پخش مستند «مسعود بختیاری» و «نبض زندگی» در سیمای خوزستان

۹ آبان ۱۳۹۲

خورنا: مستند بررسی آثار و زندگی مسعود بختیاری و  «نبض زندگی» سعید آلبوعبادی در سیمای خوزستان ساخته و پخش می شود.
رحیمی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان در گفتگو با خبرنگار خورنا در اهواز با اعلام این خبر گفت: مستند “بنگ ایل” که مروری بر زندگی وآثار هنرمند فقید خوزستانی، خواننده، شاعر، ترانه سرا و موسیقیدان نام آور و خوش قریحه خوزستان، زنده یاد مسعود بختیاری(بهمن علا الدین) است در تاریخ دهم  آبان ماه همزمان با سالگشت درگذشت وی از شبکه استانی سیمای خوزستان ساخته و پخش می شود.
وی تصریح کرد: این اثر که توسط وصی الله عبدالهی تهیه و کارگردانی شده است، در شانزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان های صداو سیمای کشور مورد توجه قرارگرفته و به بخش داوری جشنواره راه یافته بود.
رحیمی همچنین از تولید و پخش مجموعه مستند اجتماعی دیگری با عنوان “نبض زندگی” ساخته سعید آلبوعبادی از سیمای خوزستان خبر داد و افزود: این مجموعه آماده پخش است و به زودی برای شهروندان خوزستانی پخش خواهد شد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکزخوزستان با بیان اینکه این مجموعه در سیمای مرکز خوزستان تولید می شود افزود: این مستند در هفت قسمت است، که هر قسمت آن دارای موضوعی مجزا است.
وی گفت: “نبض زندگی” درباره آدم‌هایی خاص در جغرافیای استان خوزستان است و در واقع در ادامه کار قبلی آلبوعبادی با نام “حس زندگی” است.
رحیمی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر قسمت هفتم این مجموعه در حال تصویربرداری است که بعد از پایان تصویربرداری از سیمای خوزستان پخش می‌شود.

گفتنی است: از جمله عوامل این مجموعه مستند اجتماعی می‌توان به سیدمهدی موسوی (تصویربردار)، محمد فرصیاد (تدوین) و سعید آلبوعبادی (تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان) اشاره کرد.

انتهای خبر/ حسین عبدالعزیزی

ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه | ارسال دیدگاه

مخاطب (۹ آبان ۱۳۹۲) :

سلام بر خورنا