استعفای معاونت اداری مالی دانشگاه خاتم (ص) بهبهان در پی تهدید و سو قصد نافرجام

مهدی شجاعی . خورنا_ در پی سوءقصد نافرجامی که نسبت به دکتر ساسان معتقد و خانواده ایشان صورت گرفته بود،وی استعفای خود را تسلیم رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان نمود.

دکتر معتقد ، معاون اداری مالی و پشتیبانی منابع دانشگاه در پی مشکلات و تهدید هایی که برای وی و خانواده ایشان بوقوع پیوسته بود از سمت خود استعفا کرد.
شایان ذکر است از زمان واگذاری مدیریت دانشگاه به مسئولین فعلی تهدید های جدی و مکرری از سوی افراد ناشناس نسبت به این مدیران و برخی اعضای هیات علمی صورت گرفته و حتی بعضی از تهدید ها نیز عملی هم شده است که از جمله حمله به خودروی یکی از اساتید با نارنجک دست ساز و ریختن اسید روی ماشین وی و همچنین تیراندازی به در و دیوار منزل استاد دیگری را می توان نام برد.

معاون اداری ،مالی دانشگاه خاتم در گفتگوی اختصاصی با خورنا ضمن تایید خبر سوقصدنافرجام و استعفای خود اظهار داشت:
در حدود یک سال از قبول مسئولیت معاونت اداری،مالی دانشگاه خاتم ص بهبهان ضمن مبارزه با حیف و میل بیت المال و قانون محوری و قانون مداری، راه را بر رانت خواران و قانون گریزان بسته ایم و همواره با حمایت ریاست دانشگاه و همکاران همراه سعی و تلاش خود را معطوف اجرای قانون و جلوگیری از هدر رفت بیت المال نموده ایم.
دکتر ساسان معتقد در ادامه با رد شایعات مبنی بر اخراج کارکنان و کارمندان در زمان معاونت ایشان عنوان داشت : این وقایع همه و همه نتیجه ی اجرای قانون و جلوگیری از حیف و میل و غارت بیت المال است.
معاون اداری مالی دانشگاه صنعتی بهبهان در خاتمه ضمن تقاضای مجدد مبنی بر لزوم پیگیری اتفاقات گذشته گفت: ارسال پیامک های تهدید امیز،حمله به همکاران و هزاران تهدید دیگر نتیجه ی دلسوزی برای اوضاع نابسامان دانشگاه بهبهان بوده است و قطعا در صورت حمایت و ریشه یابی و همچنین دستگیری عاملان این حوادث ، عزم جدی در راستای پاکسازی دانشگاه از لوث بی قانونی بیشتر از هر زمانی وجود دارد
لازم به ذکر محاکم انتظامی و قضایی بهبهان نیز در جریان همه اتفاقات گذشته قرار داشته و پیگیری هایی نیز صورت گرفته اما تا کنون خبری از دستگیری یا توقف این تهدیدات مشاهده نشده است
اما آنچه علت استعفای دکتر معتقد پس از مدت ها تهدید و ارعاب ، فاز جدید این تهدیدات می باشد به نحوی که چند نفر با خودرو پراید و موتورسیکلت ، بصورت مسلحانه آیفن منزل ایشان را به صدا در می آورند که خوشبختانه کسی در خانه حضور نداشته و آنها از درب منزل بالا می روند و پس از اطمینان از خالی بودن منزل، در کمال ناباوری، با آرامش خاطر، سراغ اهل خانه را از همسایه ها می گیرند و موضوع قتل اهل خانه را برای همسایه بازگو می کنند و حتی اسلحه را مسلح می کنند . افراد ناشناس با خونسردی هر چه تمام تر دقایقی را منتظر اهل منزل می مانند ولی ظاهرا همسایه مورد نظر نیروی های انتظامی را در جریان امر قرار می دهد که باعث متواری شدن آن ها می شود.
بر اساس این گزارش تا لحظه مخابره ی این خبر با استعفای ایشان موافقت نشده است.
متن استعفای دکتر معتقد به شرح زیر می باشد:
خدمت همه دوستان و دلسوزان بهبهان
سپاس از همراهی، مساعدت و پشتیبانی همه شما عزیزان در حمایت از حق و حقیقت و ابراز انزجار از حرمت شکنان حریم حرم حسینی که در شب تاسوعا حرمت اهل شهر و خانه را لگد مال کرده و در سکوت مسولین انتظامی و امنیتی کوچه صاحب الزمان را قرق کرده بودند.
سپاس از شما که هدف و غایت این حرکات را درک کرده و با موضع صحیح خود در جهت مبارزه با فساد و هدررفت بیت المال حرکت می کنید. اینجانب ساسان معتقد معاون اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه خاتم ضمن اعلام پایبندی به عهدی که با خدا بر انصاف، عدالت و سلامت در خدمت به نظام اسلامی جامعه علمی و فرهنگی کشور و شهر بسته ام اعلام می دارم که در مبارزه با رانت خواران، فاسدان و آشوبگران از هیچ تلاش و کوششی فرو گذار نخواهم کرد. چه بسا خداوند سبحان بستر خدمت را برای رسیدن به آرزویی بزرگ برای اینجانب و خانواده و همکارانم فراهم کرده باشد که غایت آرزوی اولیا الله است.
البته حق هر گونه دادخواهی را در مراجع ذیصلاح و البته نزد خداوند متعال برای خود و خانواده و همکارانم محفوظ می دانم. در نهایت به نشانه اعتراض به عدم رسیدگی درست به این مساله استعفای خود را از سمت خود اعلام و انشالله در کسوت معلمی به کار خود ادامه خواهم داد.
مانده تا برف زمین آب شود.
مانده تا بسته شود این همه نیلوفر وارونه چتر.
ناتمام است درخت.
زیر برف است تمنای شنا کردن کاغذ در باد
و فروغ تر چشم حشرات
و طلوع سر غوک از افق درک حیات.
مانده تا سینی ما پر شود از صحبت سمبوسه و عید.
در هوایی که نه افزایش یک ساقه طنینی دارد
و نه آواز پری می‌رسد از روزن منظومه برف
تشنه زمزمه‌ام.
مانده تا مرغ سرچینه هذیانی اسفند صدا بردارد.
پس چه باید بکنم
من که در لخت‌ترین موسم بی‌چهچه سال
تشنه زمزمه‌ام؟
بهتر آن است که برخیزیم
رنگ را بردارم
روی تنهایی خود نقشه مرغی بکشم.
ساسان معتقد. سه شنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۵

