تلاش برای برخوردار شدن دزفول از ۲ کرسی در مجلس / جدایی هفتکل از حوزه انتخابیه مسجدسلیمان

قادر سبحانی|خورنا_رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: به طور جدی پیگیر هستیم تا تعداد کرسی های شهرستان دزفول به دلیل اهمیت و نیاز به دو کرسی در مجلس افزایش یابد.
عباس پاپی زاده اظهارکرد: تاکنون دزفول با وجود اینکه یکی از شهرستان های پرجمعیت در کشور محسوب می شود تنها از یک کرسی در مجلس شورای اسلامی برخوردار بوده است.
وی افزود: اما در چند وقت اخیر به طور جدی پیگیر هستیم تا تعداد کرسی های این شهرستان به دلیل اهمیت و نیاز به دو کرسی افزایش یابد.
نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با این وجود اما در حال حاضر خبر قطعی شدن افزایش کرسی های دزفول در مجلس تکذیب می شود.
در چند روز اخیر خبرهایی در فضای مجازی مبنی بر قطعی شدن طرح افزایش تعداد کرسی های دزفول در مجلس شورای اسلامی منتشر شده بود که به نظر می رسد با توجه به ظرفیت و جمعیت این شهرستان محقق شدن این مهم، ضروری به نظر می رسد.
همچنین شنیده شده شهرستان باغملک از حوزه انتخابیه ایذه و باغملک و شهرستان هفتگل از حوزه انتخابیه مسجد سلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا منتزع می‌شود.
با افزایش یک نماینده، حوزه انتخابیه جدید باغملک و هفتگل متشکل از شهرستان باغملک شامل: شهر باغملک- بخش های مرکزی- صیدون میداود و شهرستان هفتگل شامل: شهر هفتگل و بخش مرکزی و ریقوه به مرکزیت شهر باغملک ایجاد می‌شود./مهر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام اشتباه بزرگ این است که انتخابات هفتکل باباغملک آنهم به مرکزیت باغملک باشداین یعنی تحقیرکردن هفتکل
  • بهترین گزینه نماینده مستقل هست.ولی چون جمعیت هفتکل کم هست تنها راه برای گرفتن حقوق خودش ومستقل شدن الحاق با حوزه اهواز تنها راه وبهترین راه میباشد..