پیشگیری مقدم بر درمان/ مسئولان نسبت به رفع نقاط بحرانی و حادثه خیز شهرستان اقدام عاجل نمایند

خورنا | پدرام کسائی: اهمیت شعار “پیشگیری مقدم بر درمان” را می توان در گرفتاری ها و سختی ها بخوبی درک کرد؛ جائی که با خود می گوئیم ” چرا پیشتر اقدامی برای پیش نیامدن مشکلات نکردیم”.

طی چند روزی که گذشت، شهرستان بهبهان بر اثر بارندگی های شدید و بی سابقه ای که بنا بر اظهار فرماندار شهرستان در ۳۰ سال اخیر بی سابقه بوده، به مشکلاتی همچون آبگرفتگی، سیلاب، قطع راه دسترسی برخی مناطق روستایی، قطع آب برخی روستاها، خسارت به منازل و مغازه ها در چند نقطه، خسارات کشاورزی، تخریب سیل بند و تهدید جدی شکستن چند بند آبخیزداری مواجه شد.

حساسیت بالای بحران پیش آمده در بهبهان باعث تشکیل جلسه مدیریت بحران با حضور مدیرکل بحران و جمعی از مدیران کل ادارات استان در فرمانداری و بازدید از نقاط بحرانی شد.

در بحران چند روز اخیر، تجربه و مدیریت خوب، حضور میدانی و سرکشی های شبانه روزی فرماندار بعنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در مناطق مختلف شهرستان و فرماندهی صحیح وی باعث هدایت صحیح دستگاه های عضو ستاد بحران باعث شد، تا شاهد کمترین خسارات در بحران ناشی از سیلاب باشیم.

اکنون باید از گذشته درس گرفته و قبل از اینکه فرصت ها از دست برود و بحران جدیدی بهبهان را تهدید کند، با عزم جدی نسبت به رفع نقص نقاط بحرانی، بهسازی نقاط آسیب دیده و تهیه و تکمیل ملزومات مقابله با بحران اقدام شود.

🔹 امیدواریم در بهبهان عزیز هیچ گاه شاهد بحران و خطری برای شهروندان نباشیم، و اگر خدای ناکرده کوچکترین خطری نیز وجود داشت، خیالمان راحت باشد که پیشگیری های لازم از قبل انجام شده، و مدیران بهبهان آمادگی لازم برای مقابله با بحران را دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.