تغییر یک مدیرکل؛ بالاخره صفائی رفت/ کار و رفاه استان متحول میشود؟

خورنا- پس از عزل مقتدایی و روی کار آمدن شریعتی بر مسند استانداری خوزستان، بازار حدس و گمان ها پیرامون برکناری مدیران استانی قوت گرفت اما استاندار خوزستان صراحتاً اعلام کرد که تا زماینکه حجت شرعی بر او کامل نشود دست به عزل نخواهد زد.

استاندار خوزستان در جلسه شورای مسکن نیز با انتقاد شدید از عدم حضور صفائی در جلسه اظهار کرد: آقای صفایی یا اکنون تهران هستند یا در استان استقرار دارند و به علت آگاهی از این‌که باید در این جلسه نسبت به عملکرد تعاونی‌های مسکن مهر پاسخگو باشند، در جلسه امروز حضور نیافتند.

استاندار خوزستان خطاب به اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: چرا کاری که باید در قبال مردم انجام دهید روی زمین می‌گذارید و نسبت به برخی قضایا تا این حد بی تفاوت هستید؟ نباید از وظایف خود در قبال مردم ساده و راحت بگذرید زیرا این پول و سرمایه مردم است که روی زمین مانده و هدر می‌رود.

وی ادامه داد: اعتراضات فراوانی درخصوص عملکرد تعاونی ها وجود دارد که من تاکنون سکوت کرده ام؛ تعاونی ها به خوبی برای خود امتیاز کسب کردند و این یعنی ممکن است اداره تعاون هم در این زمینه نقشی دارد.

حال بنظر می رسد حجت شرعی بر شریعتی تمام و استاندار تغییر مدیران را با عزل صفائی کلید زد تا شاید در ماه های باقی مانده از عمر دولت یازدهم تغییراتی هرچند جزئی به نفع اشتغال استان حاصل شود.

طبق اخبار رسیده سید نور محمد پور معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان به عنوان سکاندار جدید اداره کل تعیین شد ضمن آنکه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل رفاه کار و تامین اجتماعی خوزستان شنبه باحضور معاون وزیر کار و مسوولان استانی برگزار می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام . عزل آقای صفایی مدیر کل سابق ، از قبل از برخورد ایشان با استاندار کلید زده شده بود . در مدت دو ماه گذشته یک اختلاس کلان در این اداره کل کشف گردید و مقامات قضایی در حال بررسی آن هستند . البته این موارد همزمان با عملکرد ضعیف ایشان بخصوص در زمینه انتصابات نیز بود .
    آقای محمدپور نیز به عناون مدیر کل جدید کار سنگینی پیش رو دارد . زیرا در مدت مدیریت آقای صفایی انتصابات و تغییرات نامناسب زیادی در سیستم اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی خوزستان صورت گرفته بود .

  • آقای استاندار شما بر اساس لیاقت و شایستگی بالا آمدید؟ مرد زمان شایستگی و لیاقت الان رابطه و لابی گری حرف اول را میزند بروید تو ادارات نگاه کنید چطور عده ای دور مدیران و مسئولین به چاپلوسی می پردازند و چشم از خطاها و خلاف ها می پوشانند و کسانیکه حق را بگویند و بخواهند با خلاف مبارزه کنند بده می شوند اگر لیاقت و شایستگی را دیدید سلام بهش برسونید

  • مناسفانه اکثر مدیران دولتی نه تنها مسیر را برای کار آفرینان هموار نمی کنند بلکه بشدت تنگ نظرانه عمل می کنند درخواستهای آنها در پیچ های اداری گره زده می شود مدیر اداره خود را رقیب کارافرین می بیند!!! آیا با این بینش وبا اینگونه عملکرد میشود استغال را رونق داد قطعا خیر…استاندارمحترم باید برای این مهمتر از مهم تدبیری اندیشه کند…کارشناسان پرونده های کار آفرینان را در ادارات استان بررسی کنند…کار گروه ها فعال شوند…با تکرار کلمه ی اقتصادمقاومتی مشکلی حل نخواهد شد..عمل..عمل..باید
    .

  • این انتصاب بر اساس رابطه است نه ضابطه که منتج به این انتظار رو داشته باشیم که پیشرفتی صورت بگیرد، تنها نکته ای که همیشه فراموش می شود شایسته سالاری است که نتیجه اش پس رفت پیشرفت این استان است.