طرح زیتون کاری دیمه رامهرمز با اعتبار۸۰ میلیارد تومان کلید خورد

خورنا – اقبال محمدیان نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی  اظهار کرد: بر اساس توافقی که با وزیر نفت با مدیر مناطق نفت خیز جنوب صورت گرفته بنا است در شهرستان رامهرمز یک استادیوم ورزشی و درمانگاه تخصصی احداث کنیم که بتوانیم این را تقدیم به مردم قدر شناس نمائیم.

وی ادامه داد: در رابطه با مسائل کشاورزها باز موارد خوبی را پیگیری کردیم که طرح زیتون کاری دیمه با ۳۰۳۰هکتار و اعتباری بالغ بر ۸۰میلیارد تومان سرمایه گذاری دولت،بعد از ۵ سال درحال آماده شدن و کلید خوردن است که ان شاءالله در آینده شاهد اشتغال زایی این طرح باشیم.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: زمین های کشاورزی جزء اولویت های کاری بنده بوده است  و از مجموع طرح ۵۵۰هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان، ۱۰درصدش در حوزه رامهرمز و رامشیر است که شامل ۲۳هزارهکتار در رامهرمز و ۲۲هزارهکتار در رامشیر می باشد.

وی افزود: در رامشیر که کار درحال انجام شدن است اما در رامهرمز از این ۲۳هزارهکتار برای ۱۵هزارهکتار ، سهم آب درنظر گرفته شد و سهم آب ۸هزارهکتار را بدلیل کمبود آب قطع کردند اما وقتی که وزیر نیرو در صحن علنی مجلس  آمدند من این موضوع را حضورا با ایشان مطرح کردم  و همانجا مکاتبه ای صورت گرفت و موافقت ۸هزارهکتار سهم آب را بصورت کتبی گرفتم که قرار است در سیستم اجرا بشود.

بادعوت وزیر بهداشت ۱۵۰تخت درمان رامهرمز تبدیل به ۷۶تخت شد که واقعا جای تاسف است/رامهرمز باید به مرکز درمانی شرق خوزستان تبدیل بشود

محمدیان با انتقاد از وضعیت درمان دو شهرستان عنوان کرد: در رامهرمز یک اتفاقی افتاده است که شاید این اتفاق یک اتفاق نادری بوده است که با دعوت از وزیر بهداشت یک بیمارستان ۱۵۰تخت خوابی را تعطیل بکنیم به صرف اینکه بیمارستان نویی راه اندازی بشود و ۱۵۰تخت تبدیل بشود به ۷۶ تخت که این واقعا جای تاسف است.

وی ادامه داد: ما الان به دنبال این هستیم هر دو بیمارستان را احیاء بکنیم و به دو بیمارستان ۱۰۰تختی تبدیل بشود  که با برنامه توسعه رامهرمز هم خوانی داشته باشد و به ۲۰۰تخت درمانی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: با آقای دکتر نوبخت مکاتبه ای را در بحث مجوز انسانی انجام دادیم که دو بیمارستان رامهرمز با بیمارستان حضرت رسول اکرم رامشیر ،۳ بیمارستان ساختار اداری آنها کمبود نیرو داشته و پیگیر مجوز نیروی انسانی هستیم که چیزی در حدود بالای ۲۵۰نفر برای ۳ بیمازستان کادر درمانی در نظر گرفته شده است که ان شاءالله این موضوع را به جد دنبال هستیم که اگر خدا توفیق بدهد در همین سال ۹۵ بیاید وارد کار بشود و بتوانیم ان شاءالله سه بیمارستان را آنگونه که در شان مردم هست تجهیز کنیم.

اقبال محمدیان تاکید کرد: نگاه بنده در حوزه درمان این است که رامهرمز با توجه به موقعیت جغرافیایی اش به مرکز درمانی شرق خوزستان تبدیل بشود ،این چشم انداز آینده ماست که بصورت ویژه پیگیری می کنیم.

وی همچنین از شروع به کار راه اندازی نیروگاه سیکل ترکیبی با سرمایه گذاری شرکت چینی آرکینگ خبر داد و اظهار کرد: سرمایه گذاران از نزدیک از سایت و زمین بازدید کردند که ان شاءالله با ورود این شرکت خارجی زمینه اشتغال بالای ۱۰۰۰نفر از جوانهای این منطقه فراهم می شود.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی در پایان با اعلام آماداگی صددرصد مدیران و مسئولین این حوزه برای پذیرش سرمایه گذاران گفت:این دو شهر با مردمی مهربان ،وفادار و ولایتمدار مکانی است امن برای سرمایه گذاری هم در حوزه داخل و هم کسانی که بخواهند از بیرون بیایند سرمایه گذاری بکنند.

فرشیدفرجی -خبرنگارخورنا- رامهرمز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • دراین طرح خیلی زمینهای کشاورزی بزوراسلحه ازکشاورزان غصب گردیده که بایداستردادشوند.