۳ کتابخانه مشارکتی در خرمشهر بهره‌برداری می‌شود

خورنا: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر گفت: همزمان با هفته کتاب‌خوانی سه کتابخانه مشارکتی در خرمشهر بهره‌برداری می‌شود.

محمد جوروند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار کرد: به منظور توسعه فضای کتاب‌خوانی در خرمشهر سه کتابخانه در هفته کتاب‌خوانی در این شهرستان بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزود: با بهره‌برداری از این سه کتابخانه شهرستان خرمشهر مجهز به ۱۱ کتابخانه خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر ادامه داد: هم‌اکنون هشت کتابخانه در خرمشهر فعالیت می‌کنند که سه تا از آنها به صورت مشارکتی است.

جوروند در خصوص نحوه اداره کتابخانه‌های مشارکتی نیز تصریح‌کرد: روال راه‌اندازی این کتابخانه‌ها به این گونه خواهد بود که هر یک از نهادهای عمومی که خواستار این نوع کتابخانه‌ است امکانات و تجهیزات لازم از سوی ارشاد به آنها داده ‌شود.

وی اضافه‌کرد: علاوه بر این به آنها آموزش‌های لازم را در خصوص کتابداری و موارد دیگر به صورت رایگان ارائه می‌کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر خاطرنشان‌کرد: هرجایی که اداره، مسجد و یا حسینیه‌ای در شهرستان برای ایجاد کتابخانه مشارکتی آمادگی داشته باشد، ما امکانات لازم برای راه‌اندازی این کتابخانه را به آنها ارائه خواهیم کرد.

جوروند افزود: علاوه بر این هم‌اکنون طرحی را برای راه‌اندازی این نوع کتابخانه‌ها در پایگاه‌های بسیج و مدارس در دست اجرا داریم.

وی گفت: البته شرط اساسی برای راه‌اندازی این نوع کتابخانه‌ها در مدارس قابلیت استفاده عموم شهروندان از آنهاست بدان معنی که مدارس باید امکانی را فراهم آورند که علاوه بر دانش‌آموزان در ساعات غیردرسی سایر مردم هم بتوانند از کتاب‌های این کتابخانه‌ها استفاده کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر گفت: طرح کتابخانه‌های مشارکتی از طرح‌های بسیار مناسب در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی به‌شمار می‌رود.