پرده برداری خورنا از اجحاف آشکار در آزمون پالایشگاه گاز خلیج فارس بهبهان

خورنا | سرویس علمی: یک کارشناس ارشد شیمی فارغ التحصیل دانشگاه تهران خبر از تقلبی آشکار در آزمون استخدامی پالایشگاه گاز خلیج فارس بهبهان داد.

وی به خورنا گفت : من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شیمی و مثلأ رتبه خوب کنکور ارشد هستم از دانشگاه دولتی.
واقعا متاسفم برای خودم که تو همچین آزمونی شرکت کردم که حتی طراح انقدر وقت صرف نکرده که ۴تا سوال طرح کنه. کافی بود کسی بدونه قراره سوالات کنکور سالهای اخیر باشه با همون اعداد و همون گزینه ها…
وی که نخواست نامش افشا شود ادامه داد: در دروس تخصصی شیمی شما ۹۰ درصد سوالات رو فقط از کنکور سراسری ارشد ۹۶ مشاهده می کردید بدون اینکه حتی گزینه ها جابجا شده باشد برای مثال عرض می کنم در درس شیمی تجزیه سوالات کنکور ارشد ۹۶ از سوال ۴۹ تا ۵۱ و مجددأ از ۵۵ تا ۵۹ بدون وقفه پشت سر هم آمده بود و برای سایر دروس نیز روال سوالات همین طور بود. مانده ام هزینه ثبت نامی که حدود ۴۰۰ میلیون برآورد می شد صرف چه چیزی شده است وقتی سوالی طرح نشد.
وی ادامه داد: از آنجایی که در سایر رشته ها هم برای طرحی سوال از این شیوه استفاده کردند داوطلب هایی که نوبت صبح امتحان دادند و از این موضوع مطلع شدند که فقط سوالات ارشد ۹۶ تو آزمون آمده اند. به دوستان خود اطلاع دادند و افرادی بودند که فقط با حفظ گزینه ها سر جلسه حاضر شدند و جواب های حفظ شده رو وارد پاسخ برگ کردند. سوالم اینجاست؟ آیا هدف از آزمون انتخاب افراد باسواد و برتر نیست؟ بنظر شما با این شیوه آزمون، به هدف برگزاری آزمون خواهیم رسید؟

فایل پی دی اف سوالات امتحانی ارشد ۹۶ جهت تطبیق

 

فایل پی دی اف سوالات آزمون ارشد ۹۵ جهت تطبیق

کامنت های شرکت کنندگان پای یکی از مطالب سایت ایران استخدام

نکته حائر اهمیت در این آزمون این است که برخی شرکت کنندگان آزمون صبح در سایت آزمون استخدام نوشته اند که آزمون استخدامی کپی آزمون های ارشد ۹۵ و ۹۶ بوده است. این مساله را برخی از شرکت کنندگان آزمون عصر متوجه می شوند. به سرعت سوالات را با همراه جواب می یابند و در آزمون عصر بخشی از سوالات اختصاصی را با درصدهای بالا پاسخ می دهند.

 

در تاریخ ۲۹ تیرماه ساعت ۱۲:۴۱ ظهر یکی از کاربران می گوید که سوالات آزمون کپی سوالات ارشد ۹۵ و ۹۶ بودند.

 

ساعت ۱۵:۵۴ نیز کاربر دیگری خبر از این گاف آشکار داده بود.

 

کاربر دیگری اوضاع را اسف بارتر توضیح می دهد و می گوید دانشگاه امیرکبیر(طراح سوالات) همیشه سوالاتش کپی آزمون های ارشد بوده. به نطر می رسد مقصر اصلی در این گاف بزرگ و آشکار دانشگاه امیرکبیر بوده است.

 

 

 

نکته جالب اینکه یک کاربر به نام الهه از فردی که کپی بودن آزمون از آزمون ارشد ۹۵ و ۹۶ را در امتحان صبح داده بود تشکر کرده است.

 

کامنت های زیر نیز نشان دهنده کپی بودن آزمون و متضرر شدن خیل کثیری از آزمون دهندگان است.

