انتصاب استاندار غیربومی، اولین شکست مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس دهم!

خورنا -انتصاب استاندار غیربومی، اولین شکست مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس دهم خواهد بود.

به گزارش خورنا، در حالی انتخاب استاندار جدید خوزستان به دلیل اصرار مجمع نمایندگان استان بر انتخاب گزینه بومی و همچنین صدور حکم علی اصغر احمدی توسط وزارت کشور با تعویق یک‌ هفته‌ای به دستور معاون اول رئیس جمهور در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است که برخی منابع خبری از قطعی شدن انتصاب علی اصغر احمدی شاهرودی، به عنوان استاندار خوزستان خبر میدهند.

نظرسنجی های میدانی و آنلاین از مردم خوزستان نشان میدهد که در انتصاب استاندار جدید، اولین الویت آنها بومی بودن استاندار است. البته این بدین معنا نیست که به کارایی و توانمندی استاندار آینده توجهی ندارند، بلکه انتظار انها انتخاب فردی از میان چهره های توانمند و کارای بومی است.

با آغاز به کار رسمی مجلس دهم از امروز، بحث انتخاب استاندار جدید بعنوان جدی‌ترین و سرنوشت‌سازترین فعالیت و پیگیری مجمع نمایندگان خوزستان قلمداد می‌شود و مردم اولین  توانمندی نمایندگان در جلوگیری از تحمیل گزینه غیربومی را خواهند دید.

هرچند اکثر نمایندگان مردم استان خوزستان در مجلس دهم نسبت به معرفی استاندار غیربومی گلایه دارند و خواستار توجه جدی‌تر دولت به استفاده از ظرفیت نیروهای بومی در انتخاب استاندار جدید هستند، اما در صورت اینکه دولت در روز اول شروع به کار مجلس جدید _که بنای تعامل بیشتر با دولت را دارند_ به خواست نمایندگان خوزستان توجه نکند و برخلاف میل آنها، استانداری غیر بومی را در خوزستان منصوب کند، نه تنها ۱۸ نماینده خوزستان را از همراهی همه جانبه با خود دلسرد میکند، بلکه «اولین شکست مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس دهم» در روزهای آغازین مجلس رقم خواهد خورد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • تنگ نظری خوزستانی ها نسبت به هم باعث شده همیشه غیر بومی ها در استان بهتر پیشرفت کنند. از کارمند جز تا رییس و مدیر!
    به نظرم دکتر دهدشتی گزینه مناسبی برای استانداریست.

  • انتظار داشتید نمایندگان استان خوزستان، استاندار را تعیین کنند یا مقامات دولتی و وزیر کشور! همه ی نمایندگان استان با برکناری آقای مقتدایی مخالف بودند و در نامه هایی به وزیر کشور بر انتخاب یک استاندار بومی تأکید داشتند.