در گفت و گو با خورنا:

فرماندار : به زودی نخستین اسکله تجاری خورسیف بندرماهشهر با همت شهرداری به بهره برداری می رسد

آمنه محتشمی-خورنا:منصور قمر خبر داد:  به زودی نخستین اسکله تجاری در خور سیف شهرستان ماهشهربا استقرار کارشناس گمرک به بهره برداری می رسد.

فرماندار شهرستان بنر ماهشهر در گفت وگو با خبرنگار خورنا اظهار کرد: نخستین اسکله تجاری ماهشهر در خور سیف شهرستان ماهشهرکه مجوزساخت آن از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی به نام فرماندار این  شهرستان (منصور قمر) صادر گردیده است، پس از استقرار کارشناس گمرک در محل به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: مراحل ساخت این اسکله نیز با اجرای شهرداری بندر ماهشهر به عنوان مجری طرح ساخت آن،  پیگیری هایی از سوی فرمانداری و تامین اعتبار حدود ۱۵ میلیارد ریال تا کنون از صنایع پتروشیمی ، به خوبی طی شده است.

منصور قمر در ادامه با بیان اینکه عدم شروع به کار اسکله تجاری ارتباطی با موضوع لایه روبی آن ندارد، خاطرنشان کرد: موضوع لایه روبی اسکله تجاری ماهشهر مانع شروع به کار آن نیست و این اسکله که مراحل ساخت آن به خوبی طی شده است تا زمان استقرار کارشناس کمرگ که مراحل پیگیری آن به طور جدی از وزارت کشور در حال انجام است به زودی به بهره برداری می رسد.

عالی ترین نماینده دولت در شهرستان بندر ماهشهر ضمن تشکر و قدردانی از همکاری بسیار خوب منطقه سوم دریایی سپاه در انجام این پروژه بیان کرد: طی جلسه ای که با سردار دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد، مقرر شد پروژه لایه روبی اسکله تجاری با تخصیص ۳۰ میلیارد ریال، توسط قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به جهت آشنایی با محیط انجام گیرد و توسعه ای در این اسکله ایجاد شود.

وی در پایان پس از اعلام رضایت از انجام مراحل ساخت اسکله تجاری در این شهرستان تصریح کرد: در اسکله تجاری  ماهشهر در خور سیف، امکان پهلو گرفتن لنج هایی با تناژ ۱۲۰ تن وجود دارد که طبعا پس از لایه روبی اسکله توسط قرارگاه خاتم الانبیا پس از اتمام کار خود در استان مجاور، شاهد پهلوگرفتن لنج هایی با ظرفیت بالای ۲۰۰ تن نیز خواهیم بود که مسلما تحول قابل توجهی در رونق اقتصادی شهرستان و ایجاد اشتغال پایدار به دنبال خواهد داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جناب آقای دکتر قمر میشه بفرمایید بزودی یعنی چه موقع تا ما هم زمان تقریبی افتتاح اسکله تجاری ماهشهر رو بدونیم!!

  • درود بر مرد زیرساخت ها که قدیمی تریین اسکله ماهشهر را احیا کرد

  • خسته نباشید
    راسی ایستگاه سراسری ماهشهر چی شد؟؟؟؟

  • با تشکر از حاج حبیب آغاجری چون در این خصوص خیلی زحمت کشید