شهردار اندیمشک:

نیاز اندیمشک به ۱۰۰ دستگاه اتوبوس/ناوگان تاکسیرانی اندیمشک نوسازی شد

خورنا – شهردار اندیمشک گفت: با هدف توسعه و تأمین نیازهای شهروندان ناوگان عمل و نقل عمومی اندیمشک نوسازی و وسایل نقلیه عمومی فرسوده از رده خارج شد.

محمد رضا پاپی در گفت‌وگو با خبرنگار خورنا در اندیمشک اظهار داشت: امسال و با هدف تأمین نیازهای شهرستان و افزایش رضایت عمومی و توسعه اندیمشک، خدمات گسترده‌ای به شهروندان ارائه و طرح‌های مختلفی در این زمینه اجرا می‌شود.

وی افزود: یکی از این طرح‌ها، طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در بخش اتوبوس‌های و تاکسی‌های شهری بود که با پیگیری‌های گسترده و مساعدت نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان محلی و استانی به اجرا رسیده است.

شهردار اندیمشک عنوان کرد: با اجرای این طرح، بیش از ۲۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده شهری تا پایان امسال از سیستم خدمت‌رسانی خارج و با خودروهای جدید تعویض می‌شود.

وی گفت: تاکنون ۵۰ خودروی بخش تاکسیرانی اندیمشک نوسازی و به صاحبان خودروها تحویل داده شده و به زودی تاکسی‌های باقی مانده فرسوده نیز در این طرح تعویض و جایگزین می‌شوند.

پاپی بیان کرد: بیش از این نیز، ۷ دستگاه اتوبوس جدید و مجهز به سیستم سرمایشی در اختیار شهرداری اندیمشک برای تأمین نیازهای شهروندان و تسهیل در رفت و آمد شهروندان و کنترل ترافیکی اندیمشک اهدا و به کار گیری شده بود.

وی افزود: به صورت میانگین و استاندار برای هر یک هزار شهروند باید یک دستگاه اتوبوس تخصیص و در سیستم جابه جایی شهروندان به کار گرفته می شود که شهرداری اندیمشک بیش از این، کمتر از ۲۰ دستگاه اتوبوس را برای جابه جایی و تأمین نیازهای شهروندان اختصاص داده و در این زمینه با محرومیت گسترده‌ای مواجه است.

شهردار اندیمشک اظهار کرد: اندیمشک، نیازمند حداقل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای تجهیز بخش اتوبوس رانی خود است که در حال حاضر تنها ۵ دستگاه اتوبوس در بخش عمومی و ۱۴ دستگاه اتوبوس در بخش خصوصی فعال بوده و تمامی اتوبوس‌های شهرداری اندیمشک فرسوده و مستهلک شده‌اند.

وی گفت: تأمین نیاز شهرستان در این زمینه نیازمند پیگیری و همکاری مسئولان استان و شهرستان است و در صورت توجه به نیاز شهرستان در این حوزه به زودی شاهد تجهیز و به کار گیری وسایل مجهز در سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی اندیمشک و جابه جایی شهروندان به بخش‌های مختلف شهری با کمترین هزینه و بهترین تجهیزات خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.