 

 

به نظر می رسد ورود اداره بازرسی استانداری خوزستان، سازمان بازرسی استان خوزستان و مراجع ذی صلاح به این پرونده و اقدام ویژه برای برخورد با عوامل این اجحاف آشکار در نظام مقدس اسلامی و رفع اثرات ناشی از آن می تواند اعتماد ۱۰ هزار نفری که آزمون داده اند را برگرداند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • با سلام.
  خدا خیرتون بده که شما حداقل هسید صدای داوطلب ها رو بگوش مردم برسید….. تو رو خدا کاری کنید الان حدود ۲ ساله منتظر این آزمون بودم و الان با این شرایط که تو نوبت عصر منابع لو رفت بعضی ها درصداشون خیلی بالا رفت و عملا هیچ شانسی نمونده.
  یا خدا

 • مگه میشه تو یه آزمون حتی یه سوال طرح نشود؟
  بله در آزمون بیدبلند لیسانس شیمی حتی یک سوال طرح نشد

 • سلام
  لطفا مهندسی شیمی رو هم پیگیری کنید که بیشتر کامنت ها برای همین مهندسی شیمی بود – شما برید سوالات نگاه نید عینا بیش از ۹۰ درصد سوالات درسهای ترمودینامیک و مکانیک سیالات کپی سال های ۹۵و۹۶ بود بدون اینکه حتی گزینه ها عوض شده باشه

 • خدا خیرشون نده .یعنی واقعا ظلم کامل بود آزمونشون.اگه این کار رو شرکتهای خصوصی کرده بودن هضمش وقبول همچین ظلمی راحت تر بود ولی بید بلند که یه پروژه ابرملی بهش میگن واینکه شرکت دولتیه واقعا این ظلم واجحاف درآزمونش غیرقابل قبوله واینکه نشون میده دولت وسران مملکت ما فساد اصلی هستن وهمه بدبختیهای مردم ازاوناست.این رو میشه از نحوه ازمونشون که یه شرکت دولتی هستش رو درمقایسه باآزمونهای شرکتهای خصوصی فهمید.اصلا حلالشون نمیکنیم.

 • من اعتراض دارم ب این ازمون ،حق ما خورده شده ،چرا اخه ،ی سوال طرح کردن اینقد سخت بود ،خاک برستون

 • تو بحث کپی بودن سوالات که شکی نیست. به نظرتون امکان باطل کردن آزمون وجود داره؟ برخورد با عوامل این کار که دردی از ما دوا نمیکنه.

 • واقعا متاسفم واسه وقتی که هدر دادم برای این آزمون. این از سوالاتشون اونم از نحوه برگذاری آزمون که سیستم خنک کننده درستی هم نداشتن و از گرما حالمون بد شد همه.

 • تو رو خدا یه کاری کنید واسه این همه جوون که امیدشون به این آزمون بود
  ۹۰درصد نه ۱۰۰درصد سوالات از ارشد بود
  ما که بعداز ظهر امتحان داشتیم خیلیا از این موضوع مطلع شدن و نشستن حفظ کردن
  ۹۰درصد سوالا رو زدن بدون اینکه قلم چرخونده باشن

 • ما الان دردمون این نیست که سوالات کپی بوده اند درد اصلی اونجاست که کاربری تو سایت ساعت ۴۰؛۱۲ اعلام کرده که من نوبت صبح بودم و سوالات کپی پیست ارشد ۹۵ و ۹۶ بود و عده ای مطلع شدند و تا ساعت ۵ عصر فقط حفظ کردند و رفتند براحتی ۱۰۰ زدند…ِِ حتی نمیدونم خوندید یا نه مقاله فوق رو، کاربری بنام الهه میاد تشکر میکنه که اومدند اعلام کردند سوالات کپی پیسته و من تا آخر عمر مدیونشم

 • بابا این امتحان رو لغو کنن ابن که نشد رقابت متاسفم بخدا

 • من دو روز دارم میرم فرمانداری بهبهان ولی متاسفانه تنهام و یک دست صدا نداره متعجبم چرا کسی نمیاد دنبال حقش و حداقل تلاششو انجام بده شاید فرجی بشه…. لطفأ کاربران گرامی جدیت بخرج بدید و با حضور در بازرسی استانداری اهواز یا فرمانداری بهبهان صدای اعتراض خود رو ب گوش مسئولین برسونید

 • از قبل هم این اینجور بوده چیز عجیبی نیست تو همه آزمون ها از سوالات ارشد میارن ولی این که این فارغ التحصیل اومده گفته این خودش امتحانو حتما خوب نداده و این هم پرده برداری نیست

 • شش ماه وقتمو برای این آزمون تلف کردم. واقعا سر جلسه حالم بد شد که سوالا عمومی رو دیدم و دیگه نمی تونستم روی سوال تخصصی تمرکز کنم که جواب بدم. فارغ التحصیل برق از دانشگاه دولتی هستم و برای آزمون خیلی امید داشتم. واقعا ناحقه. اینقدر به هم ریختم سر جلسه که نمی تونستم دیگه سوالا رو بخونم. واقعا با کسی که هیچ نخونده بود فرقی ندارم

