«استقلال‌ خوزستان» چقدر خرج‌ کرد؟

خورنا – تیم استقلال خوزستان در حالی امسال بر سکوی قهرمانی ایستاد که سال گذشته برای ماندن در لیگ برتر فوتبال می‌جنگید.

 لیگ برتر در حالی به پایان رسید که کسی فکرش را نمی‌کرد تیمی که سال گذشته به زور چنگ و دندان، جای خود را در لیگ برتر حفظ کرده بود، امسال بتواند عنوان قهرمانی را از آن خود کند. تیم «استقلال خوزستان» را می‌توان به جرئت «لستر سیتی» لیگ فوتبال کشور نامید. تیمی که خیلی شناخته‌شده نبود؛ اما به سرعت توانست خودش را در جدول بالا بکشد و به مقام قهرمانی برسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، حالا این قهرمانی بهانه خوبی است تا از نو مبالغ قراردادهای بازیکنان این تیم را مرور کنیم تا بفهمیم قهرمان شدن چقدر برایشان خرج برداشته است. «فرناندو ده خسوس» با ۵۰۰ میلیون گران‌ترین بازیکن این تیم است و «سید هیثم هاشمی زاده» با ۲۰ میلیون تومان کمترین رقم قرارداد را دارد. به طور کلی قراردادهای بازیکنان تیم قهرمان لیگ برتر، ۴میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان آب خورده است. «ویسی» سرمربی این تیم هم که خیلی دوست دارد خود را شبیه گوآردیولا نشان بدهد، ۵۵۰ میلیون تومان و حبیب اصلاحی هم با ۴۵۰ میلیون تومان قرارداد بسته است.

 

میلیون

سید هیثم هاشمی زاده

۳۰ میلیون

 علی دغاغله

۵۰ میلیون

باقر هاشمی

۷۰ میلیون

حمدالله ابدام

۷۰ میلیون

علی اکبر آهکی

۱۰۰ میلیون

عقیل شویعی کعبی

۱۲۰ میلیون

فرشاد جان‌فزا

۱۳۰ میلیون

علی اصغر عاشوری

۱۳۰ میلیون

پیمان شیرزادی

۱۵۰ میلیون

حسین بیت سعد

۱۵۰ میلیون

دانیال ماهینی

۱۶۰ میلیون

سید جلال عبدی

۱۶۰ میلیون

گودرز داودی

۱۸۰ میلیون

فرشاد سالاروند

۲۵۰ میلیون

میثم دورقی

۲۵۰ میلیون

موسی کولیبالی

۲۵۰ میلیون

عبدالهادی خنیفر

۲۷۰ میلیون

محمد طیبی

۲۸۰ میلیون

حکیم نصاری

۲۸۰ میلیون

رحیم مهدی زهیوی

۳۰۰میلیون

روح‌اللله سیف‌اللهی مقدم

۴۵۰ میلیون

ادوارد سوارز فریرا

۵۰۰میلیون

فرناندو ده‌خسوس

در کنار عدد و رقم هایی که می شود برای قهرمان امسال لیگ برتر در نظر گرفت کافی است نگاهی بیندازیم به مبالغ قرارداهای سایر تیم‌های نام‌آشنا که چشم امید هوادارانشان همیشه در پی تصاحب عنوان قهرمانی بوده است.

پرسپولیس: پرسپولیس دومین تیم جدول است و با اختلاف کمی از استقلال خوزستان، قهرمانی را از دست داده است. پرسپولیس از رقم‌های ۳۵میلیونی تا یک میلیارد و ۱۸۰ میلیونی در قراردادهای خود دارد. «مایکل اومانیا»، بازیکن کاستاریکای این تیم، بیشترین درآمد را در این فصل از آن خود کرده است. بازیکنان سرخ پوش امسال ۱۳میلیارد و ۹۶۵ میلیون برای باشگاه خود هزینه داشته‌اند. «برانکو ایوانکوویچ» سرمربی پرسپولیس هم یک میلیارد و هشتصد و بیسست میلیون تومان،‌ کریم باقری ۶۰۰ میلیون تومان، مصطفی قنبرپور ۴۰۰ میلیون تومان،‌ آندری پانیچ ۳۰۰ میلیون تومان، ایگور پانادیچ ۱۹۰ میلیون تومان و محمود خوردبین ۱۳۰ میلیون تومان در این فصل دریافت کرده‌اند.

استقلال: استقلال امسال در رتبه‌ای پایین‌تر از پرسپولیس در رده سوم جدول جاخوش کرده است. این در حالی است که استقلال تهران یکی از گران‌ترین تیم‌های لیگ برتر امسال بود. قراردادهای یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیونی و یک میلیونی بیشترین و کمترین این قراردادها هستند. رقم کل قراردادهای آبی‌پوشان بالغ بر ۱۵میلیارد و ۱۲۹ میلیون شده است. پرویز مظلومی، سرمربی این تیم ۷۰۰ میلیون، سیروس دین محمدی ۸۵ میلیون، مجید صالح ۳۵۰ میلیون و منصور پور حیدری ۲۰۰ میلیون تومان گرفته‌اند.

تراکتورسازی تبریز: تیم تراکتورسازی تبریز هم امسال  ۸میلیارد و ۲۷ میلیون تومان برای بازیکنانش هزینه کرده است. جالب اینکه ۱۴ بازیکن این تیم فقط یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان در این فصل دریافت کرده‌اند. «تونی اولیویرا» یک میلیاردو ۱۶۵میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هر یک از دستیاران این مربی، ۱۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت کردند.

نفت تهران: تیم پنجم جدول لیگ برتر هم  ۱۰ میلیارد و ۴۱۱ میلیون برای قرارداد بازیکنانش هزینه کرده است. «آلویس برترند نانگ» کامرونی با ۹۸۷ میلیون تومان گران ترین بازیکن نفت و مجتبی حق دوست با ۴۵ میلیون کمترین مبلغ قرارداد را گرفته‌اند. علیرضا منصوریان، سرمربی نفت تهران هم با ۴۳۷ میلیون و پانصد هزار تومان قراداد بسته است.

سپاهان: تیم سپاهان هم که از گران‌ترین تیم‌های لیگ برتر امسال به حساب می‌آید، خیلی موفق عمل نکرد و به جایگاه یازدهمی جدول بسنده کرد. ۱۴ میلیارد و ۱۲۷ میلیون هزینه بازیکنان این تیم شده است. البته این میزان به غیر از هزینه دستمزدهای مربیان است. حسین فرکی یک میلیاردو ۲۰۰ میلیون، عباس یوسف زاده ۱۶۰ میلیون، سید احمد سجادی ۴۰۰ میلیون و رسول خوروش ۱۱۰ میلیون تومان دستمزد گرفته‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.