نطق پیش از دستور هدایت الله خادمی نماینده ایذه و باغملک/ حق خوزستان در کابینه دوازدهم لحاظ شود

نماینده مردم ایذه در مجلس در ادامه اظهار کرد: وزارت راه باید هرچه سریع‌تر نسبت به وضعیت محورهای هفتگل، ‌ایذه، باغملک و لردگان که سالیانه بیش از ۲۰۰ کشته و زخمی دارد رسیدگی کند. حدود دو سال است که جنگ مسلحانه و درگیری طایفه‌ای در چند روستا به وجود آمده و حدود ۲۰ کشته و ده‌ها زخمی داشته است

خورنا –  نماینده ایذه و باغملک در نطق پیش از دستور:
حق خوزستان در کابینه‌ دوازدهم لحاظ شود
حدود دو سال است که جنگ مسلحانه و درگیری طایفه‌ای در چند روستا به وجود آمده و حدود ۲۰ کشته و ده‌ها زخمی داشته است
نماینده ایذه و باغملک در مجلس از مسئولان خواستار تعیین تکلیف پروژه آب،‌ وضعیت راه‌های این منطقه،‌ آثار باستانی و مطالبات مردم شد.

به گزارش ایسنا، هدایت‌الله خادمی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت انتخاب مجدد آقای روحانی اظهار کرد: متأسفانه توجهی به شهرستان‌های ایذه و باغملک نمی‌شوند، سال‌هاست مردم ایذه در رنج بی‌آبی به سر می‌برند. البته در این زمینه خوشبختانه آقای نوبخت، معاون رییس جمهور سفری به منطقه داشته و قول اجرای پروژه آبی را داده‌اند که قرار بود قبل از انتخابات پروژه کلنگ‌زنی شود اما هنوز انجام نشده است.

وی افزود: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری در ایذه و باغملک هم هنوز انجام نشده و با توجه به داشتن بهترین خاک در این مناطق عدم انجام این کار نشان از بی‌تدبیری وزارت جهاد کشاورزی و نیرو دارد. ضروری است هرچه سریع‌تر این پروژه شروع شود.

نماینده مردم ایذه در مجلس در ادامه اظهار کرد: وزارت راه باید هرچه سریع‌تر نسبت به وضعیت محورهای هفتگل، ‌ایذه، باغملک و لردگان که سالیانه بیش از ۲۰۰ کشته و زخمی دارد رسیدگی کند.

خادمی در ادامه بیان کرد: حدود دو سال است که جنگ مسلحانه و درگیری طایفه‌ای در چند روستا به وجود آمده و حدود ۲۰ کشته و ده‌ها زخمی داشته است. لطفاً دستور داده شود از مرکز برای مدیریت استان کمک کنند تا این مشکل حل شود.

وی همچنین ادامه داد: آثار باستانی ۱۰‌ هزار ساله ایذه و باغملک در حال نابودی هستند و متأسفانه سازمان میراث فرهنگی هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد.

وی خطاب به رییس جمهور اظهار کرد: آقای روحانی بیش از ۷۰ درصد این مناطق به شما رأی دادند، شاید خودتان هم تعجب کنید. اگر فکر نمی‌کنید که مردمی مطالبه‌گر نیستند نشان دهید که پاسخ اعتماد و نیکی آنها، نیکی است.

خادمی خاطرنشان کرد: آقای روحانی حق خوزستان را در کابینه‌تان لحاظ کنید، البته خوزستانی کاردان و شایسته.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق خود اظهار کرد: هدف امام (ره) و رهبری و مردم از انقلاب ۵۷ استقلال‌، آزادی، توسعه متوازن، خودکفایی، رفع فقر و تبعیض بوده و هست اما متأسفانه آنچه دولت‌ها ظرف ۲۸ سال گذشته پس از جنگ انجام داده‌اند، چنین وضعیتی را به وجود آورده است که شاهد تبعیض، اختلاف فاصله طبقاتی، مواد مخدر،‌ قاچاق از مبادی رسمی و غیررسمی و… هستیم، ۱۱میلیون نفر حاشیه‌نشین وجود دارد، ۶۵ درصد از منابع آب‌های زیرزمینی از دست رفته است.

وی تصریح کرد: این در حالی است که فرزندان مسئولان رده بالای کشور حاضر به زندگی و تحصیل در مملکتی که پدرانشان مدیریت کرده‌اند نیستند و با ثروت‌های بادآورده در خارج از کشور به سر می‌برند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس در ادامه بیان کرد: اکثر متولدین دهه ۶۰ به مرز چهل سالگی رسیده‌اند و اکثراً‌ هم بیکار و افسرده، با چنین مدیریتی ظرفیت کشور کاهش خواهد یافت و مقصر همه این معضلات نه آمریکا، نه غرب و نه تحریم‌ها بلکه مقصر اصلی خودمان هستیم. مشکل داخلی است، در خارج جست‌وجو نکنیم. مدیران بی‌تخصص و ناکارآمد به اینجا رساندند.