گری مردم شهر در کنار احساس مسئولیت مسئولان است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.