تمدید مجوز احداث اسکله شناور در بندر شادگان

خورنا|باقر گل فر:تمدید مرحله چهارم مجوز احداث اسکله شناور خور ابوخضیر واقع در شهرستان شادگان با تأیید اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و برابر با الزامات و مقررات ملی و بین المللی، توسط سازمان بنادر و دریانوردی طی مردادماه سال جاری صورت گرفت.

بنابه گزارش خبرنگار خورنا به نقل از روابط عمومی، سرپرست واحد مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور رعایت الزامات قانونی ناظر برساخت و بهره برداری سازه ها و تأسیسات ساحلی و اخذ استعلامات لازم از مراجع ذیربط، حسب قوانین و مقررات جاری، تمدید مرحله ی چهارم مجوز احداث اسکله شناور خور ابوخضیر واقع در شهرستان شادگان توسط سازمان بنادر و دریانوردی صورت پذیرفت.

مهندس شولکی با اشاره به بند ۲۲ از ماده ۳ فصل دوم آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی که بر لزوم اخذ مجوزهای لازم جهت احداث و بهره برداری از سازه های ساحلی و دریایی تأکید می کند، بیان داشت: این تمدید مجوز حسب اعمال حاکمیت در عرصه سواحل صورت گرفته و همه ی فعالان اقتصادی در حوزه ی سواحل و بنادر ملزم به رعایت قوانین و اخذ مجوز هر گونه فعالیت می باشند.

سرپرست واحد  مهندسی و عمران همچنین افزود: ارگان ها و مراجع قانونی فقط می توانند به پروژه ها و تأسیساتی که مبادرت به اخذ مجوز نموده اند، تسهیلات ارائه نموده و از این مزیت برخوردار شوند.

یادآور می شود در راستای اعمال حاکمیت دریایی بر تمامی فعالیت ها در سواحل و به منظور ساماندهی سواحل استان خوزستان مجوزهای لازم و همچنین عمل به مسئولیت اجتماعی برای پایداری و گسترش فرصت های اشتغال، پس از بررسی های کارشناسی توسط سازمان بنادر و دریانوردی صادر می گردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.