رئیس دادگستری رامشیر: ایجاد امنیت، هدف مشترک دستگاه قضایی و نیروی انتظامی

خورنا: رییس دادگستری شهرستان رامشیر در خوزستان گفت: نیروی انتظامی به مثابه بازوی قدرتمند دستگاه قضایی در برقراری نظم و امنیت عمومی است که تحقق این امر مستلزم ارتباط نزدیک و فهم مشترک از مسایل و موضوعات جامعه است.

به گزارش خورنا، فتح الله نعمتی در نشست مشترک با فرماندهان نیروی انتظامی رامشیر، حفظ اقتدار و حمایت از این دستگاه را وظیفه قانونی و ذاتی دستگاه قضایی در چارچوب مقررات قانونی عنوان کرد و افزود: رسالت مشترک این دو دستگاه، ایجاد امنیت پایدار در جامعه است که از حقوق اولیه مردم است.

وی تصریح کرد: وجود تعامل مثبت و سازنده در فضای صمیمی و دوستانه برای حل مشکلات میان دو دستگاه و مردم، مستلزم اعتماد متقابل، دلسوزی و تعهد به رسالت و اجرای سریع و صریح دستورات قضایی است.

نعمتی تاثیرگذار بودن وجهه نظم‌بخشی و ایجاد آرامش از سوی نیروی انتظامی را حفظ آراستگی ظاهر و تعهد و اقتدار توام با احترام به حقوق مردم دانست و بیان کرد: حضور مقتدرانه این نیرو در سطح منطقه و گشت‌های مستمر، عامل مهمی در پیشگیری از وقوع جرم بوده که جا دارد مسوولان امر در تجهیز امکانات این سیستم که از واجبات ارکان امنیت است، اهتمام خاصی داشته باشند.