استانداری که نه استعفا داد، نه عذرخواهی کرد، نه مسئولیت پذیرفت؛ فقط تعطیل کرد!

خورنا – علی چاروسائی: غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان پس از حمله تروریستی تجزیه طلبان به رژه نیروهای مسلح، نه تنها از سمت خود استعفا نداد و مسئولیت تامین امنیت را نپذیرفت، بلکه عذرخواهی هم نکرد!

به گزارش خورنا، صبح روز شنبه ۳۱ شهریور مصادف با سالگرد شروع جنگ تحمیلی، نیروهای مسلح در اهواز رژه ای برگزار کردند که در این مراسم ۴ تروریست وابسته به تجزیه طلبان خوزستان در اقدامی تروریستی، اقدام به تیر اندازی کردند. در این بین حدود ۳۰ نفر به شهادت رسیدند و دست‌کم ۷۰ نفر مجروح شدند.

ابعاد این حادثه تروریستی بسیار گسترده بود و به سرعت در تمام رسانه های داخلی و بین المللی انعکاس پیدا کرد و غم سنگینی روی دل تمام مردم ایران گذاشت.

در این عملیات تروریستی چندین سرباز وظیفه، کودک، زن و افراد بی گناه کشته شدند. ابعاد این ترور به قدری گسترده بود که رئیس جمهور و رهبر معظم انقلاب به سرعت واکنش نشان دادند و دستور بررسی، پیگیری و برخورد به تروریستها و دنباله های آنان شدند.

حشمت الله فلاحت پیشه، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در خبری دیگر اعلام کرده که در حادثه حمله تروریستی به رژه نیروهای نظامی در اهواز سهل‌انگاری مشهود بوده و قابل قبول نیست.

به گزارش خورنا، استاندار خوزستان در پاسخ به این‌ سوال که مسئولیت برقراری امنیت مراسم روز رژه به عهده چه نهادی بوده، تلویحا اظهار بی اطلاعی کرده و در ادامه وقتی خبرنگار ایرناپلاس میگوید: به هر حال شما رییس شورای تامین استان هستید، شریعتی پاسخ میدهد: این مراسم، یک برنامه نظامی بوده است و هماهنگی‌ها را با دستور ستاد کل میان خودشان انجام می‌دهند. به ما اطلاع می‌دهند و دعوت می‌کنند. خودشان هماهنگ می‌کنند و روال این است.

استاندار خوزستان اما نمیگوید اگر برنامه صرفا نظامی بوده، چرا در پادگان های نظامی برگزار نشده و کودکان و افراد غیر نظامی نیز در این ترور شهید و مجروح شده اند؟

با این همه، انتظار میرفت غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به عنوان رئیس شورای تامین استان که مهمترین وظیفه اش قبل از اقتصاد، فرهنگ، سیاست، ورزش و… تامین امنیت شهروندان خوزستانی است، استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور کرده یا دست‌کم از مردم خوزستان برای وقوع چنین حادثه ناگواری عذرخواهی میکرد، اما وی صرفا اقدام به تعطیلی روز دوشنبه مصادف با تشییع پیکر پاک شهدای ترور ۳۱ شهریور کرد.

قطعا میتوان ریشه های این ترور را در تیراندازی های شبانه در نقاط مختلف استان و فعالیت های گروهک های تجزیه طلب در استان جست و به رابطین و سرکرده های این‌گروهک ها دست یافت و پیش از وقوع، علاج واقعه کرد.

به نظر میرسد استاندار خوزستان چندان متوجه ابعاد این حادثه نشده و لازم است تا رسانه ها با تشریح ابعاد مختلف این حادثه، وی را بیشتر آگاه کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • شریعتی ضعیفترین استاندار کشور است روحانی با انتخاب او برای استان خوزستان به استان ما خیانت کرده است

  • ]چطور برای یک کنسرت بیست تا پلیس مسلح و آتش نشانی و آمبولانس میاد ولی برای یک مراسم این مدلی هیچ