آتش سوزی جنگل های اندیمشک مهار شد

خورنا- پیمان جهانگیری، اظهار داشت: شهرستان اندیمشک با برخورداری از ظرفیت‌های منحصر به فرد طبیعی، نیازمند توجه بیشتر در حوزه تجهیزات اطفا و مقابله با آتش سوزی در این مناطق است.

وی افزود: بخش الوار گرمسیری در شمالی‌ترین موقعیت جغرافیایی استان خوزستان واقع بوده و از مناطق سخت گذری و کوهستانی گسترده‌ای برخوردار است و برای حفاظت از این منابع طبیعی باید بیش از گذشته تلاش و کوشش کرد.

فرماندار اندیمشک عنوان کرد: همین مقوله بیش از گذشته لزوم تأمین تجهیزات مقابله با حوادث را در این مناطق را توسط مسئولان استان مطرح و بیان می‌کند تا در صورت بروز حوادث نیازهای مقابله با آتش سوزی با سرعت بهتری تامین شود.

وی با اشاره به آتش سوزی جنگل‌های بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک، گفت: هم زمان با آغاز فصل گرما آتش سوزی در جنگل‌های شهرستان افزایش پیداکرده است و همین مقوله سبب خسارت بر پوشش‌های گیاهی و جانوری این منطقه شده است.

جهانگیری با بیان این که آتش سوزی جنگل‌های بخش الوار گرمسیری از روز چهارشنبه آغاز شد، افزود: در این حادثه، جنگل‌های منطقه چهک و درختان بلوط بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک و در شمال استان خوزستان، دچار حادثه شد.

وی بیان کرد: پس از بروز این حادثه و در کم‌ترین زمان ممکن خدمات مورد نیازبرای مهار آتش سوزی جنگل‌های اندیمشک تامین و تیم‌های امداد و عملیات و اهالی بومی و فعالین زیست محیطی شهرستان در محل حادثه حضور یافتند.

فرماندار اندیمشک با اشاره به تلاش‌های فعالین زیست محیطی و اهالی بومی در مقابله با آتش سوزی جنگل‌های بخش الوار گرمسیری شهرستان و بسیج تمام خدمات و امکانات برای مقابله با این حادثه، ادامه داد: صبح امروز شدت آتش سوزی در این جنگل‌ها مهار و پس از بررسی‌های کارشناسی علت بروز حادثه و میزان خسارت به پوشش‌های گیاهی منطقه، اعلام می‌شود.

انتهای پیام/