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • اینکه چرا جناب دکتر معتقد چنین ادعایی مبنی بر حمله مسلحانه دارند کاملا مشخص است. ایشان قصد دارند نگاه مردم و مسئولین شهرمان را به سوی خود بکشند تا پوشاننده بی احترامی ها و حرکات غیرقانونی شان باشد.
  ایشان خودشان با مدرک فوق لیسانس و به صورت غیرقانونی و با نامه مستقیم احمدی نژاد که استاد راهنمای ایشان در دانشگاه علم و صنعت بودند توانستند استخدام شوند و در زمان دولت روحانی با گرفتن پرچم اصلاح طلبی به معاونت اداری مالی رسیدند.
  ایشان آنچنان طرفدار حزب باد هستند که زمانی که کشت زر برنده انتخابات شد با اینکه در جبهه مقابل و طرفدار شدید ضرغامی بود حالا در جدیدترین نطق به منظور حفظ پست و مقام حمایت شدید از کشت زر می کند.
  و در جدیدترین برنامه ریزی با دروغ بستن سعی در جلب حمایت مسئولین و مردم بافرهنگ و فهیم بهبهان دارد.
  تزویر در نهایت آشکار می شود و ستمگران به سزای خویش خواهند رسید.

 • متاسفانه این خبر از سوی فرماندار بهبهان کذب اعلام شد…..

 • ?فرماندار بهبهان:حمله مسلحانه به یکی از مدیران دانشگاه خاتم الانبیا کذب است

  اهواز ـ ایرنا ـ فرماندار بهبهان خبر حمله مسلحانه به یکی از مدیران دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا (ص) این شهرستان را تکذیب کرد.

  به گزارش ایرنا روز چهارشنبه خبری در فضای مجازی مبنی بر حمله چهار فرد مسلح به منزل یکی از مدیران دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا (ص) بهبهان منتشر شد و علت این حمله اخراج چند دانشجو از این دانشگاه ذکر شده بود.

  حسین ملک خدایی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به محض اطلاع از این موضوع از طریق فرماندهی انتظامی پیگیریهای لازم صورت گرفت و صحت چنین خبری تایید نشد.
  وی ادامه داد: سایت ها و شبکه های اطلاع رسانی که دست به انتشار چنین اخبار کذبی می زنند تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند و با آن ها برخورد لازم صورت خواهد گرفت.
  وی گفت: هنوز انگیزه عوامل انتشار خبر بر ایمان مشخص نشده ولی حتما با انگیزه شخصی این کار را انجام داده اند که از طریق پلیس فتا پیگیر موضوع هستیم.
  دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا (ص) بهبهان واقع در بهبهان دارای دانشکده های فنی و مهندسی، علوم پایه، و منابع طبیعی است و این دانشگاه تا سال ۱۳۸۷ زیر نظر دانشگاه شهید چمران اهواز اداره می شد و از سال ۱۳۸۸ به طور رسمی مستقل شد.

