ورزش بانوان بندرماهشهر، چشم انتظار توجه مسئولان است

مهدی چاروسایی|خورنا- با توجه به وجود استعدادهای فراوان در بین بانوان ورزشکار ماهشهری و پر رنگ شدن استقبال و حضورشان در عرصه ورزش متاسفانه کم توجهی مسئولین مربوطه و نبود فضای مناسب ورزشی و مربیان متخصص در این زمینه،جای هیچگونه پیشرفتی برای بانوان ورزشکار ماهشهر وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خورنا، زنان بیش از نیمی از جمعیت شهری را تشکیل می دهند، افرادی که مسئولیت خطیر تربیت نسل آینده جامعه را بر عهده دارند و ورزش کردن یکی از ارکان سلامتی آنها بشمار می آید.

روند توسعه زندگی شهری و تغییر الگوهای حرکتی روزانه و در نتیجه کاهش فعالیت های حرکتی به ویژه در بانوان، اندام ها و عضلات آنان را تحت تاثیر و خطر جدی کم تحرکی و ضعف های جسمانی قرار داده است.

برای پیشگیری از چنین عارضه ای یا مقابله با آن، ایجاد جاذبه ها و امکانات لازم برای همگانی کردن ورزش دربین بانوان، از ابزارهای کارآمد در این زمینه است. با این اوصاف آیا کسی به فکر توسعه ورزش در میان زنان ماهشهری هست ؟ مسئولان ورزش شهرستان آیا می دانید چند درصد از زنان ماهشهر ورزش  انجام می دهند؟البته که نمیدانید چون شاید کلاسهای دانشگاهی شما اجاز ندهد بیشتراز هفته ایی یک یا دوباردر محل کارتان حضور داشته باشید!همانند سال گذشته؟برای ملاقات باشما باید یک هفته وقت گذاشت؟

مشکلات اساسی در عدم گسترش ورزش های همگانی در سطح بانوان کشور به خصوص زنان ماهشهر ناشی از کمبود فضاهای  مناسب ورزشی و سالن های اختصاصی  ویژه بانوان ، عدم فرهنگ سازی مناسب در این زمینه از سوی مسئولان شهرستان ورسیدکم به مشکلات بانوان بطور اساسی که دلیل اصلی آن را میتوان کم تجربگی بعضی از دوستان دانست ،کمبود نیروی کار آزموده و با تجربه در زمینه آموزش رشته های مختلف ورزشی ، کمبود اعتبار در ورزش شهرستان به ویژه ورزش بانوان و سوء مدیریت از بزرگترین موانع بر سر راه توسعه ورزش بانوان ماهشهری است.

نبود برنامه راهبردی در حوزه ورزش و جوانان بخصوص ورزش بانوان همانند ورزش آقایان که الان در شهرستان ماهشهر مشاهده میشود،عدم توجه برابر و عدالت محورانه به هیئت های ورزشی،عدم بهره گیری از خلاقیت و توانمندی جوانان در هیئت های ورزشی،عدم توجه به ورزش های بومی و محلی از مهمترین مشکلات حوزه ورزش شهرستان ماهشهراست.

یکی از خواسته های بحق بانوان شهرستان بندر ماهشهر داشتن سالن ورشی کافی که بدون هیچ دغدغه ای یکی از مهم ترین راههای تقویت ورزش بانوان بشمار می آیدمیباشد. اما چه بسا میتوان یکی از دغدغه های بانوان ماهشهری را نبود شخصی باتجربه و کاربلد برای پیگیری کارهاشان دانست؟

امیدواریم مسئولین ورزش و جوانان شهرستان ماهشهردر راستای حل مشکلات ورزش بانوان اقدامات مثمر ثمری انجام دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • چندساله که والیبال نوجوانان دختران ماهشهرتوی خوزستان حرف اول رومیزنه ومقام اول رومیاره حتی توسایتهای خبری ماهشهراسمشون رونمیارن