در اعتراض به خصوصی‌سازی صورت گرفت

تشکیل زنجیره‌ انسانی مقابل بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر/ بیمارستان صنعت نفت ماهشهر در آستانه نابودی/ تصاویر

خورنا – در اعتراض به بحث الحاق و خصوصی‌سازی بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر مقابل این مرکز درمانی زنجیره انسانی تشکیل شد.

شهروندان این شهرستان و شهر چمران و همچنین کارکنان بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر صبح امروز در اعتراض به بحث الحاق و خصوصی‌سازی این بیمارستان دست به تجمع زده و مقابل این مرکز درمانی زنجیره انسانی تشکیل دادند.

تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی خواستار جلوگیری از الحاق و خصوصی‌سازی این بیمارستان بودند.

بر اساس این گزارش،‌ از اردیبهشت ماه امسال با ابلاغیه‌ای بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر از زیر نظر مستقیم بهداشت و درمان صنعت نفت تهران خارج و به بهداشت و درمان اهواز ملحق شد.

۱۳۹۵۰۳۰۳۰۰۰۵۰۶_PhotoL  

کارکنان این بیمارستان، این اقدام را مقدمه‌ای برای کوچک‌سازی و خصوصی‌سازی این مرکز درمانی می‌دانند.

این مسأله به تریبون نماز جمعه هفته‌های گذشته ماهشهر، بندر امام، شهر چمران و هندیجان نیز کشیده شده بود و ائمه جمعه این شهرها به این موضوع شدیداً معترض شده بودند.

بر این اساس امام جمعه شهر چمران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهر با انتقاد شدید از این مسأله، گفته بود: رویه فعلی این بیمارستان باید به نفع مردم مستضعف تعدیل و جهت‌دهی شود.

۱۳۹۵۰۳۰۳۰۰۰۵۱۲_PhotoL 

حجت‌الاسلام سید منتصر هاشمی ادامه داد: اگر این اتفاق بد یعنی خصوصی‌سازی بیمارستان صنایع بیفتد تعدیل نیروها و تضعیف روند درمان، بردن سودهای بیمارستان به خارج از منطقه و از دست دادن اختیار برای خدمت‌رسانی بهتر را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این بیمارستان باید برای خدمت‌رسانی به عموم مردم تحویل وزارت بهداشت شود، اظهار کرد: کسانی که امروز در این باره سکوت کرده‌اند باید فرداها پاسخگوی خداوند و مردم باشند.

امام جمعه شهر چمران همچنین با انتقاد شدید از عدم همکاری رئیس بهداری و بهداشت صنعت نفت ماهشهر و بیمارستان صنایع پتروشیمی گفت: اگر مسؤولان در این رابطه اقدامی نکنند مردم خود دست به کار خواهند شد و به صحنه خواهند آمد.

بر اساس این گزارش، بیمارستان ۲۰۰ تخت‌خوابی صنایع پتروشیمی ماهشهر به عنوان مجهزترین مرکز درمانی منطقه کار خدمت‌رسانی به کارکنان صنعت پتروشیمی و عموم مردم را برعهده دارد در شهرک بعثت شهر چمران واقع شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • برادر من یعنی فقر و فلاکت این چندده سال گذشته مردم رو میخواهید بندازید به گردن نماینده چهارسال اخیر؟؟؟؟!!! بابا انصافتو شکر یه کم وجدان داشته باشیم بد نیستا… دقیقا فازتون الان چیه مهندس؟؟
  خب پس بااین منطق شما منم این چهار سالو صبر میکنم تا بقول شما فقر و فلاکت نماینده قبلی رو نماینده کنونی برطرف کنه انشالله. …

 • عملکردهای نماینده سابق رادیدم .مردم منطقه درچه فقر وفلاکتی هستند

 • افای گلمرادی الان وقتشه که نشون بدین با مردمید یا با مافیای پتروشیمی…. ثابت کنید که مرد عملید یا فقط وعده و وعید…

 • بیمارستان ممکو کی بدرد عموم مردم خورده……کاش زودتر منحل بشه

 • سلام به مدیر مسول خورنا ممنون از اینکه نظر ما را سریع برسی کردید!!

 • واقعا”!!!!!!!!!!!!!!!
  موزه صنعت نفت درست نکردید
  می خواهید این را هم تعطیل کنید

 • چشمتان روشن
  بعد ۷۰ سال
  می خواهیدبهداشت و درمان صنعت نفت ماهشهر را تعطیل کنید!

 • متاسفانه هر روز اتفاق های تلخ تری برای صنایع پتروشیمی میافته و هیچ کس پاسخگو نیست .شرایط بد آب و هوایی کم بود که این دغدغه ها هم باید باری بر دوش مردم این منطقه محروم باشه .سود های کلانی که از صنعت پتروشیمی بدست میاد با از بین رفتن سلامتی نیروی انسانی شاغل درمنطقه است و داشتن بهترین بیمارستان حق مردم این منطقه است.وای به حال کسانی که سکوت میکنند و حقوق مردم رو پایمال میکنند.

 • بلهه دوستان….. الان مشخص میشه که هیچکدوم از مدیران پتروشیمی چشم دیدن نماینده قبلی رو نداشتن چون بهشون باج نمیداد و جلوی همین کارو گرفته بود و لی الان دیگه کسی نیست جلوی این مافیا رو بگیره….!
  خلایق هرچه لایق

 • متاسفانه مرکز نشینان هر چه قدر سرمایه این استان زرخیز را چپو کنند سیر نمیشوند و مدام در فکر بردن سرمایه از این استان و محروم نگه داشتن این منطقه هستند .وقتی مدیران ارشد از بالا نشینان باشند بلطبع دلشان به حال این مردم نمیسوزد و از هر راهی که بتونند سوء استفاده میکنند و با کمال وقاحت به دروغ متوسل میشوند و مردم را ساده لو میپندارند و از نجابت این مردم نهایت سوء استفاده را میکنند.تا مدیران ارشد بومی منطقه نباشند همین آش است و همین کاسه بجای اینکه سرمایه ها منطقه داخل منطقه هزینه شود به خارج از منطقه برده میشود و هر روز این مرزو بوم محروم و محرومتر میشود. نفت زیر زمین ،آب جاری در رودخانه ها، سودهای صنایع پتروشیمی،فولاد،بنادر،و… اگر سودهای این سرمایه ها در داخل استان هزینه شود این استان از یک منطقه محروم به یک منطقه پیشرفته تبدیل خواهد شد ولی ………

 • لطفا عکس ها را بنگرید اکثرا از پرسنل بیمارستان هستند که ما کارکنان از خدمات آنها ناراضی هستیم ما کارکنان این سطح از خدمات را نمی خواهیم ودر صورت عدم ارتقا همان بهتر که خصوصی شود شاید خیر آن به مردم برسد