 • واقعا متاسفم که جوونای مملکت ما چرا اینقدر درک و قبول شکست واسشون سخته و فقط پشت بن بست اعتراض قایم میشن آقایون و خانم ها طراح سوال از هر جا دوست داره میتونه سوال بده به هیچ کسی هم مربوط نیست اینکه اومده از سوالات ارشد داده که یه مزیت حساب میشه نه عیب. کسی ک سوالات اخیر ارشد رو نگاه نکرده نباید اصلا بیاد سر جلسه.
  من ۶ امین ازمون استخدامیم هستش و هر بار تمام سوالات ارشد رو حل میکنم ولی ایندفه خدا کمک کرد تونستم درصد بالایی بزنم. شرایط برای همه مساوی بوده و کمکاری خودتونو گردن دیگران نیاندازید

  • بحث اینه که منبع سوالات برای عده ای از شرکت کنندگان ازمون بعد از ظهر لو رفته. هیچ آدم با وحدانی این رو قبول نمیکنه

 • نظرات تون محترم هست ولی ما وظیفه مو هست از حق مون دفاع کنیم…هر چند شماهایی که دلتون خوشه ۸۰ ۹۰ ۱۰۰ درصد زدید دلتون خوش نباشه که بنظر میرسه وقتی برای آزمونی سوال طرح نمیشود یعنی حتمن مهم نیستش و نیروهاش تعیین شدند.

 • مسئول سایت حتما به انرژی نیوز بگید تا مطرح بشه ظلم شده در حق همه

 • سلام عزیزان اگه کسی می تونه کاری کنه این آزمون به نفع یه عده خاص که سوالات. رو حفظ کردن نشه ظاهرا یک تعداد معدودی از اینکه سوالات چهار سال گذشته کنکور ارشد بوده خبر داشتند آخه مگه میشه یه فرد مسن سال بیاد بیرون بگه ۸۰ ۹۰ درصد جواب دادم ولی یه نخبه از صنعتی. شریف از اون. ور میاد به من میگه وقت جوری بود که نمی شد بیشتر از ۵۰ الی ۶۰ درصد از سوالات رو حل کرد. باباجان طراح حتی به خودش زحمت نداده که جای گزینه ها رو عوض کنه بکنه آزمون رو یه بچه دبستانی هم می تونست طرح بکنه آخه چرا من جوان اینقدر باید سرکار برم. ازیه شهر بکوبم برم شهر دیگه برای امتحانی که به شیوه مدرن از قبل یه عده انتخاب شده اند چرا کسی مشکوک نیست به این آزمون این درد دل نیست به خدا اینکه چند هزار آدم رو بیاری و چند نفر خاص برن بالا برای مصاحبه درد دل نیست سوز دل من و خیلی های دیگه شده که باید بی پارتی همیشه نقره داغ بشیم

 • واقعا شرم آور بود این امتحان .
  سوالات سخت و غیر استاندارد. کسی هم نمیتونه حرفی بزنه

 • مسئول آزمون زنگ زده ب یک شخص بی ربط که زووود پاشو برو چندتا سوال ردیف کن آزمون داریم‌. این بود ک آزمون برگزار شد. توی دهه حاضر با تعریف جدیدی از پستی روبرو هستیم.

 • مسئول آزمون زنگ زده ب یک شخص بی ربط که زووود پاشو برو چندتا سوال ردیف کن آزمون داریم‌. این بود ک آزمون برگزار شد. توی دهه حاضر با تعریف جدیدی از پستی روبرو هستیم.

 • مقصر دانشگاه امیرکبیر نبوده . دانشگاه سوالات رو طرح کرده این مسئولین شهرستان بوده اند که آزمون رو در دو نوبت برگزار کرده اند و باعث ایجاد مشکل لو رفتن منبع سوالات آزمون بعد از ظهر شدن و اگه قرار باشه بپذیرن آزمون بعد از ظهر مشکل داشته مسئولیتش با دانشگاه امیرکبیر و هلدینگ نیست و مقصر اجراکنندگان در بهبهان هستند یعنی فرمانداری

 • واقعا متاسفم برای این مملکت
  واقعا متاسفم برای این مملکت
  واقعا متاسفم برای این مملکت
  این مشکلات لاعلاج کشور نتیجه همین بی عدالتی هاست. خاک بر سر مسئولین این مملکت..