  ✪بهبهان نیوز

 • باسلام

  فرماندار یا خوابه یا خودش رو زده به خواب!

  فرماندار یه تحقیقی از در و همسایه ها می کرد، بعد تکذیب می کرد!

  متاسفانه اطلاعات ناقص و یک طرفه به فرماندار داده میشه و همین امر باعث میشه تا این اقدامات ضد امنیتی در شهر رخ بده و او هم تکذیب کنه!

  به آقای فرماندار بگید، حتما باید کسی کشته بشه تا شما به خود بیایید تا دیگر بی جهت تکذیب نکنید!

  شما چرا بحثه آن پیامک های رکیک، تیراندازی، نارنجک دستی و اسید پاشی به اساتید این دانشگاه را جدی نگرفتید تا حال منجر به گستاخی آنها بشود تا در وسط شهر یک کوچه را به قرق خود آنهم با سلاح گرم و بدون صورت پوشیده در آورند؟؟؟؟؟!!!!!!

  دیگر خود حدیث مفصل بخوان از این فرماندار خفته شهرمان.

  در آخر هم شنیدیم این فرماندار ضعیف تکذیب یه خود را دوباره تکذیب کرده

 • این ماجرا در قاره آمریکا، اروپا یا آفریقا و یا کشورها و شهرهای دور دست رخ نداده است بلکه در شهر بهبهان آنهم برای یکی از اساتید آن اتفاق افتاده است.

  پس با یک تحقیق ساده انسان معمولی به حصول نتیجه می رسد و صحت آن برایتان اثبات می شود.

  حال واقعا جای بسی تامل دارد که چرا فرماندار به عنوان رئیس شورای تامین شهرستان با وجود حضور نیروی انتظامی در آن ناحیه و دادن شهادت از سوی همسایگان، در خواب عمیق فرو رفته و دست به تکذیب می زند تا خدای نکرده کسی کشته شود بعد بگوید: آها مگر اتفاقی افتاده است!!!!

  دیگر خود بخوان حدیث مفصل از این فرماندار شهرستان ما که …….

 • سلام .جواب این آقا رحمان این است:درماه محرم قرار داریم به فرموده آقا امام حسین(ع) اگر دین نداری .آزاده باشی .نمی دانم با چه وجدانی این آقا این همه توهین و تهمت به آقای دکتر میزند ..مگر آنها که آن شب شاهد بودند انها هم فریب این برنامه خوردند . بدان که آقا دکتر از چه خانواد ه ایی هستند . من میدانم تو فقط کور کورانه تقلید مکنی .و یا از رو ناچاری حرف میزنی .صبر بفرما که موضوع روشن شود بعد قضاوت کن .به امید روزی که شهرمان از فتنه های که باعث این چنین برخورد ها میشود به حول قوه الهی پاک شود……

 • آقای رحمان! احتمالا شما نبودی که با اسلحه رفتی در خونه ی دکتر؟ نه، شما باهوش تری، شاید کسی رو اجیر کردی. درسته؟؟؟ دلیل این کار هم همون طور که همه می‌دانند جلوگیری ازبی احترامی ها و قانون شکنی های افراد …. هست.
  تکذیب تکذیبیه فرماندار هم خیلی از مسائل رو روشن می کنه….

 • بنام خدا. مسئولین خوابید یا خودتان را به خواب زده اید.چه چیزی را تکذیب میکنید.تکذیب برای چه.آهای چشم هایی که واقعیت را میبینید.شاهد باشید و گواه دهید.که جسارت و گستاخی عده ایی که پارا از گلیم خود فراتر گذاشته اند، مصداق کامل از بی کفایتی مسئولین به ظاهر مسئول و نا امنی یک جامعه است.اکنون که به زعم شما چشم ها خطا می کنن و آنچه زیبنده یک جامعه اسلامی نیست ،می بینند.پس گوشها شما هم کر باشید از یاوه هایی که فقط برای نگهداری از صندلیهای لرزان است.صورت مسئله را پاک کردن آسان ترین اقدام است.-والسلام

 • متاسفانه این بازی ساختگی بود……چون فرماندار و نیروی انتظامی تکذیب کرد…..باید علت این شایعه را پیدا کرد جرم هست….تشویش اذهان عمومی جرم محسوب میشود.