فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی خبر داد:

کشف و ضبط ۱۳ شیء تاریخی در شهرستان باوی/حفاران غیرمجاز در لالی دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان از دستگیری فردی در باوی و کشف و ضبط 13 شیء تاریخی از او خبر داد.

خورنا- به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سرهنگ حسین بهداروند اظهار داشت: براساس گزارش مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان باوی و باتوجه به گزارش واصله از پلیس اطلاعات شهرستان، طی عملیات بازرسی از شخصی با هویت معلوم یک عدد سکه، شش عدد قاشق مفرغی، یک عدد سنجاق‎سر مفرغی، یک عدد ملاقه مفرغی، چهار عدد مهره سنگی که همگی دارای ارزش تاریخی هستند کشف و ضبط شد.

او افزود: در پایان متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

«دستگیری ۶ حفار غیر مجاز در لالی»

فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان در ادامه از دستگیری شش حفار غیرمجاز در شهرستان لالی نیز خبر داد و گفت: طی گزارش دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر حفاری غیرمجاز در غار تاریخی پبده از توابع شهرستان لالی، نیروهای یگان حفاظت جهت اطلاع صحت و سقم موضوع بی‎درنگ به محل موردنظر عزیمت کردند و چند نفر را در حال حفاری مشاهده کردند.

وی اضافه کرد: این نیروها به منظور جلوگیری از متواری شدن متهمان، طی عملیات غافلگیرانه و پلیسی موفق به دستگیری شش نفر و کشف و ضبط آلات و ادوات حفاری شدند.

بهداروند خاطرنشان کرد: متهمان، پس از دستگیری، تحویل نیروهای انتظامی شدند و ضمن تشکیل پرونده هم‎اکنون موضوع از طریق مراجع محترم در دست پیگیری است و تلاش جهت دستگیری متهمان احتمالی دیگر نیز ادامه دارد.