بی برنامگی اداره «ورزش و جوانان» بندرماهشهر برای «جوانان»/ اینجا فقط ورزش را میشناسند!

مهدی چاروسائی |خورنا: جوانان در هیاهوی ورزش فراموش شده اند . این را می شود از اعتبارات تخصیصی ، از نگاه مدیران کل ، از مقایسه برنامه های ورزش و جوانان و از همه مهم تر از توجه ویژه به این قشر فهمید.

همان طور که پول زیاد و عدم نظارت به ورزشکاران موجب شده هر روز یک ورزشکار درگیر مسائل اخلاقی و … شود کمبود محبت ، کم لطفی ، بی برنامگی ، روزمرگی ، نداشتن اوقات فراغت وبی توجهی به کرامت جوانان در سوق دادن آنها به سمت ناهنجاری های جامعه بی تاثیری نیست . البته وظیفه هدایت ، راهنمایی و … جوانان بر عهده دو قشر است. یکی خانواده و دیگری دولت. با ادغام دو سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی و تشکیل وزارت جدید ورزش و جوانان از آنجا که بدنه مدیریت این وزارت خانه را ورزشی ها تشکیل دادند، اساساً بحث جوانان به حاشیه رفت و تابه امروز وضع نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر از قبل شده تا آنجا که تبعیض بین جوانان و ورزش صدای نمایندگان مجلس هم درآورده است.

در شهرستان بندر ماهشهر هم وضعیت جوانان بهتر از سایر جوانان کشور است. مدیر اداره ورزش و جوانان بندر ماهشهر که سابقه مدیریت قبلی در این حوزه پر طمطراق را داشته است و در دانشگاه مشغول تدریس بوده نیز فقط در حوزه ورزش جولان می دهد و در این راستا مدیرکل ورزش هم قدمی فراتر از آنچه تخصیص اعتبار شده برنداشته، فراموش نشود جوانان فقط ورزشکاران نیستند!

ضعف اداره ورزش و جوانان زمانی مشهود است که باتوجه به فصل تابستان هیچگونه برنامه مشخص و ویژه ای برای اوقات فراغت جوانان ندارند و باتوجه به این همه بودجه کلان در اداره ورزش و جوانان بندر ماهشهر، چرا باید جوانان به اینصورت سردرگم باشند؟

جالب تر از این با توجه به کمبود امکانات ورزشی البته با بودجه کلان شهرستان ماهشهر، وقتی هم که ارگانی به جوانان وسیله ای اهدا میکند معلوم نیست یک دفعه برای آن وسیله اهدایی چه اتفاقی میفتد؟

برخی هیات ها هم در شهرستان چون هیچگونه نظاراتی برآنها نیست فقط اسم ریس هیاتی را یدک میکشند و چون کسی هم نیست که بر کارشان نظارت داشته باشد ، خیالشان راحت است و همینطور ادامه میدهند، چون اگر برکارشان نظارت بود حداقل میتوانست به آنها بگویند بعد از این همه سال که ریس هیات هستید چرا دوم سابقه در سطح شهرستان برگزار نکرده اید؟ چرا لیگ پویا انجام نداید؟ چرا برنامه ای برای جوانان ندارید؟ از همه مهمتر چرا هیات شما برنامه سالیانه ندارد؟!!

امیدواریم مسولین مربوطه ورود کرده و فکری اساسی برای ورزش شهرستان انجام دهند تا جوانان ماهشهری بیشتر ازاین سردرگم نباشند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • اگراین بنگاه داری که اداره ورزش وجوانان توماهشهرراه انداخته به درستی درامورورزشی هزینه بشه خوبه

  • اداره ورزش فقط تفکر ساختن مغازه است سالن آفرینش ناحیه ی صنعتی نمونه ی بارزاست بجای اینکه توحیازش چمن مصنوعی بزنند دارند مغازه میسازن

  • سلام بر خورنا
    ضعف از مدیریت استان می باشد کیانی زاده درگیر اداره کردن سیستم اداری شده و از جوانان و ورزشکاران غافل شده

  • موضوع ورزش در ماهشهر رها شده و این اداره شده بنگاه اقتصادی