درگیری، سرقت و تلاش برای آدم ربایی در قلب اهواز و حضور «فوریتهای پلیسی» پس از «۵۵ دقیقه!»/ «مردم» طعمه را نجات دادند!/ حضور اتفاقی خبرنگار خورنا و درگیری با ضاربین

خورنا- عصر امروز پنجشنبه در یکی از کوچه های فرعی خیابان اصلی کیانپارس، عده ای با حمله به یک جوان علاوه بر زخمی کردن و سرقت از وی، سعی بر ربودن او را داشتند که با کمک مردم نجات یافت.

به گزارش خبرنگار خورنا از اهواز که به طور اتفاقی در صحنه درگیری حضور داشت، عصر امروز پنجشنبه ساعت ۲۰، در یکی از کوچه های فرعی خیابان اصلی کیانپارس، عده ای با سلاح سرد به یک جوان حمله کردند و علاوه بر زخمی کردن و سرقت از وی، سعی بر ربودن او را داشتند که با کمک مردم نجات یافت.

ماجرا از آنجا شروع شد که یک دختر جوان جلوی خودروی طعمه را گرفت و از او تقاضای کمک کرد و از جوان راننده ماشین خواست جهت کمک به وی از ماشین پیاده شود. پسر جوان پیاده شذ و وقتی با درخواست دختر جوان مواجه شد که از وی میخواست او را به جایی برساند، با بی اعتنایی قصد سوار شدن به ماشین و ادامه مسیر خود را داشت که با اشاره دختر جوان ۳ پسر جوان به طعمه حمله کردند و دختر جوان به گونه ای وانمود میکرد که پسر جوان مزاحم وی شده است تا مردم را با خود همراه کند.

حمله به پسر جوان که طعمه ضرب و شتم، سرقت و آدم ربایی قرار گرفته بود بسیار وحشیانه بود به نحوی که یکی از ضاربین با یک چاقو پسر جوان را به حد مرگ مورد حمله قرار داد. پس از اینکه طعمه کاملا بی حال و کم هوش شد، ضاربین به کمک دختر جوان اقدام به سرقت وسایل، گردنبند و ساعت پسر جوان کردند.

پس از اینکه طعمه از شدت ضربات به روی زمین افتاد، ضاربین با سلاح گرم وی را تهدید کردند و قصد داشتند وی را به همراه ماشینش به سرقت ببرند که خبرنگار خورنا که در صحنه حاضر بود، جلوی خودروی ایستاد و مردم را با خود همراه کرد و با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت. پس از این اتفاق، چند نفر از شهروندان به کمک طعمه آمدند و پسر جوان را نجات دادند. دختر جوان نیز به همراه یکی از ضاربین سوار بر ترک موتور فرار کرد. دو تن از ضاربین نیز پس از اینکه نتوانستند خودرو و پسر جوان را به سرقت ببرند، با خودرویی که منتظر انها بود و شاهد ماجرا بود از صحنه فرار کردند.

نکته تاسف بار این است که پلیس ۱۱۰ که به «مرکز فوریتهای پلیسی» معروف است پس از حدود ۵۵ دقیقه و بعد از ۳۰ بار تماس در صحنه حاضر شد. این در حالی است که کیانپارس به عنوان امن ترین و مهمترین منطقه اهواز و به تبع آن امن ترین نقطه استان خوزستان است و در چنین شرایطی کمترین انتظار این است که پلیس راس حداکثر زمان استاندارد یعنی ۱۵ دقیقه و حتی کمتر از آن در محل حادثه حاضر شود.

به گزارش خبرنگار خورنا، مامورین نیروی انتظامی که پس ۵۵ دقیقه، دو نفره و با یک موتور در صحنه حاضر شدند، در پاسخ به انتقادات شهروندان حاضر در صحنه به علت تاخیر، اظهار داشتند: ما گزارش را مینویسیم، در حال حاضر هم وقت زیادی نداریم و باید به یک موقعیت دیگر رسیدگی کنیم!

در ادامه یکی از شهروندان به ماموری نیروی انتظامی حاضر در صحنه، گفت: مگر این کار را انجام داده اید که بخواهید به یک کار دیگر بپردازید؟، که مامور نیروی انتظامی گفت: سخت نگیرید!

به راستی علت اصلی تاخیر فراوان نیروهای مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ بر صحنه های جرم چست و برای این چنین گزارشاتی چه جواب قانع کننده ای میتوانند داشته باشد؟

به گزارش خورنا، مرکز فوریتهای پلیسی که با نام اختصاری پلیس ۱۱۰ شناخته می شود برای نخستین بار در سال ۷۹ برای پاسخگویی سریع به نیازهای هموطنان و مقابله ضربتی با جرایم خشن راه اندازی شد و به گفته سردار رویانیان نخستین رئیس پلیس ۱۱۰ کشور، این مرکز در کلانتریها تشکیل شد تا ماموران کلانتری برای در مواقع اضطرار در کمتر از ۱۵ دقیقه خود را به محل حادثه برسانند، اما بعد از گذشت حدودا ۱۵ سال از تاسیس این مرکز، همچنان شاهد تاخیرهای فراوان نیروهای این مرکز بر محل جرم هستیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • متاسفانه در ماهشهر-بخش بندرامام هم اقدام خشنی توسط افرادی صورت گرفت و پلیس بعد از ۲٫۵ ساعت در صحنه حضور یافت

  • حالا اگه میگفتی یه دختر پسر دارن با هم راه میرن ۵ دقیقه ای حاضر بودن