مطهری: رییس‌جمهور ناگفته‌هایش را بگوید و خیال همه را راحت کند

خورنا: یک نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان این‌که «از طرح ناگفته‌های رییس‌جمهور در مجلس استقبال می‌کنیم» گفت: مجلس به عنوان بخشی از حکومت، موضوع محرمانه‌ای با مردم ندارد پس بهتر است که رییس‌جمهور ناگفته‌های خود را برای یک بار هم که شده بگوید و خیال همه را راحت کند.

علی مطهری در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران هم‌چنین در پاسخ به پرسشی درباره تضمین حفظ شان مجلس گفت: این‌بار آیین‌نامه اصلاح شده است، به طوری که بعد از صحبت‌های رییس‌جمهور، نمایندگان می‌توانند صحبت کنند و برای قانع شدن و یا نشدن رای‌گیری کنند، دست ایشان همچون دفعه گذشته آن‌قدرها هم باز نیست.

وی در پاسخ به پرسش دیگری اظهار کرد: هرچه مسائل برای مردم روشن شود مردم بیشتر در جریان امور قرار می‌گیرند، ما وظیفه داریم سوال و مشکلات معیشتی مردم را مطرح کنیم، باید مشخص شود که به غیر از تحریم‌ها، سوء مدیریت‌ها در این مشکلات نقشی داشته یا خیر؟ مردم باید احساس کنند که مجلس دنبال کارهایشان است.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان این‌که «باید از سوال در حد خودش انتظار داشت»، اظهارکرد: این‌طور نیست که با یک سوال از رییس‌جمهور همه چیز کن‌فیکون شود، البته می‌تواند موثر باشد یعنی در گفت‌وگوها می‌توان راه‌حل خوبی پیدا کرد که به نفع مردم و کشور باشد.

به گزارش ایسنا،مطهری در واکنش به این سوال که برخی‌ها تردیدهایی در مورد تعداد امضاکنندگان سوال از رییس‌جمهور مطرح می‌کنند، گفت: چنین چیزی صحت ندارد چون موضوع سوال از رییس‌جمهور از روز یکشنبه به هیات رییسه ارائه شده است و امکان کاهش امضا طبق آیین‌نامه وجود نداشته است.