در پی انعقاد تفاهم نامه تولید بیواتانل تثبت شد :

منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) پیشرو در ایجاد ارزش افزوده در بنادر کشور

خورنا|باقر گل فر:تفاهم‌نامه‌ تولید بیواتانول(مکمل سوخت) درمنطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با ارزش ۵۵۰۰ میلیارد ریال با هدف تقویت ایجاد ارزش افزوده در بنادر به امضا رسید.

بنابه گزارش خبرنگار خورنا به نقل از روابط عمومی، معاون اموربندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به مزیت های سرمایه گذاری در این مجتمع بزرگ بندری و پیشگامی آن در استقرار بنادر نسل سوم که همراه با جذب صنایع برای بهره گیری از مزیت های فعالیت در بنادر بوده،  اظهار داشت: بهای قیمت تمام شده کالاهای تولیدی صنایع در بنادر با توجه کاهش هزینه های حمل و نقل  و دسترسی آسان تر به مواد خام بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه  می باشد.

ایرج مدیری در تشریح تفاهم‌نامه احداث کارخانه تولید مکمل سوخت بیان داشت: سرمایه گذار بخش خصوصی پس از بررسی و ارزیابی طرح های اقتصادی، بندرامام خمینی(ره) را به عنوان بندر کانونی تخلیه و بارگیری غلات و دسترسی آسان تر به مواد خام اولیه که عمدتا غلات است، این مجتمع بزرگ بندری را محل مناسبی برای فعالیت تشخیص داده که این امر خود موجب ایجاد ارزش افزوده  و خدمات لجستیکی  و ورود صنایع  تولیدی به بنادر می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کارخانه ی مذکور با استفاده از تکنولوژی یک شرکت خارجی که یکی از چهار شرکت برتر دنیا است، راه اندازی می شود، تصریح کرد: تولید بیواتانول با درجه ی سوختی یعنی اتانولی که می‌توان از آن در جریان فرآیند تخمیر ذرت، جو، گندم، ملاس  و سایر غلات بنزین سوپر به دست آورد.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استا خوزستان در تیبین مزایای تولید این نوع سوخت  خاطر نشان کرد: کاهش آلودگی سوخت بنزینی و همچنین تولید سوخت با کیفیت یورو ۶ در کنار ایجاد ارزش افزوده و اشتغال مولد و زمینه سازی برای  زنجیره ای از خدمات مرتبط از اهم مزیت ها می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.