وضعیت نابسامان جاده های شهرستان باغملک

خورنا- می گویند ثروتمندی از پنجره اتاقش به بیرون نگاه می کرد و مردی را دید که در سطل زباله‌اش دنبال چیزی می‌گردد. گفت، خدا رو شکر فقیر نیستم. مرد فقیر اطرافش را نگاه کرد و دیوانه‌ای با رفتار جنون‌آمیز در خیابان دید و گفت، خدا رو شکر دیوانه نیستم. آن دیوانه در خیابان آمبولانسی دید که بیماری را حمل می‌کرد گفت، خدا رو شکر بیمار نیستم. مریضی در بیمارستان دید که جنازه‌ای را به سرد خانه می‌برند. گفت، خدا رو شکر زنده‌ام. فقط یک مرده نمی‌تواند از خدا تشکر کند. باری به هرحال خداوند را در همه حال بخاطر نعماتی که به ما ارزانی داشت، شاکریم. ولی حال و روز این روزهای جاده های ما اصلاً خوش نیست!!

۴۵۱۶۶۲_tklbvax4

محور پرتردد باغملک به ایذه (بخشی از محور شریانی اصلی ترانزیت بندر، اصفهان و تهران) این روزها وضعیت مناسبی ندارد. جاده ای دوطرفه، با عرض کم و تخریب بالا، پیچ هایی با شیب غیر استاندارد و  حجم بالای ترافیک وسایل نقلیه سنگین. فرای هزینه ها و مشکلات عدیده ی تعمیر و سرویس مالی خودروهای عبوری از این مسیر؛ کمتر هفته ای است که این جاده خانواده ای را در غم از دست دادن عزیزانشان، سیاه پوش نکند. جاده ای پر از دست انداز، چاله، سرعتکاه که نه بلکه بهتر است بگوییم “جانکاه” های غیر استاندارد که تعدادشان هم کم نیست و بعضی از این سرعتکاه ها که به عقیده کارشناسان و طبق استانداردهای جهانی فقط مجاز به نصب در جاده های شریانیفرعی، خیابان های با سرعت مجاز حداکثر ۳۵km و کوچه ها هستند. ولی در مسیر تردد این جاده تعبیه شده اند.

۲۴۰px-dk1_koleiny

شدت خرابی آسفالت جاده، گذشته از وجود ترک، کَنده شدگی و چاله، در نقاطی در مسیر گودی مسیر چرخ ها (شیار شدن)  بخصوص در سرعتکاه های ورودی و خروجی به شهر قلعه تل و جاده عبوری از روستایی بارانگرد که عموماً این موج و گودی ها در مسیر حرکت چرخ های وسایل نقلیه سنگین قرار دارند و  به معنای واقعی شدت خرابی به حدی است که به سختی یک خودروی سواری با ارتفاع استاندارد بدون اینکه کف آن گیر کند، بتواند از این برآمدگی و فرورفتگی های دشوار عبور کند!! و باید راننده با چنان تبحری خودرو را در این شیارها هدایت کند که مبادا اندکی به چپ راست منحرف شده و کف یا قسمت های جانبی بدنه و گلگیرها به این بهتر است بگوییم رشته کوه ها برخورد کند. بخش هایی از سطح این جاده تا ۲۰ سانتی متر اختلاف ارتفاع دارد یعنی اگر بتوان از این قسمت از جاده عبور کرده و کف خودروی شما برخوردی باناهمواری های سطح جاده پیدا نکند باید آن روز را تا شب به خوشحالی گذراند. جاده های باغملک با توجه نقاط ی چون رباط (امام زاده سلیمان)، مال اقا، امام زاده عبدالله و … که هدف اصلی گردشگری درون استانی است و همچنین قرار گیری در یکی از محورهای ترانزیتی کشور مورد کم لطفی مسئولین قرار گرفته اند. در این میان مسیرهای منتهی به نقاط گردشگری شهرستان حتی جای صحبت هم ندارند!!!

۸۱

جای سوال دارد که آیا مسئولین محترم راه و شهرسازی باغملک، خود با  ماشین شخصی گذرشان به این بخش از جاده نمی خورد که حداقل اگر به فکر مردم عادی نیستند، دلشان بحال خودروهای شخصی خویش و جیب مبارک که باید هزینه گزاف تعمیر و سرویس جلوبندی خودرو را بدهند، بسوزد؟. نکته جالب آن است که این امر یعنی شدت بالای خرابی جاده و اسفالت در محدوده ی اداره راه و شهرسازی باغملک  تا روستای “بی بی گُل مُرده” است! ولی از آن به بعد هرچه به سمت شهرستان ایذه رانندگی کنیم، وضعیت جاده برتری نسبی دارد. لازم به ذکر است که این جاده از خط کشی مطلوب و مناسبی هم برخوردار نیست و خط کشی هم که می کنند، ۳ ماه دوام نمی آورد.

rutting2

در نهایت از مسئولین امر تقاضا داریم، چنانچه برایشان مقدور است و به زحمت نمی افتند!، حداقل به وسیله این دستگاه های تراش و کنده کاری آسفالت آن بخشی از جاده که عموماً در ورودی و خروجی بخش قلعه تل و روستای بارانگرد است را اصلاح نمایند. تا شاید رانندگان و مسافران این مسیر برای مدتی از دست تعمیر و هزینه های سرسام آور وسایل نقلیه در امان باشند.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.