عملیات اجرایی شبکه آب و فاضلاب بندر امام آغاز شد

خورنا: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از آغاز عملیات اجرایی شبکه فاضلاب بندر امام خمینی (ره) با اعتبار ۳۲۸ میلیارد ریال از محل اعتبار مشارکت‌های مردمی (اوراق مشارکت) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ماهشهر به نقل از روابط عمومی اداره کل آب و فاضلاب خوزستان، محمدعلی صنیعی‌نژاد با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث شبکه فاضلاب بندر امام خمینی (ره) با اعتبار ۳۲۸ میلیارد ریال، به طول بیش از ۷۵ کیلومتر خطوط شبکه و بیش از ۱۲۹ کیلومتر طول انشعابات به مرحله اجرا درمی‌آید و جمعیتی افزون بر ۱۳۵ هزار نفر را در افق ۱۴۰۵ تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی اظهار داشت: احداث خط انتقال ۱۶PS به سمت ۴PS سایت مسکن مهر، احداث خط انتقال ۶PS به سمت ۴PS کوی اباذر و احداث خط انتقال ورودی به شهر از سمت ماهشهر فاز ۵، احداث تلمبه‌های خط انتقال ۱۲، ۲۳ و ۲۴ کوی مقداد و احداث ایستگاه‌های ۱۸،۱۷ و ۱۹ واقع در مسکن مهر از دیگر مواردی است که در عملیات اجرایی شبکه فاضلاب بندر امام خمینی (ره) ایجاد می‌شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت آبفای استان هدف از اجرای این طرح عظیم زیست محیطی در جنوب خوزستان را جمع‌آوری، انتقال و دفع بهداشتی فاضلاب به روش مدرن و پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی و ساماندهی شبکه فاضلاب در بندر امام خمینی (ره) عنوان کرد.

وی مناطق قابل اجرا در این طرح را مناطق ۴۳ هکتاری، شهرک شهید دستغیب، کوی مقداد، خیابان امام خمینی، کوی اباذر و شهرک صباغان بندر امام خمینی (ره ) ذکر کرد که با اجرای این طرح زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار می‌گیرند.

این مقام مسئول در خاتمه نحوه انتقال فاضلاب در طرح جامع فاضلاب شهر بندر امام خمینی (ره) را ثقلی دانست و از مردم عزیز این شهر درخواست کرد برای اجرای کیفی این پروژه در موعد مقرر با خادمان خود در شرکت آبفای خوزستان همکاری و همراهی لازم را بکنند.