معاون فرماندار شادگان :جشن بزرگ عید غدیر در این شهرستان برگزار می شود

باقر گل فر-خورنا:معاون فرماندار شادگان در  دومین جلسه ستاد  هماهنگی برنامه های دهه امامت و ولایت  که درمحل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ، گفت : بمناسبت دهه ولایت و امامت جشن بزرگ عید غدیر و همایش عقد اخوت با شیوخ و سران عشایر این شهرستان برگزار می شود.
دومین جلسه ستاد  هماهنگی برنامه های دهه امامت و ولایت به ریاست نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان و با حضور کلیه اعضاء بمنظور هماهنگی هر چه بیشتر در راستای اجرای برنامه های دهه امامت و ولایت در سطح شهرها و روستاهای تابعه شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
نعمت اله البو غبیش معاون فرماندار شادگان در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه منا  با اشاره به ضرورت تقویت بنیه اعتقادی و پیروی از اهل بیت (علیهم السلام) ، اظهار داشت: ضرورت تبیین، ترویج و اشاعه فرهنگ غنی غدیر و تبیین مقام و فضایل حضرت امیرالمؤمنین علی (ع ) در دهه ولایت و امامت  یک ضرورت همگانی است  و عید سعید غدیر مهمترین عید ما شیعیان محسوب می شود و باید در این ایام تمامی مراسمات به بهترین شکل ممکن اجرا شود.
معاون فرماندار شادگان در ادامه از برگزاری همایش عقد اخوت با شیوخ و سران عشایر این شهرستان  در دهه ولایت و امامت خبر داد و گفت: این همایش ۲۹ شهریور ‌ماه سالجاری با محوریت عید  غدیر خم و همچنین ولایت امیر المومنین علی (ع)  در سالن ابن سکیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار می‌شود.
معاون فرماندار شادگان بر لزوم همکاری کلیه ادارات و دستگاهها جهت برگزاری پرشکوه برنامه های دهه ولایت و امامت در سطح شهرستان تاکید کرد و گفت : کلیه دستگاههای متولی نسبت به  آذین بندی، چراغانی و زیبا سازی معابر و خیابانها و نصب بنر و پلاکارد در نقاط مختلف شهرستان اقدام نمایند.
البوغبیش با بیان اینکه بیشتر برنامه های دهه ولایت و امامت در سطح مساجد شهرها و روستاهای تابعه شهرستان برگزار می شود، گفت: برگزاری جشن بزرگ عید غدیر خم ، برگزاری گفتمان های دینی و مذهبی ، پاسخگویی به شبهات دینی ، برپایی ایستگاه های صلواتی ،تکریم ایتام توسط نهادهای حمایتی و مسئولین شهرستان ،مستند سازی وپوشش رسانه ای ، راهپیمایی در روز عید غدیر ، بازسازی واقعه غدیر و…  از برنامه های شاخص و متمرکز ستاد دهه ولایت و امامت در شهرستان شادگان  خواهد بود.
گفتنی است، دهه امامت و ولایت هر سال از دهم ذی‌الحجه روز عید قربان آغاز شده و تا هجدهم ذی‌الحجه، روز عید سعید غدیر خم ادامه دارد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.